Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

localhost phpBB kurulumu -easyPHP, windows, yazılı-

Forum kuralları
Makale ve yazılardan sonra sadece makale hataları, güncellemeler ile ilgili iletiler yazabilirsiniz, lütfen makale konusuyla ilgili soru sormayınız yardım istemeyiniz.

İsteyen herkes makale ekleyebilir, eklenen makaleler yetkili tarafından incelenip onaylanırsa yayına alınacaktır. Eklediğiniz makalelerde telif haklarına uymak zorunludur.

Sitedeki tüm yazı ve makaleler Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 lisansı ile korunmaktadır. Alıntı şartları sayfasını mutlaka okuyunuz.

localhost phpBB kurulumu -easyPHP, windows, yazılı-

İleti muiketi 09 Şub 2011 15:31

GEREKLİ MALZEMELER
- easyPHP
- türkçe dil destekli phpBB

easyphp'yi kurun.. (kurduğum sürüm 5.2.10.. buna göre anlatıma devam edeceğim..)

Kod: Tümünü seç
BENİM İÇİN KURULU DİZİN..
C:\Program Files\EasyPHP5.2.10\

- programın kurulduğu klasöre gidin..
- phpmyadmin\ isimli klasörü www\ isimli klasöre kopyalayın (phpmyadmin sorun çıkarıyor yoksa..)
- hazır www\ konumundayken yeni bir klasör oluşturun.. (örneğin phpBB_denemesi..) bu phpBB kurulumu için gerekecek..
- phpBB dosyalarını www\phpBB_denemesi klasörüne kopyalayın..
- kurulum sonrası easyphp'yi başlatmadıysanız, C:\Program Files\EasyPHP5.2.10\EasyPHP-5.2.10.exe programını çalıştırın..
- tarayıcınızı açıp http://localhost/phpmyadmin adresini girin..
- phpmyadmin ile phpBB için bir veritabanı oluşturun.. (örneğin bb_dnm)
Kod: Tümünü seç
NOT: alternatif veritabanı oluşturma yöntemi..
C:\Program Files\EasyPHP5.2.10\mysql\data\
klasörüne girip yeni bir klasör oluşturun.. örneğin bb_dnm.. bu klasör veritabanımızı barındıracak..
aslında phpmyadmin ile veritabanı oluştururken phpmyadmin
C:\Program Files\EasyPHP5.2.10\mysql\data
klasöründe yeni bir klasör oluşturur..

üstteki hazırlık bittikten sonra gelelim phpBB'ye..
- tarayıcınızı açın.. adres satırına http://localhost/phpmyadmin/phpBB_denemesi yazın..
- karşınızda phpBB tanışma ekranı.. kurulum sekmesine geçin..
- gerekli alanları doldura doldura ilerleyin.. (windowsta program kurmak kadar kolay..)

NOT:
easyphp'de varsayılan veritabanı kullanıcı adı "root"tur.. varsayılan şifresi ise yok..

MAKALE HAKKINDA
Test sürümü: phpBB3.0.x
Yazar: muiketi

Açıklamalar:
- sitede sorulan sorulara cevap olabilsin diye alelacele yazılmıştır..
- yazılar oldukça nettir.. "ben anlatılanlar gibi yaptım ama olmadı" diye bir duruma şimdiye kadar denk gelmedim..
- burada yazılan anlatım genel olarak herhangi bir hepsi bir arada programlar için de geçerlidir.. ama diğer programlar bu konunun dışındadır..
- resim için uğraşacak vaktim yok, üzgünüm..
muiketi
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7 PL1

Diğer

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir