Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

mail(): SMTP server response: 550 Relay denied

Forum kuralları
Makale ve yazılardan sonra sadece makale hataları, güncellemeler ile ilgili iletiler yazabilirsiniz, lütfen makale konusuyla ilgili soru sormayınız yardım istemeyiniz.

İsteyen herkes makale ekleyebilir, eklenen makaleler yetkili tarafından incelenip onaylanırsa yayına alınacaktır. Eklediğiniz makalelerde telif haklarına uymak zorunludur.

Sitedeki tüm yazı ve makaleler Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 lisansı ile korunmaktadır. Alıntı şartları sayfasını mutlaka okuyunuz.

mail(): SMTP server response: 550 Relay denied

İleti ALEXIS 07 Tem 2007 11:51

Kod: Tümünü seç
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_messenger.php on line 404: mail(): SMTP server response: 550 Relay denied


Genelde kodlardan kaynaklanmaz, mail ile ilgili fonksiyona veya SMTP sunucusuna o an ulaşılamıyor, kullanıcı adı ve parola vb. yanlış olabilir. Sık karşılaşıldığı yer localhost diye tabir ettiğimiz genelde mail sunucusu olmayan kişisel bilgisayarlarımız.

Olasılıklar:
  1. Sunucu e-posta servisleri durmuş olabilir
  2. Kullanıcı adı ve parolanız hatalı olabilir
  3. Mail servisi yok

Çözümler:
  1. Sunucu veya host panelinizden e-posta servisinin çalışıp çalışmadığına bakın, gerekirse hizmet sağlayıcınıza müraacat edin
  2. Kullanıcı adı ve parolanızı kontrol ediniz
  3. localhost'ta çalışıyorsunuz, tasalanmayın, web ortamına atınca düzelir
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

İleti: 3628
Kayıt: 03 Arl 2006 08:57
HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Hata mesajları


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron