Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Duplicate User IPs

Forum kuralları
Bu forum altındaki konularda lütfen yardım istemeyin, tüm iletiler editör onaylıdır ve sadece yazılan yazı ile ilgili hatalar onaylanır. Eklentiler ile sorunlarınızı "Eklenti Sorunlar & Yardım" forumuna yeni konu açarak veya daha önce açılan aynı eklenti ile ilgili bir konuya ekleyebilirsiniz.

Duplicate User IPs

İleti IcEman 13 Tem 2009 21:57

Eklenti: Duplicate User IPs
Sürüm: 1.0.0
Yazar: mtrs
Açıklama: Yeni kayıt IP adresi ile sitede aktif olmuş üye adlarını yönetim paneli ve profilde yöneticiye gösterir. Yöneticiye e-posta iletir, sadece yeni kayıtları etkiler ve aynı IP adresinden kayıtlar olması halinde yöneticiye e-posta gönderir.

Uyumlu olduğu phpBB3 sürümleri:
  • phpBB 3.0.5

Dil dosyaları/eklemeleri:
  • İngilizce
  • Türkçe

Lisans: GNU General Public License v2

Kurulum zorluğu: Kolay
Kurulum süresi: 5 Dakika
Dosya formatı: zip
Dosya indirme: Duplicate_User_IPs_v1-0-0.zip

phpbb.com linki: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... #p10191455
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBb 3.0.8

Re: Duplicate User IPs

İleti IcEman 13 Tem 2009 22:30

güvenlik açısından yararlı bir eklenti.Tebrikler ysl52 :)
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: phpBb 3.0.8

İleti ysl52 13 Tem 2009 22:33

Sağol, iceman.
Şubat ayından bu yana kullanıyorum, 10 taneden fazla iki kere üye olan kullanıcı farketti. Özellikle sessions table sayesinde bir kayıtlı kullanıcının giriş yapması, ama hemen sonra logout olup yeniden üye olması güzelce yakalanıyor. ;)
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

PHP: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti Rhaumel 18 Haz 2012 01:33

Yardım rica ediyorum.

Bu mod gibi alternatif hiç bir mod yok malesef phpbb de.Çok büyük bir eksik ve yanlış şahsi fikrim.Forum sitesine sahibiz ama ip leri kullanıcıları kontrol etmek bu sistemde çok zayıf.
Bunları yazma nedenim phpbb yi oluşturanların böyle bir eksiği fark etmiyor olmaları ve modun phpbb de kilitlenmiş ve geliştirilmemiş olması.

BU modu 2 sene kullandım.Çokda işime yaradı.Zorunlu server değişikliği sonrası malesef mod şuan çalışmıyor.Heşeyi denedim ama sql sorgusunu aktif edemiyorum.Çalışan mod çalışmaz oldu hostu taşıyınca.

sql kodu bu :

Kod: Tümünü seç
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('require_ip_check', '0');
ALTER TABLE phpbb_users ADD user_dupe_ip varchar(255) NOT NULL DEFAULT '';

bunda şu kısmı 253 yaptım ve inclıde dosyasında değişikliği $string = substr($string, 0, 253); yaptım
Kod: Tümünü seç
ALTER TABLE phpbb_users ADD user_dupe_ip varchar(253) NOT NULL DEFAULT '';

malesef modu çalıştıramıyorum.Kabul ediyorum bu mod yazıldığında 3.0.7 de idik ama şurda 3 gün öncesine kadar tüm güncellemelerim tamam olan formumda (phpbb:3.0.10 - MySQL(i): 5.5.23-55) çalışıyordu.

Yardım eden herkese çok teşekkür ederim.
Rhaumel
kullanıcı
kullanıcı

phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.10

phpBB Grubu Onaylı Eklentiler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir