Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

kurulum hata verdi

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

kurulum hata verdi

İleti forumcu 24 Şub 2009 00:41

arkadaslar yeni bir forum kuruyorum bu kez boyle bir hata verdi bunu nasil cozebilirim bilen varsa yardim lutfen

A fatal and unrecoverable database error has occurred. This may be because the specified user does not have appropriate permissions to CREATE TABLES or INSERT data, etc. Further information may be given below. Please contact your hosting provider in the first instance or the support forums of phpBB for further assistance.

Kod: Tümünü seç
install_install.php [ 1193 ]

SQL : CREATE TABLE phpbb_attachments ( attach_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment, post_msg_id mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, topic_id mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, in_message tinyint(1) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, poster_id mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, is_orphan tinyint(1) UNSIGNED DEFAULT '1' NOT NULL, physical_filename varchar(255) DEFAULT '' NOT NULL, real_filename varchar(255) DEFAULT '' NOT NULL, download_count mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, attach_comment text NOT NULL, extension varchar(100) DEFAULT '' NOT NULL, mimetype varchar(100) DEFAULT '' NOT NULL, filesize int(20) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, filetime int(11) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, thumbnail tinyint(1) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL, PRIMARY KEY (attach_id), KEY filetime (filetime), KEY post_msg_id (post_msg_id), KEY topic_id (topic_id), KEY poster_id (poster_id), KEY is_orphan (is_orphan) ) CHARACTER SET `utf8` COLLATE `utf8_bin`

Table 'phpbb_attachments' already exists
forumcu
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB3.0.4

Re: kurulum hata verdi

İleti karmelon 24 Şub 2009 16:52

Veritabanınızın o tabloyu oluşturmaya yetkisi yok gibi bişey diyor.Eski hatalı kurulum tablolarını silin. Panelinizden gerekli yetkileri verin. Olmadı hosting sağlayan firmanıza bir mail atın. Gerekli Çözüm bunlardan birisi olucaktır.
karmelon
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Musa ASLAN
HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: Çok iyi
phpBB3: İyi
Sürüm: Phpbb Gold (3.0.0)

İleti forumcu 24 Şub 2009 17:37

cok saol dostum hosting firmasina mail attim bakalim nolacak alakan icin cok tesekkur ederim.kolay gelsin
forumcu
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: phpBB3.0.4

İleti mehasin 28 Arl 2009 12:44

aynı hatayla karşılaştım hosting firmasına mail attım sorunun veritabanıyla alakası olmadığını doalyısıyla onlardan kaynaklanmadığını söylediler. tekrar telefon açtığımda config.php dosyasının arızalı olduğunu değişitirilmemiş ayarların olduğu config dosyasını yüklemem söylendi. kurulumda anlatılan herşey doğru yalnız 777 olarak değiştirilen ayarlarda "config.php"de var onun ayarları değiştirilmediğinde böyle bir sorun olmuyor.
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: phpBB 3.0.12

İleti IcEman 28 Arl 2009 21:02

kurulum-guncelleme-tasima-donusturme-yedekleme-f69/phpbb-3-kurulumu-t48.html

config.php chomod ayarı 644 olarak açıklanmış ilgili makalede