Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Eklenti Ayarları

Eklenti Ayarları

İleti kerberos7 26 Arl 2007 05:58

merhaba arkadaşlar, öncelikle konuyu umarım yanlış yere açmamışımdır. şöyle bir sorum olacaktı. yönetim panelinde "eklenti ayarları" diye bir bölüm var. ve bunun altında "eklentilere izin ver" seçeneği mevcut. benim forumumda eklentilere izin ver seçeneği default olarak "evet" seçili. ve ftp ye baktığımda "files" klasörünün içinde 7 tane dosya görüyorum ".htaccess" ve "index" dosyaları haricinde. eklentilere izin ver seçeneğinin evet olması ve bu dosyalar sizce güvenlik açısından bir sorun oluşturur mu. o dosyaları görünce şüphelendim ve güvenliğe önem verdiğim için sormak istedim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.
kerberos7
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: PHPBB3 GOLD

Re: Eklenti Ayarları

İleti ALEXIS 26 Arl 2007 07:26

Onlar konu ve iletilere eklenen dosyalardır. Eğer bunlara dosya eklenmesini istemiyorsanız "Hayır" konumuna alabilirsiniz. CHMOD 777 olan dizinler çoğu zaman tehlike (sunucu ayar ve izinlerine göre) arzedebilir
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Re: Eklenti Ayarları

İleti kerberos7 27 Arl 2007 17:43

çok teşekkür ederim ALEXIS verdiğin cevaplar için. iyi çalışmalar, kolay gelsin...
kerberos7
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: PHPBB3 GOLD

phpBB3 Güvenliği

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir