Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Harf eksikliği 3.0.1

Harf eksikliği 3.0.1

İleti TRX 04 May 2008 02:54

Özel profil alanları;
Kod: Tümünü seç
Uyarı
Alan tanımlaması sadece küçük harler (a-z) ile _ işareti içerebilir.

harler kısımı. ve _ işratei "_" şeklinde olsaydı daha belirgin olurdu sanırım.. ;)
Ve türkçe karakter kabul etmiyor :(
Teşekkürler. Bol phpBB'li günler ve geceler! 8)
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Türker İnanmaz
HTML: Orta
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: 3.0.9

Re: Harf eksikliği 3.0.1

İleti ALEXIS 04 May 2008 03:45

Bizde dil dosyası tercüme edilmiştir, bitmiştir diye bir durum yok, en mükemmel dosyayı çıkardık ve sürekli an ve an güncellemeler, kontroller, hata gidermeler, mükemmelleştirmeler devam ediyor.

-----------------------------------

Alan tanımlasında Türkçe karakter kullanılmıyor, bunun için "İngiliz alfabesindeki" eklemesini yaptım.

Harf hatası dışında bazı hatalar keşfettim, bazı yerlere de İngilizce dil dosyasında olmayan eklemeler yaptım; "sadece ingilizce harfler" vb..

acp/profile.php

[ BUL ]

'INVALID_CHARS_FIELD_IDENT'   => 'Alan tanımlaması sadece küçük harler (a-z) ile _ işareti içerebilir.',

[ DEĞİŞTİR ]

'INVALID_CHARS_FIELD_IDENT'   => 'Alan tanımlaması sadece İngiliz alfabesindeki küçük harfler (a-z) ile "_" (alttan çizgi) işareti içerebilir.',

[ BUL ]

'DISPLAY_PROFILE_FIELD_EXPLAIN'   => 'Yükleme bölümünde izin verilen bütün alanlarda hesap alanları gösterilecektir. Bunu “hayır” olarak işaretlemek, konu gösterim sayfalarında, hesaplarde ve üye listesinde bu alanların gösterilmemesine sebep olacaktır.',

[ DEĞİŞTİR ]

'DISPLAY_PROFILE_FIELD_EXPLAIN'   => '"Sistem kaynakları" bölümünde izin verilen bütün alanlarda özel profil alanları gösterilecektir. Bunu “hayır” olarak işaretlemek, konu gösterim sayfalarında, hesaplarda ve üye listesinde bu alanların gösterilmemesine sebep olacaktır.',

[ BUL ]

'FIELD_IDENT_EXPLAIN'      => 'Alan tanımlaması hesap alanlarının veritabanında ve temalarda farkedilmesini sağlayan isimlerdir.',

[ DEĞİŞTİR ]

'FIELD_IDENT_EXPLAIN'      => 'Alan tanımlaması hesap alanlarının veritabanında ve temalarda kullanılan tanımlıyıcıdır. (Sadece İngiliz alfabesindeki küçük harfler (a-z) ile "_" (alttan çizgi) işareti içerebilir.)',

Bunlar dışında oldukça fazla yayınlanmayan değişiklik yapmıştım. Bir sonraki sürümde çok daha mükemmel bir dosya sizleri bekliyor.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

İleti TRX 04 May 2008 04:03

Teşekkür ederim hocam! işte bunu seviyorum.. Yapıp bırakılmıyor sürekli güncelleniyor..Resim

ALEXIS yazdı:Bir sonraki sürümde çok daha mükemmel bir dosya sizleri bekliyor.

Mükemmel olacağından %100 eminim!
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İleti ALEXIS 04 May 2008 04:06

alfebesindeki -> alfabesindeki :oops:
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

İleti TRX 04 May 2008 04:52

Utanma sırası bende sanırım :oops:

Türkçe karekter sorununu çözdüm :)
Bölümünde olmuyormuş db de özel yer açılağı için..
sadece Alan kimliği:
Alan tanımlaması hesap alanlarının veritabanında ve temalarda farkedilmesini sağlayan isimlerdir.

Dil bölümüde varmış altta sabahın ilk ışıkları ile farkettim :mrgreen:

"Dile özel seçenek [tr]"
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı