Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Static Pages eklentisinde sorun duydunuz mu?

Static Pages eklentisinde sorun duydunuz mu?

İleti CemBostan 25 Ağu 2010 15:44

Merhabalar,

Yaklaşık bir yıl önce sitemi güncellerken kurduğum eklentilerden biri static pages eklentisiydi. Bir kaç gün önce bu eklentiyle oluştuduğum sayfalardan birisinin Adı ve Açıkalaması, "hacked by ...." şeklinde değiştirlmiş.

Aynı eklentiyle oluşturduğum diğer sayfalarda herhangi bir sorun gözlemlemedim. Sadece içeriğinde, picasada oluşturduğum bir web albümün slayt şeklinde gösterilme kodu olan sayfamda sıkıntı olmuş. Yönetim Panelinden girip gereken düzenlemeyi yaptım,
CemBostan
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Cem Bostan
HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.08

Re: Static Pages eklentisinde sorun duydunuz mu?

İleti CemBostan 02 Eyl 2010 13:53

Arkadaşlar tekrardan merhabalar,

Bu konuyu açmıştım daha önce, şimdi de dün gece başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum.

Siteyi açtığımda tema dağılmış durumdaydı, ftp den bağlanıp cache yi sildim. Sonrasında yönetim paneline girmeye çalıştım. Ancak bazı veri tabanı tablolarının ulaşılamadığını gördüm. phpmyadmin den veritabanına baktığımda, ulaşılamayan bölümlerin tamamen silindiğini gördüm. Eski yedeklerden silinen tabloları geri yükledim. Yönetim panelinden stiller bölümüne girdiğimde, defaced by....... benzeri yazılar vardı.

Komple 2 gün önceki yedeği yükledim, site eski haline geri geldi. Ancak bu sorun nasıl olmuş olabilir. 3.05 sürümünü kullanıyorum.

Teşekkür Etme, Static Pages eklentisi kullanıyorum.
CemBostan
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Cem Bostan
HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.08

phpBB3 Güvenliği

Kimler çevrimiçi