Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Tema butonları görünmüyor

Forum kuralları
Makale ve yazılardan sonra sadece makale hataları, güncellemeler ile ilgili iletiler yazabilirsiniz, lütfen makale konusuyla ilgili soru sormayınız yardım istemeyiniz.

İsteyen herkes makale ekleyebilir, eklenen makaleler yetkili tarafından incelenip onaylanırsa yayına alınacaktır. Eklediğiniz makalelerde telif haklarına uymak zorunludur.

Sitedeki tüm yazı ve makaleler Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 lisansı ile korunmaktadır. Alıntı şartları sayfasını mutlaka okuyunuz.

Tema butonları görünmüyor

İleti ALEXIS 07 Tem 2007 03:26

Yeni tema yüklediğimizde, güncelleme yaptığımızda bazen cevap yaz gibi butonlar görünmez bunun temel iki sebebi vardır. Birincisi kullandığımız temanın Türkçe buton dizini yok, ikincisi ise veritabaınındaki buton adresleri kayıp.


Olasılıklar:
 1. Tema da dilinize uygun butonlar yok/eksik

 2. Veritabanındaki resim setleri bilgisi kaybolmuş veya hiç yazılmamaış olabilir.

Çözümler:
 1. Resim setleri dizininde en/ adında bir dizin ve bunun içinde buton resimlerinin olup olmadığını kontrol edin, bu en/ dizini kopyalayın ve adını tr/ olarak değiştirin.

  Mesela, styles/prosilver/imageset/ içerisine tr/ diye bir açın ve en/ içindeki tüm imajları oraya kopyalayın.

  sonuçta iki dizinimiz olacak, bundan sonra da 2. maddeyi uygulayın.
  styles/prosilver/imageset/en
  styles/prosilver/imageset/tr

 2. Resim setlerini yenileyin: Yönetim panelindeki "STİLLER" sekmesine geçin. "Stil bileşenleri" menüsü altındaki "Resim setleri" bağına tıklayın ve açılan sayfada Türkçe buton eklediğiniz tüm temaların karşısındaki "Yenile" bağına tıklayın. Çıkan doğrulama sayfalarında "Evet" butonuna tıklayın.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

İleti: 3628
Kayıt: 03 Arl 2006 08:57
HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Hata mesajları


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron