Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Yeni Hatalar

Yeni Hatalar

İleti FaRuKuZaM 19 Eyl 2008 06:20

Orijinalini bilmiyorum ama sanırım bir kelime eksik kalmış arada.

Dosya Adı: groups.php
Kod: Tümünü seç
   'GROUP_RESIGNED_MEMBERSHIP'         => 'Seçilen gruptan ile ayrıldınız.',

Dosya Adı: viewtopic.php
   'POLL_VOTED_OPTION'      => 'Bu seçeğe oy verdiniz',

Dosya Adı: viewtopic.php
   'VOTE_CONVERTED'      => 'Dönüştürülen anketlerde oyları değiştirmek desteklenmiyor',   

değiştirmek desteklenmiyor yerine değiştirme özelliği desteklenmiyor yapılırsa daha mantıklı olur.

Dosya Adı: viewforum.php
   'LOGIN_NOTIFY_FORUM'   => 'Bu forum hakkında bilgilendirildiniz, incelemek için lütfen oturum açınız yapınız.',

oturum açmak yapmak ne anlama geliyor :)

Dosya Adı: common.php
   'NO_MODE'               => 'Hiçbir biçim belirtmedi.',

Forumdaki yerini bilmiyorum ama son kelimenin belirtilmedi olma ihtimalini düşündüm. Yanlışsa düzeltirsiniz.

'NO_EMAIL_RESPONSE_CODE'   => 'E-posta sunucundan cevap kodu alınamadı.',
   'NOT_WATCHING_FORUM'      => 'Bu forumdaki güncelleştirmeler için abeneliğinizi kaldırdınız.',
   'NOT_WATCHING_TOPIC'      => 'Bu konudaki güncelleştirmeler için abeneliğinizi kaldırdınız.',

Alttaki 3 satırda da aynı tarz cümleler var ama değişik kelimeler kullanılmış. Hepsinin aynı kelimeleri içermesi daha iyi olur.

'LOGIN_VIEWFORUM'               => 'Bu forumu görüntülemek için kayıt olmanız ve oturum açmanız gerekiyor.',
   'LOGIN_EXPLAIN_EDIT'            => 'Bu forumdaki iletileri düzeltmek için kayıt olmalı ve oturum açmanız gerekiyor.',
   'LOGIN_EXPLAIN_VIEWONLINE'         => 'Çevrimiçi listesini görmeniz için kayıt olmalı ve oturum açmalısınız.',

Örneğin:
[code]   'LOGIN_VIEWFORUM'               => 'Bu forumu görüntülemek için kayıt olmanız ve oturum açmanız gerekiyor.',
   'LOGIN_EXPLAIN_EDIT'            => 'Bu forumdaki iletileri düzeltmek için kayıt olmanız ve oturum açmanız gerekiyor.',
   'LOGIN_EXPLAIN_VIEWONLINE'         => 'Çevrimiçi listesini görmeniz için kayıt olmanız ve oturum açmanız gerekiyor.',[/code]

Dosya Adı: posting.php
   'POST_REVIEW_EXPLAIN'      => 'Bu konuya en az yeni bir ileti yazıldı. İletinizi bu bilgi ışığında gözden geçirebilirsiniz.',

burada da "en az yeni bir" yerine "en az bir yeni" yazılması gerekmektedir.

Benden şimdilik bu kadar, içinde hata olduğunu belirttiğim dosyalarda bunlardan başka hiçbir hata olmadığından emin olabilirsiniz ;) Boş vakit buldukça diğer dosyaları da inceleyeceğim. Şu an phpbb kullanmıyorum ama sitenize ve dil dosyanıza destek vermemin sebebi kalitenizden kaynaklanıyor ;) Forum sistemleri arasındaki en kaliteli Türkçe çeviri size ait ve ben de bunu elimden geldiğince kusursuzlaştırıyorum.

Kolay Gelsin...
FaRuKuZaM
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: aaaaa

Re: Yeni Hatalar

İleti ALEXIS 19 Eyl 2008 07:11

Tercüme edilmeyen birkaç satır ve sorunlu birkaç yer kaldı. İşlemler bitmediği için henüz sonraki aşamaya, "tüm dosyaları tek tek okuma" aşamasına geçemedik.

Hata bildirimi için teşekkürler, tümü uygulandı.

Değişiklik listesi: http://code.canversoft.com/repositories ... dil?rev=21
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Hata Raporları

Kimler çevrimiçi