Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Foruma yönlendirme yapılmış

Foruma yönlendirme yapılmış

İleti CemBostan 12 Arl 2010 01:41

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sitem hacklendi. Siteye girdiğimde, başka bir adrese yönlendirildiğini gördüm. Zar zor yönetim panelini açtım. Orda forum kategorilerinden birinin adını "h*ck" olarak değiştirildiğini gördüm. Bu kategoriyi sildim. Sonrasında yönlendirme kalktı. Ayrıca yine kullanıcı gruplarından birinin adınıda "h*ck" olarak değiştirmişler. Bu grubuda silmek zorunda kaldım.

Grup ve forum kategorisini silince, maalesef kategori içindeki konularıda silmiş oldum. Veri kaybı oldu yani. (yedeklerini istedim.)

Bu sorun phpbb den mi kaynaklandı acaba, hackleyenler yöntemi ne olabilir, acaba sunucuda mı bir açık var?

Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
CemBostan
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Cem Bostan
HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.08

Re: Foruma yönlendirme yapılmış

İleti TRX 12 Arl 2010 04:07

Yönetim Paneli erişim yetkisine sahip kullanıcılarınızdan biri şifresini kaptırmış olabilir. phpBB'de şu ana kadar bir açık yazılımsal bir açık görmedim. Açıklar kullanıcıların yaptığı hatalardan (Şifremi hatırla, basit şifreler belirlemek vs.gibi) kaynaklanıyor genel olarak.
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Türker İnanmaz
HTML: Orta
CSS: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: 3.0.9

Re: Foruma yönlendirme yapılmış

İleti CemBostan 12 Arl 2010 14:10

İlginiz için teşekkür ederim,

Anlayamadığım nokta, yönetici olarak panele giriş yapıp, yönlendirmeyi nasıl yapıyorlar, sitem açıldıktan sonra başka bir adrese yönleniyor.

Ayrıca /adm klasörü şifreli, yani yönetim paneli izni olsada bu şifreyi bilen tek kişi benim. Benim bilgisayarımda da antivirus programı mevcut, girdiğim siteler belli.
CemBostan
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Cem Bostan
HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.08

phpBB3 Güvenliği

Kimler çevrimiçi