Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Görmezden gelinen arama sonuçları

Görmezden gelinen arama sonuçları

İleti saka 27 Arl 2007 18:04

Merhaba,
Bildiğiniz gibi phpbb sık kullanılan kelimelerin aramalarını görmezden geliyor. Acaba bu ayarı kapatmanın bir yolu var mı?

Kod: Tümünü seç
Bilgi
Aramanızda bazı kelimeler görmezden gelindi, çünkü bunlar yaygın kelimelerdir: asus.
Aramak için en az bir kelime girmelisiniz. Her kelime en az 3 harften oluşmalı ve 20 karakteri aşmamalı.
saka
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpbb3

Aramanızda bazı kelimeler görmezden gelindi ???

İleti kuaza 17 May 2008 22:12

arkadaslar arama konusunda, arama yaptigim zaman bu mesaj cikiyo ;

Aramanızda bazı kelimeler görmezden gelindi, çünkü bunlar yaygın kelimelerdir: indir rapidshare.
Aramak için en az bir kelime girmelisiniz. Her kelime en az 3 harften oluşmalı ve 14 karakteri aşmamalı.

ben bu sekilde bir yazi cikmasin istiyorum sonuclar ne kadar olursa ve ne kadar yaygin olursa olsun gosterilmesini istiyorum..

bunu nasil ayarlayabiliriz..
kuaza
kullanıcı
kullanıcı

İsim: kuaza deMorr
HTML: İyi
phpBB3: İyi
Sürüm: Gold 3.0.0

Re: Görmezden gelinen arama sonuçları

İleti ysl52 17 May 2008 23:52

Yönetim Kontrol Paneli -> Genel -> Sunucu Konf. -> Arama Ayarları -> Fultext Native ->
Oradan ayarlanacak.. Ayardan sonra arama indeksini tekrar oluşturman gerekir sanırım..
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti kuaza 21 May 2008 21:51

ise yaramaz hocam ( ysl52 ) zaten o sekidle ayarliyken olmuyo ama diger turlu yani arama yi mysql den yaptirirsak boyle bir sorun olmuyo aradigin kelimeyi buluyo ne kadar cok olursa olsun ayalardan :
Yönetim Kontrol Paneli -> Genel -> Sunucu Konf. -> Arama Ayarları -> Fultext mysql

secin o zaman sorun olmuyo ama bu seferde benim korkum siteye cok yuk binecek.. yanlismiyim ??
kuaza
kullanıcı
kullanıcı

İsim: kuaza deMorr
HTML: İyi
phpBB3: İyi
Sürüm: Gold 3.0.0

İleti ysl52 21 May 2008 21:59

kuaza yazdı:Aramak için en az bir kelime girmelisiniz. Her kelime en az 3 harften oluşmalı ve 14 karakteri aşmamalı.
ben bu sekilde bir yazi cikmasin istiyorum sonuclar ne kadar olursa ve ne kadar yaygin olursa olsun gosterilmesini istiyorum..

kuaza yazdı:ama bu seferde benim korkum siteye cok yuk binecek.. yanlismiyim ??

Önce her şey görünsün, karakter sınırı olmasın demişsin, sonra da yük olur mu endişen var.
search_table boyutların bayaa büyüyecektir, ayarı yapıp biraz zaman geçsin, takip etmen gerekir.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

İleti ysl52 23 May 2008 11:07

http://www.ktuk.net/phpBB3/viewtopic.php?f=32&t=4040
Problem
When using the Fulltext mysql option for your boards search index you find that words smaller than 4 characters are not being indexed even though you want them to be.
Solution
Unfortunately this will require you to edit the mysql config file, and edit or add the line ft_min_word_len=3 with 3 being the minimum about of letters in indexed words.
Yazdığına göre, Fultext mysql de en az 4 karakter sınırı azaltma için mysql config dosaysı düzenlenip, ft_min_word_len=3 yada başka bir değer seçilmeliymiş.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

İleti brcmt 21 Eyl 2012 12:37

Dostum ben bu mysql config dosyasını nereden bulacam bende bu sorunla ugraşmatyım da film forum sitem var msql 4 karakterden aşagısını indexlemiyor hal böyle oluncada arama yapıldıgında çıkmıyor Lütfen bana yardım edin .
brcmt
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Umut
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.10

Kullanım & Ayarlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir