Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

phpbb 3.0.9 güncelleme sonrası|functions.php

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

phpbb 3.0.9 güncelleme sonrası|functions.php

İleti Rhaumel 14 Tem 2011 20:46

3.0.8 sürümünden hatasız eksiksiz sürüm yükseltmesi yaptım.Herşey normal.Sitede iken sorun yok fakat siteden çıkınca ana sayfada aşağıda ki hatayı veriyor.hata satırının ne anlattığını neye ait olduğunu bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

include/functions.php 3264 numaralı satırın kodu:
Kod: Tümünü seç
   foreach ($field_ary as $name => $vars)

code un alt ve üst satırları :
function build_hidden_fields($field_ary, $specialchar = false, $stripslashes = false)
{
   $s_hidden_fields = '';

foreach ($field_ary as $name => $vars)
   {
      $name = ($stripslashes) ? stripslashes($name) : $name;
      $name = ($specialchar) ? htmlspecialchars($name, ENT_COMPAT, 'UTF-8') : $name;

$s_hidden_fields .= _build_hidden_fields($name, $vars, $specialchar, $stripslashes);
   }

return $s_hidden_fields;
}

siteden çıkınca gözüken şekli:
cats.jpg

Teşekkürler
Rhaumel
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.10

Re: phpbb 3.0.9 güncelleme sonrası|functions.php

İleti Rhaumel 22 Tem 2011 16:21

Sanırım bir tek benim başımda var bu durum. :?:
Rhaumel
kullanıcı
kullanıcı

İleti CaSPerS 22 Tem 2011 20:58

Premod mu kullanıyorsunuz acaba premod ise onun sürümünden olabilir veya eklentilerinizin sürümlerini kontrol ediniz..
CaSPerS
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: 3.0.4

İleti Rhaumel 23 Tem 2011 00:32

Çok teşekkür ederim cevabınıza.Sadece iki sourum var çözebilmek için.

1-phpbb Seo yu bir arkadaşım yükledi ve kontrol ettiğimde tüm diğer modlarda yüklü seo nun sayfasında ki zero duplicate ve meta dynamik tag mod gibi yani seo siştesinde ki tüm modlar var. Şimdi ben normal ultimate advanced 0.6.6 mı yoksa premod mu olduğunu nasıl anlarım.Premod un tam paketini indirdim tüm dosyaları var ama emin olamıyorum licance vs dosyalarından?

2-auto update paketi ile ykledim ve sürüm yükseltme paketinde prosilver tabanlı değişiklikler var ama ben başka bir tema kullanıyorum acaba kullandığım temayada mı eklemeliyim bu prosilver daki değişen kodları?

Bütün sorunum sanırım bu iki sorunun cevabında çözüleblir.
Teşekkür ederim şimdiden cevap için.
Rhaumel
kullanıcı
kullanıcı

İleti CaSPerS 23 Tem 2011 11:07

phpbb-seo nun tek premod u var oda zaten gym_sitemaps ultimate phpbb-seo kuruludur tabi bunlar ellede kurulabilir aynı şeyler onun için en iyisi ilk önce

forum güncellemesi hatasız şekilde gerçekleştimi ?
phpbb-seo nun son sürümünü indirip dosyalarınız ile karşılaştırın gym_sitemaps filanda dahil

ve sormak istediğim auto uptade dediniz hazır editlenmiş 3.0.9 dosyalarınımı ftp e atıp güncelleme yaptınız. ?

sorun eklentilerden ama şuan phpbb 3.0.8 e uyup3.0.9 a uymayan az eklenti filan var yani büyük ihtimal onlardaan birinde sorun
CaSPerS
kullanıcı
kullanıcı

İleti Rhaumel 23 Tem 2011 12:59

Güncelleme hatasız yüklendi.Güncelleme paketini 3.0.8 to 3.0.9 auto update phpbb.com dan direk alıp yaptım.

Auto update uymayan dosyaların listesini verdi onları indirdim ve karşılaştırıp eksik veya değişen satırları elle girip gönderdim ftp den. Kaldığım yerden tekarar dosyaları denetle dedim atomaitk kurulumda sayfayı kapatmamıştım ve sorun yok hepsini kabul etti ve başarılı dedi.

Ayrı bir sitede tam paket 3.0.9 kurdum ve şuan ki kullandığım temayıda ekledim direk yukardaki hatayı vermedi.Yani burdan anladığım php seo dan veya style den değil bu bilgi dahilinde.

Analamadım üstadım enteresan.phpbb.com a yazdım bana ordan premod mu kullanıyorsun diyorlar.Öyleyse phpseo premod 309 u yükle söylenen.Ama dediğim gibi nerden emin olurum premodmu bilmiyorum çünkü ben kurmadım.Karıştım :roll:

Peki phpbb yi 3.0.9 a yükseltmeden.Sadece seo you 3.0.9 a yükseltsem mümkün mü? sonrasında phpbb yi yükseltip denesem seo dosyalarından mı kaynaklı bulmak için.Sorun olurmu bu şekilde bir işlem?

Birde özel bir soru izninizle bilgilerinizde kullandığınız sürümü 3.0.4 yazıyor doğrumu?

Belki bir fikir olur diye aşağıya kullanılan modları yazıyorum:
1-avatar_true_resize_1.1.0_alpha_3.0.7-PL1
2-php seo ultimate advenced v0.6.6
3-Duplicate_User_IPs_v1-0-0
4-email_on_birthday_1_0_1b
5-hide_topic_content_from_guests_1_0_1
6-latest_post_in_profile_1_0_1
7-list_top_topic_advanced_101
8-NV_usertopics_1_0_4
9-nv_who_was_here_1_2_1
10-prime_links_1_2_8
11-prime_login_return_1_0_1
12-Profile_Fields_Control_Mod_v1.0.0
13-SinglePostLink_1.
14-gym sitemap&rss v.2.0.2
Rhaumel
kullanıcı
kullanıcı

İleti CaSPerS 23 Tem 2011 23:22

Ayrı bir sitede tam paket 3.0.9 kurdum ve şuan ki kullandığım temayıda ekledim direk yukardaki hatayı vermedi.Yani burdan anladığım php seo dan veya style den değil bu bilgi dahilinde.

böyle dyorsun fakat tema değişkenlerinden değildir sorun örnek index.php veya fuctions.php vs yapılan değişikliklerdende sorun kaynaklanıyor olabilir bence en iyisi

phpbb 3.0.9 premod indir sonra includes klasörünün yedeğini al ve includes klasörüne 3.0.9 un yani indirdiğindeki dosyaları ve sorun düzeliyormu bak yani demekki sorun orda demektir ona göre çözüm yoluna bakarız ama ilk önce bunu bir dene ve sorun devam ederse yedek aldıklarını geri includes klasörüne at ve anadizinde olan değişiklikler örnek index.php vb seo nun uygulandığı dosyaların yedeğini alıp aynı şeyleri ona uygula hangisinde sorun düzelirse sorunun nerden kaynaklı olduğunu en azından bulabiliriz ve debug mod açıpta bir orada yazanları söleyebilirmisin..
CaSPerS
kullanıcı
kullanıcı

İleti Rhaumel 24 Tem 2011 09:37

Dediğinizi yapıp premod ekli paket ile deniyceğim hemen ve sonucu yazıcam en kısa sürede.Çok teşekkür ederim yardımlarınıza.
Rhaumel
kullanıcı
kullanıcı

İleti Rhaumel 25 Tem 2011 00:59

Teşekkürler Sayın CaSPerS.Belirttiğiniz gibi yaptım ve sorun yok.includes klasöründeki php uzantılı dosyaların orjinallerini atıp denedim ve kendi eklenti düzenlemelerini yaptım.Elle uğraşmak gerekiyormuş demekki. :)
Teşekkürler
Rhaumel
kullanıcı
kullanıcı

İleti CaSPerS 25 Tem 2011 20:19

rica ederim sorunun çözüldüğüne sevindim.
CaSPerS
kullanıcı
kullanıcı

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir