Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

MyBB ' den phpBB ye dönüştürmek nasıl olur ?

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

Re: MyBB ' den phpBB ye dönüştürmek nasıl olur ?

İleti limitsizim 07 May 2009 23:56

Duman6 tabiki kimsenin emegi boşa gitsin istenmez ama sana şunu söyliyelim bu aralar nerdeyse tüm sistemler yeni gelişmiş sürümlerini çıkartıyor ve sürekli geilişiyorlar bu durum bile başlı başına geçişi engelliyen bir durum mantığıda çok basit gelişen yeni sürümlere geçişleri yazmak vakit alıcaktır ve hemen çıkmazlar. Ki ben pc de birçok sistemin geçişlerini denedim zöellikle phpbb3 e geçiş amacıyla, direk geçiş yok denecek kadar az örnek veriyorum kunenadan phpbb3 e geçmek istiyor bir kişi kunenanın 1.0.4 ünden smf 1.1 e geçiş var ( ki denedim çalışmıyor ) ordan smf yi belli sürüme kadar güncellicen 1.4 dü galıba oradan phpbb2 ye ( denemedim ama çalıştığına dair bir yazıyada rastlamadım hep sorunlar yazıyordu) oradanda sorunsuz şkilde phpbb3. Bu kadar işlemde hata olasılığı çok yüksek ki başta geçiş var gözüken kunena ( fireboard ) 1.0.4 den smf 1.1 geçişi çalışmıyor denedim bizzat. karamsr bir tablo çizmek istemem ama malesef böyle... Bu bütün geçişler için böyle.
limitsizim
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpbb3

İleti Duman6 08 May 2009 10:54

Anladım. Herkese teşekkür ederim. Biraz sakin kafayla düşünmek lazım. Ya bir yol bulacağız, ya bir yol açacağız felfesi ile haraketimize devam :)
Duman6
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Gökhan Gürlek
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: 3.0.6

İleti limitsizim 09 May 2009 00:23

Aslında veri tabanlarını her sistem şifreliyor yanı üyelerin işleri bölümlerini bazı şifreleme algoritmalarıyla koruyor örnek phpbb3 md5 mi ne öyle bir argoritma ile üye şifrelerini şifreliyor sen bunları çözebilirsen herhangibir decoder la o zaman el ile tek tek üyelikleri açıp aynı şifreyi koyarsın sadece üyeleri taşımış olursun sonra tek tek o üyeler adına giriş yapıp mesajlarını yazarsın zor uzun ve zahmetli ama imkansız degil :D ( bene deneme bile :)
limitsizim
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İleti alex51 09 May 2009 09:27

limitsizim yazdı:Aslında veri tabanlarını her sistem şifreliyor yanı üyelerin işleri bölümlerini bazı şifreleme algoritmalarıyla koruyor örnek phpbb3 md5 mi ne öyle bir argoritma ile üye şifrelerini şifreliyor sen bunları çözebilirsen herhangibir decoder la o zaman el ile tek tek üyelikleri açıp aynı şifreyi koyarsın sadece üyeleri taşımış olursun sonra tek tek o üyeler adına giriş yapıp mesajlarını yazarsın zor uzun ve zahmetli ama imkansız degil :D ( bene deneme bile :)

güzel mantık ama çözmesine gerek yok

Kod: Tümünü seç
$md5password = md5($_POST["password"]);

ufak bir kodla kullanıcının normal girdiği şifreyi şifreleyip veritabanında bu şifreyle eşleşip eşleşmediğini ve login olmasını sağlayabilir
alex51
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

HTML: Orta
CSS: Orta
PHP: Orta
Sürüm: 3.0.4

İleti Duman6 11 May 2009 10:52

Çok yükleniyosunuz bana, kafam karıştı :)

1-alexa51'in verdiği kodu nerede kullanacağım ?
2-Bu kod ; tüm üyelerin şifrelerini tekleştiricek ve üyeler yeni foruma bu şifre ile giriş yapıp şifrelerini mi değiştirecek ?
3-Bu işleri profesyonel anlam da ücreti mukabilinde yapanlar var mı biliyormusunuz ?

Teşekkürler şimdiden.
Duman6
kullanıcı
kullanıcı

İleti ysl52 11 May 2009 11:09

Duman6 yazdı:1-alexa51'in verdiği kodu nerede kullanacağım ?
O kod pratik bir işine yaramaz, sadece örnek vermiş açıklama için.
Duman6 yazdı:2-Bu kod ; tüm üyelerin şifrelerini tekleştiricek ve üyeler yeni foruma bu şifre ile giriş yapıp şifrelerini mi değiştirecek ?
Bu söylediklerin için, auth.php gibi dosyalar olur, bir satırlık kodlarla yapılacak işler değil, ileri seviyede programlama bilgisi ister. Tek bir site için sıfırdan yapılması nadirdir.
Duman6 yazdı:3-Bu işleri profesyonel anlam da ücreti mukabilinde yapanlar var mı biliyormusunuz ?
Bu işleri ücreti ile profesyonel olarak yapan yetkin yabancı site çok, phpbbinstallers gibi. Öte yandan, Türkçe bu konularda uzman programlama seviyesinde bilgi sahibi pek bir site duymadım. Ancak canversoft.net sitesinde bir takım uzmanlık gerektiren çalışmalar yapıldığı yazılı. Kendin yapabilecek derecede bilgi becerin yoksa profesyonel yardım isteyebilirsin.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

PHP: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti limitsizim 11 May 2009 11:30

Eğer dedigin gibi site yeniyse üyeleri tek tek aç tek şifre koy 29 mesaj varmış onların adına yaz mesajı üyeler girince şifre değiştirsin olsun bitsin :D çok anolog bir çözüm oldu :D :lol:
limitsizim
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İleti r00t 11 May 2009 15:47

Bence dönüştürmeden bu kadar korkmamak gerek, nasılsa işimiz yedek ile. Herhalukarda orjinali duruyor. Dönüştürme işlemini denemek lazım, kaybedecek birşey yok nasılsa.
Bu arada mybbden smfye dönüştürme için converteri buradan indirebilirsin.
Mybbden smfye geçtikten sonrada bu linkteki anlatımdan faydalanarak phpBB3 e dönüştürebilirsin.
Smf dönüştürücülerine baktım da adamları takdir etmemek elde değil, hemen hemen her forum sisteminden hatta bilinen tüm forum sistemlerinden dönüştürücüler mevcut smf için. Keşke phpBB de de bu kadar güzel destek olsaydı demeden edemiyor insan.
r00t
genel yetkili
genel yetkili

HTML: Orta
CSS: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpbb 3.0.7 PL-1

İleti Duman6 13 May 2009 09:05

limitsizim yazdı:Eğer dedigin gibi site yeniyse üyeleri tek tek aç tek şifre koy 29 mesaj varmış onların adına yaz mesajı üyeler girince şifre değiştirsin olsun bitsin :D çok anolog bir çözüm oldu :D :lol:

bunu sanırım bana yazmadın :) bende 2000+ üye 17000 civarı mesaj mevcut. Ayrıca r00t'un dediğine katılıyorum, nasılsa yedek olacak elimde denemekten bişey çıkmaz. Beceremezsem de canversoft ile irtibata geçeceğim. Belki sorunuma çare olurlar. Hepinize teşekkür ederim.
Duman6
kullanıcı
kullanıcı

İleti limitsizim 13 May 2009 18:49

Duman6 yazdı:
limitsizim yazdı:Eğer dedigin gibi site yeniyse üyeleri tek tek aç tek şifre koy 29 mesaj varmış onların adına yaz mesajı üyeler girince şifre değiştirsin olsun bitsin :D çok anolog bir çözüm oldu :D :lol:

bunu sanırım bana yazmadın :) bende 2000+ üye 17000 civarı mesaj mevcut. Ayrıca r00t'un dediğine katılıyorum, nasılsa yedek olacak elimde denemekten bişey çıkmaz. Beceremezsem de canversoft ile irtibata geçeceğim. Belki sorunuma çare olurlar. Hepinize teşekkür ederim.

Yok TRX e dedim ilk mesajında yeni açtığım site diyorda ondan dedim...
limitsizim
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

ÖncekiSonraki

Diğer pano türlerinden dönüşüm

Kimler çevrimiçi