Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

phpBB3 Portal [1.2.2]

Re: phpBB3 Portal [1.2.2]

İleti kaptangula 10 Tem 2009 14:55

Kardeş biz burada paylaşım için sizler için kafa yoruyoruz senin dediğin şeye bak kardeş şahsiye hakarat falan yaptığımız falan yok biz burada hocamızdan bişiyler öğrenmek amacındayız saçma sapan şeylerle gündeme gelmeyiniz lütfen..
kaptangula
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: kaptangula
HTML: İyi
CSS: İyi
PHP: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB 3.0.7

İleti muiketi 11 Tem 2009 09:17

bu mesajı anlamaya çalışıyorum.. amaç üzüm yemek mi bağcı dövmek mi diye??

öte yandan forum kavramını kelime anlamı ile incelerseniz hiçbir forumda direkt belirli bir şahısa soru yöneltilmez.. yoksa forum değil de helpdesk vari bir site olması daha mantıklı değil mi?

kaptangula yazdı:Kardeş biz burada paylaşım için sizler için kafa yoruyoruz senin dediğin şeye bak kardeş şahsiye hakarat falan yaptığımız falan yok biz burada hocamızdan bişiyler öğrenmek amacındayız saçma sapan şeylerle gündeme gelmeyiniz lütfen..
muiketi
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7 PL1

İleti ALEXIS 11 Tem 2009 21:46

İkili tartışma yapmayın lütfen. Bu mesajımdan sonra lütfen sadece phpbb3 portal ile ilgili iletiler yazılsın.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

İleti kaptangula 12 Tem 2009 09:46

ALEXIS kusura bakmayınız lütfen belki istemeden sizin şahsiyetinize sormuş olabilirim kodu ama o diğer arkadaşlar böyle saçma sapan şeyler için meşkul etmesinler bizde kod yazıyoruz ne var yani bilemediğimiz yerleri ALEXIS sizin gibi değerli hocalarımıza sorsak kötümü olurdu zaten paylaşım sitesi değilmi burası lütfen iiki yanlış çümle için insanları yargılamasınlar hocam.
kaptangula
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti kaptangula 12 Tem 2009 09:50

Değerli hocalarım ben bir foruk sol blog çalışmam var fuctions.php dosyasından rondom yani rasgele üyeyi şu şekilde çağıra bilirmiyiz sol blog her konuda bölümde görüldüğünden fuctions.ph çağırabilirmiyiz yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

fuctions.php

Kod: Tümünü seç
/* ALEXIS: disable for high load :(
if ($config['index_random_member'])
{
   include($index_root_path . '/bloglar/random_member.'.$phpEx);
}
*/
kaptangula
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti Naz 13 Tem 2009 09:15

Merhabalar,

Benim iki sorum olacak,

1- foruma phpBB Gallery 1.0.1 yüklemiştik buraya yüklenen son yüklenen fotoğrafları portalda gösterebilirmiyiz.?
eklenti-tanitimlari-duyurular-guncellemeler-f30/phpbb-gallery-1-0-1-including-ts-gallery-cononverter-t1626.html

2-portalda bulunan etiket bulutuna nasıl müdela edebilirz.

not:
phpbb3 en son sürümünü kullanıyoruz,
tema prosilver.
Naz
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Naz Gezer
HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB3

İleti standartt 14 Tem 2009 16:34

standartt yazdı:dikkatimi çeken başka bir husus.

botların sayfayı indexlemesine baktığımda. portalda yer alan blokların hepsini okuyor. daha doğrusu çoğunu okuyor. ve şöyle garip şeyler çıkıyor ortaya.

portalda gezerken
En çok 5 kullanıcı 06 Tem 2009, 21:57 tarihinde bir arada bulundu
sitemize destek vermek için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz:
yazılarını indexliyor v.s. v.s.

bende bu yazıları okumasını istemediğim için. portal_body.html dosyamda şu değişiklikleri yaptım.
sadece bir tanesini yazıyorum:

Kod: Tümünü seç
<!-- IF not S_IS_BOT and S_DISPLAY_LINK_US -->
<!-- INCLUDE portal/block/link_us.html -->
<!-- ENDIF -->

bu demek oluyorki eğer bot değilse göster. yani botlar burayı okuyamaz ve arama sonuçlarında görünmesini istemediğimiz yazıları içeren bölümleri botlar göremez.

bunu denemek için kendim kayıt yaptım başka bir email ve kullanıcı adıyla. yönetici panelinden bu kullanıcıyı kayıtlı kullanıcılar grubundan silip botlar grubuna aldım ve oturum açtım. birde baktımki link_us.html yi görebiliyorum.

nedir bu olayın özü?

benim bu mesajım arada kaynamış. ve ben hala yukarıdaki sorunumu çözebilmiş değilim.
neler yaptığıma gelince. cache dahil yenilemeleri hep yaptım. bilgisayardaki bütün göz atma geçmişleri filan hepsini silerek F5 yaparak botlar grubuna attığım bir üye ile giriş yaptım ama hala görünüyor.
standartt
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Rıfat ÜÇÜNCÜ
Sürüm: phpBB3 3.0.7 PL1

İleti standartt 25 Tem 2009 18:01

bir önceki mesajıma hala cevap alamadım. uğraşıyorum çözemedim o meseleyi.

şimdi şunu sormak istiyorum.

portal anasayfamda haberler başlığı altında gösterilen forum isimlerinin yeni konular başlığı altında görünmesini istemiyorum. bunun için nasıl bir düzenleme yapmam gerekir.
standartt
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Rıfat ÜÇÜNCÜ
Sürüm: phpBB3 3.0.7 PL1

İleti Duman6 28 Tem 2009 15:58

Teşekkürler kurdum ve gayet de güzel oldu. Hoşgeldiniz bloğuna sanırım html vb kodlarla müdahale edemiyoruz. Yani atıyorum <br> kullandığımda herhangi bir etkisi olmuyor. Son haberler kısmında da aynı şey söz konusu. Gerçi Son haberlerdeki veriyi ilgili forumdan alıyor. O forumda html kullanabiliyor olsak sola resim sağa yazı gibi sanki daha bi portal havası olacak.
Duman6
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Gökhan Gürlek
HTML: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: 3.0.6

İleti kaptangula 29 Tem 2009 10:27

merhaba hocalarım ve arkadaşlarım bir yardımcı olursanız sevinirim bu portalın sağ bloğunu foruma sağ blog olarak nasıl uyarlaya biliriz yardımcı olursanız arkadaşlar çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.
kaptangula
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

ÖncekiSonraki

Eklenti Tanıtımları, Duyurular, Güncellemeler