Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

phpBB3 den phpBB2 ye Geçiş (Dönüş) ?

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

Re: phpBB3 den phpBB2 ye Geçiş (Dönüş) ?

İleti NEFRiT 11 Ağu 2009 20:42

ysl52 yazdı:http://www.cs278.org/tools/phpbb/hash.php
adresine bak, md5() ve phpbB_hash() farkını görürsün, md5 sürekli aynı sonucu verir, ama salt sayesinde phpbb_hash() farklı hash üretir.

Yani buradan; farklı üye isimleri ama AYNI şifreler ile siteye kayıt olunsa bile user_pass kısmında farklı şifreler çıkar anlamı geliyor. bende az önce phpbb.com da hash fonksiyonunu DECODE etmeyi aradım ama nerdee adamlar hiç verirmi phpbb3 hash şifreleme algoritmasını tersine çevirmeyi hiç bir bilgi bulamadım sitede decode için.

Bu aradan anlaşılan şu var; demek ki phpbb3 ü ister smf ye ister vb ye çevir işin sonunda üyenin şifremi unuttum deyip mail yolu ile yeni şifre alması gerekiyor. Buda sahiden kötü bir durum kullanıcı ve site açısından.
NEFRiT
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: EMRE
HTML: İyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB2

İleti ysl52 11 Ağu 2009 23:01

NEFRiT yazdı:bende az önce phpbb.com da hash fonksiyonunu DECODE etmeyi aradım ama nerdee adamlar hiç verirmi phpbb3 hash şifreleme algoritmasını tersine çevirmeyi hiç bir bilgi bulamadım sitede decode için.
Burada yanlış anlamışsın, şifreleme değil hash, yani tersine çevrilemez, bir kere hash olursa, sadece aynı şifre, salt ve kullanıcı adıyla doğrulanabilir başka bir hash üretilir, ama hash düz parolaya geri dönemez. Ortada olmayan algoritma yok, ama tersine çevrilemez, bildiğim kadarıyla.

phpBB2 ye dönersen bu duruma özel phpBB2 MD5 sistemini phpBB3 şifreleri tanıyacak şekilde modifiye etmen gerek veya herkes şifre değiştirecek. Zaten birden fazla adımla geri dönersen büyük ihtimali şifre değişme mecburi olur.
En iyisi, phpBB3 konusunda kendini geliştirmek alıştırmak, bir eksiği yok fazlası var.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti webmas52 12 Ağu 2009 20:31

yani arkadaşlar hiçbir şansı yok değilmi phpbb3 den phpbb2 dönüş yapmanın dönüş yapsanızda üye şifreleri sıfırlanırmı diyosunuz? ben forumumu phpbb3 den vBulletin geçirdim dün ama şifreler sıfırlandı vBulletin şifreleme sistemi md5 phpbb2 ninkide md5 yani phpbb3 forumunu phpbb2 çevirip şifreler sıfırlanmadan demekki phpbb2 den vBulletin geçiş yapıldığında şifreler sıfırlanmayacakmış yanlışmıyım arkadaşlar.. ?
bende phpbb3 den phpbb2 geçmek istedim ama olmadı.. şimdi yapılacak bişey yok sanırım vBulletin geçiş yaptım tüm üyelere şifre talep emaili göndermem gerekecek.. :(
webmas52
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: erkan
HTML: Çok iyi
CSS: Orta
Sürüm: 3.0.4

İleti ysl52 12 Ağu 2009 21:21

webmas52 yazdı:vBulletin şifreleme sistemi md5
Bu yanlış, vbulletin da phpBB3 benzeri çift salt ile farklı bir hash kullanmakta.
webmas52 yazdı:ende phpbb3 den phpbb2 geçmek istedim ama olmadı..
Nasıl geçmek istedin, neyi denedin de olmadı. Geçme isteme sebebi ne?
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti webmas52 12 Ağu 2009 21:29

phpbb3 den vBulletin geçtik dün ve sadece üyelerin şifreleri sıfırlandı yani üyeler şifre talep etmesi gerekiyor...
sordum soruşturdum phpbb2 den vBulletin geçersen bu hatayı almazsın dediler çünkü vBulletin phpbb2 şifreleme sistemi aynıymış.. bu doğrumu?
bi site var phpbb2 kullanıyodum vBulletin geçti ve hiçbir sorun almamış. phpbb3 olduğu için sanırım bu sorun..

onun için phpbb2 geçip ordan vBulletin geçmekti gayem :?
webmas52
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: erkan
HTML: Çok iyi
CSS: Orta
Sürüm: 3.0.4

İleti doctoralone 12 Ağu 2009 23:39

NEFRiT yazdı:Demo phpbb2 site: http://www.genclikortami.com/

saldırgan site uyarısı veriyor
doctoralone
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Orta
PHP: Başlangıç
Sürüm: 3.0.8

İleti NEFRiT 14 Ağu 2009 21:03

doctoralone yazdı:
NEFRiT yazdı:Demo phpbb2 site: http://www.genclikortami.com/

saldırgan site uyarısı veriyor

Bende şimdi girip baktım, ve sitenin yerinde yeller estiğini görüyorum aman bana ne neyse o kadarda önemli değil, benim sitem değildi nasıl olsa birine yapmıştık.

webmas52 yazdı:çünkü vBulletin, phpbb2 şifreleme sistemi aynıymış

Hayır doğru değil, vb ninde md5 üstüne bazı eklentileri - değiştirmeleri var. Hatta elimdeki bir vb - phpbb converter ın kullanım klavuzunda şifreler dönüşmeyecek gibi bir ibare vardı.
NEFRiT
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: EMRE
HTML: İyi
CSS: İyi
PHP: İyi
Sürüm: phpBB2

Önceki

Diğer pano türlerinden dönüşüm