Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

[RC7] PM Blocking by Users

Re: [BETA] PM Blocking by Users (0.0.5)

İleti ysl52 21 Mar 2009 22:16

IcEman yazdı:yok ya benim demek istediğim şey şu.. mantık yönetim panelinde panoyu kapat yeri ile aynı..
Bu mantığı anladım, bir kişi başkasına özel mesaj alımını yasaklarken kişiye özel açıklamayı kullanıcı panelden girebilecek. Pano kapalı iken olan açıklamaya benzer.
Bu açıklamayı veritabanından çekip özel mesaj göndermek isteyene göstermek kolay, ancak kullanıcı panelinden kayıt girişi olayını hiç yapmadım, işin o tarafını bilmiyorum, ama çok zor olmamalı, bir ara denerim.
Aynı şeyi anladık sanırım. :)
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti IcEman 24 Mar 2009 22:30

aynı şey evet .. şu an sitemde kurulu bu eklenti güzelde çalışıyor :) şöyel bir şey de aklıma geldi "kullanıcı ismini" gösteren kod ile şöyle bir şey de yapılabilir mi "kullanıcı" tarafından şu sebeple yasaklandınız. :)
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

PHP: Başlangıç
Sürüm: phpBb 3.0.8

İleti ysl52 25 Mar 2009 13:15

Eklenti 0.0.6 sürümüne güncellendi
IcEman yazdı:bir şey de aklıma geldi "kullanıcı ismini" gösteren kod ile şöyle bir şey de yapılabilir mi "kullanıcı" tarafından şu sebeple yasaklandınız. :)
Bu söylediğin özelliği de ekledim, her kullanıcı en fazla 60 karakterlik özel sebep girebilecek. Haydi bakalım .. :)

0.0.5 => 0.06 güncellemesi için eski dosyalar üzerine yenileri kopyalanacak.
includes/ucp/ucp_pm_compose.php
içindeki 0.0.5 de olan düzenlemeler (3 yerde var 1. ve 3. sebep ekleme için değişti) kaldırılıp 0.0.6 da olan includes/ucp/ucp_pm_compose.php düzenlemeleri yapılacak.

İleride yapılacak işlem
- Otomatik veritabanı tablosu ve modül ekleme install dosyası UMIL desteği ile bir sonraki sürümde pakete eklenecek.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

Re: [BETA] PM Blocking by Users (0.0.6)

İleti IcEman 25 Mar 2009 23:18

tam istediğim şekilde bir eklenti oldu :D teşekkürler ysl52 Resim

MODDB forumunda ne zaman göreceğiz bu eklentiyi ? :) bana göre gerekli olan bir eklenti artık üyelerin özel mesaj ile rahatsız edilme dertleri olmayacak

`phpbb_zebra_pm` sorgusunda da değişiklik var `zebra_pm_reason` eklenmiş
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

İleti ysl52 25 Mar 2009 23:38

IcEman yazdı:`phpbb_zebra_pm` sorgusunda da değişiklik var `zebra_pm_reason` eklenmiş
Bunu unutmuşum ;)
IcEman yazdı:MODDB forumunda ne zaman göreceğiz bu eklentiyi ?
MODDB başvurusu için 1-2 ay test edilmesi, hata raporu halinde düzeltilmesi iyi olur, o yüzden bekleyip görmekte fayda var, ama özellik olarak tamamlanmış bir eklenti.
IcEman yazdı:tam istediğim şekilde bir eklenti oldu :D teşekkürler ysl52 Resim
Ben teşekkür ederim, epey zaman alsa bu özellikler benim aklıma gelmezdi. :)

Aklıma takılan bir sorun var, reason-sebep için kötü söz veya şakadan bir ifade yazıp silen kullanıcı olabilir, kötüye kullanıma karşı girilen her sebebin user_log içine kaydını da yapmak gerekebilir. Bu da sonraki aşamaya kalsın. Hatta daha da ötesi, kendisine özel mesaj yasaklanmış üyelerin başarısız özel mesaj gönderme girişimi sayıları bile loglar içine kaydedilebilir. :D
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

İleti IcEman 25 Mar 2009 23:42

hmm bak bunlarda benim hiç aklıma gelmedi :) özellikle kötü söz kullanımı için güzel bir özellik olurdu loglama, güzel fikir

ysl52 yazdı:Aklıma takılan bir sorun var, reason-sebep için kötü söz veya şakadan bir ifade yazıp silen kullanıcı olabilir, kötüye kullanıma karşı girilen her sebebin user_log içine kaydını da yapmak gerekebilir. Bu da sonraki aşamaya kalsın. Hatta daha da ötesi, kendisine özel mesaj yasaklanmış üyelerin başarısız özel mesaj gönderme girişimi sayıları bile loglar içine kaydedilebilir. :D
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

Re: [BETA] PM Blocking by Users (0.0.7)

İleti ysl52 28 Mar 2009 19:50

Eklentiye user log kayıtı, subsilver2 desteği ve bazı ufak düzeltmeler yaptım.
Otomatik kurma dosyası henüz yok.
0.0.6 -> 0.0.7 güncellemesi için, include edilen dosyaları eski dosyalar üzerine kopyala, includes/ucp/pm_compose.php dosyasındaki düzenlemeleri kaldır ve yeniden yap.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

İleti IcEman 28 Mar 2009 21:24

güncellemeyi yaptım .. eklenti çok güzel oldu :)

bir önerim var eksiklik değil ama olursa da eklenti derli toplu olur kanısındayım .. yönetim paneline bu eklenti için modül oluşturulsa eklentiyi açıp kapatma ve kullanıcı logları bir araya toparlanabilir ayrıca pm yasaklama ile ilgili grup izini eklenebilir ?

PM Yasaklama (kategori)

Genel Ayarlar: (modül)

- Eklenti aktif
- Grup izinleri

Kullanıcı Logları (modül)

-özellikler: sayfalama ve silme
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

İleti ysl52 28 Mar 2009 21:46

IcEman yazdı:yönetim paneline bu eklenti için modül oluşturulsa eklentiyi açıp kapatma ve kullanıcı logları bir araya toparlanabilir
Modülü zaten ben yazmadım, kopyaladım zor iş sıfırdan yazmak. Yönetim panelinde ancak benzer bir modül varsa, kopyalarak benzetebilir, ama sıfırdan modül yazmk class adı verilen yapıyı kullanma gerekiyor. O kadarını bilmiyorum.
IcEman yazdı:ayrıca pm yasaklama ile ilgili grup izini eklenebilir ?
Aynı şeyi mi kastettik bilmiyorum, ancak şu an yasaklanan kişi kullanıcıya grup aracılığıyla mesaj atabilme durumu olabilir (emin değilim test etmedim aslında), ama tek kişiye gönderemez. Bu durumda için group_membership() fonksiyonu var, gerek olursa o kullanılır, ama bu yapılan işin yarısı kadar tekrar çalışma ister.

Diğer önerilerden önce UMIL install dosyasıyla otomatik yükleme dosyası eklemek istiyorum, iki defa denedim olmadı, :( artık ilerde. :)

Not: Eklenti ile modul auth geldiği için, modülü silip yeniden eklersen veritabanı da güncellenir.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

İleti IcEman 29 Mar 2009 11:57

benim grup izinlerinden kastım standart grup izinleri hali ama dediğim gibi yazdığım öneriler çok da gerekli değil sadece eklentiyi daha da geliştirlmesi amacına yönelik,eklenti şu an çok iyi bir şekilde iş görüyor zaten :)
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

ÖncekiSonraki

Eklenti Tanıtımları, Duyurular, Güncellemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir