Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Sitem kayboldu, kaybolmayan site istiyorum

Sitem kayboldu, kaybolmayan site istiyorum

İleti cozaar 26 Şub 2009 15:11

Merhaba..

bu sabah siteme girdiğimde

Not Found

The requested URL /forums/index.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

yukarıdaki hata ile karşılaştım..

Ftpden dosyalara baktığımda içeriğinin tamamen boş olduğunu bütün dosyaların silindiğini gördüm ve ayrıca phpadmin sayfasına girmek istediğimde de aynı hatayı alıyorum..

Hosttan kaynaklanan bir durum mu yoksa h*ck mi bu konuda hiç bir fikrim yok

2 yıldır desteğiniz ile siteme yüzlerce mod kurdum fakay şu an emeğimden arta zerre kadar bir şey kalmamış ne yapıcağımı bilmiyorum..

Saygılar..
cozaar
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: Phpbb 3.0.4

Re: Sitem kayboldu

İleti ALEXIS 26 Şub 2009 16:05

h*ck, sosyal mühendislik, host hatası... çok şey olmuş olabilir. Sizin için önemli olan bunları geri getirmeye çalışmak ve tüm tedbirleri almak.

Tedbirler:

1. Host yetkilileri "sosyal mühendislik" dedeiğimiz yöntemi yememeli, herhangi biri yetkilileri kafaya alıp istediğini yapamalı, bu için hostunuzu uyarın, sadece ticket gibi füvenli sayılabilecek sistemden aldıkları talimatları yapsınlar. MSN den destek veren hostlar var, birisi MSN adresimi h*ck edip, FTP de çok gereksiz doya var, hespini silin dedeiğinde host yetkili kanıp işlem yapmamalı.

2. Kullandığınız e-posta adreslerinin, host panellerinin parolalarını değiştirin.

3. Hostunuza yedekleri nasıl aldığını sorun, haftalık, günlük, veya hiç ? Gerekiyorsa düzenlki bir şekilde yedeklerinizi siz alın, bunun için cron ile otomatik çalışan scriptler var.

Yapacaklarınızı da yazayım:

1. İlk önceki muhattabınız host yetkilileri olmalı, bu gibi bir olayda açıkçası bizim yapabileceğim sadece şu an yazdıklarımızdan bahsetmek veya soğuk su teklif etmek olabilir.

2. Hostunuzun yakasına yapışın en yakın yedekleri geri yüklemelerini rica edin. Tüm parolaları değiştirmeyi ve aqz önce saydığım tedbirleri almayı unutmnayın.

önce hostunuza danışın? Yedek durumunu öğrenin, bazı hostlar haftalık, bazısı da günlük yedek, bazısı da her iki türlü yedek alır.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Re: Sitem kayboldu, kaybolmayan site istiyorum

İleti cozaar 26 Şub 2009 17:54

Sorun ne olursa olsun dediğiniz gibi yedekleme konusunda host pasif kalırsa bu konuda hakım olan neyse bütün işlemleri hiç kuşkusuz başlatıcam..

Ama maddi ama manevi..

Bilgi için çok teşekkür ederim.. Şimdilik dediğiniz gibi bi bardak su ile yetinmekten başka çarem yok..
cozaar
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti ALEXIS 26 Şub 2009 18:22

Soğuk su son çare, hostunuz ne diyor bu konuda ?
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

İleti cozaar 26 Şub 2009 18:28

Şu an ulaşabileceğim kimse yok..

2 yıl önce aldığımda bir arkadaş yardımcı olmuştu bu işle kendisi ilgileniyordu şu an yurtdışında ve malesef hala ulaşamadım..

Host reklam olur diye yazmak istemedim..
cozaar
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti ysl52 26 Şub 2009 19:59

cozaar yazdı:Sorun ne olursa olsun dediğiniz gibi yedekleme konusunda host pasif kalırsa bu konuda hakım olan neyse bütün işlemleri hiç kuşkusuz başlatıcam..

Ama maddi ama manevi..
Bu konuda iki yıl önce yabancı bir host (ix web) ile tartışmam olmuştu, yedekleri yoktu (3 günde bir aynı yedek üzerine yazıyorlarmış, dolayısıyla eski yedek ellerinde yoktu...) bende yasal haklarımı arayacağımı vb imalarla mail atmıştım.
Bana verdikleri cevap TOS-Terms of Service kullanıcı sözleşmesine göre web alanı ve veritabanı yedeklerini almakla ben yani müşteri sorumlu idi. Sonuçta bir bardak su olayı, onlara verebileceğim en büyük ceza hostingi iptal edip kalan parayı almak olabilirdi. Ona da uğraşmadım..
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

PHP: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti clients 26 Şub 2009 23:38

Acele etme sunucu değişikligi yapıyor olabilirler butun db ve dosyaları yeni sunucuya atmış ve eski sunucudakıleri silmiş olabilirler biraz daha sabır. hosting ile bir şekilde irtibata gec hosting firmasının websitesi vardır mutlaka iletişim bölümünden ulaşabilirsin.
en kötü ihtimal hdd arıza yapmıstır.
clients
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Orta
Sürüm: 3.0.1

İleti cozaar 27 Şub 2009 12:07

Bahsettiğim kişiye mail attım ve beklemedeyim..

Hostun websitesiyok baktım..

12 martta 2 yıl doluyodu ve yeni bir yer ile anlaşmayı düşünüyodum henüz karar vermemiştim..

Sayılı günler kala malesef böyle bir tatsızlık oldu.

İlginiz, tavsiyeleriniz ve fikirleriniz için tşkler..
cozaar
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti cozaar 28 Şub 2009 09:58

MErhaba..

Konu ile ilgili hosttan açıklama geldi arkadaşlar benzer sorunu yaşayan olur diye sadece açıklama yapma gereği duydum..

Ana bilgisayardan kaynaklanan bir sebepten dolayı bütün veriler gitmiş.
Cevap olarak ana bilgisayarın çökütüğü oldu..

Anlamadığım tek nokta yedek alınmış ama yalnızca üyelerin durduğu mesajların ve diğer bütün verilen kaybolduğu..

Böyle bir şey mümkün mü, mesajların ve diğer verilen kaybolması fakat üye kayıt girdilerinin durduğu..
cozaar
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti melihonline 28 Şub 2009 13:20

Benim bildiğim yedek almak veritabanını komple yedek almaktır.
melihonline
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Melih KAYA
HTML: İyi
CSS: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.9

Sonraki

phpBB3 Güvenliği