Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Googlede Sitenizin Yükselmesine Yardımcı Olucak Yöntemler

Forum kuralları
Makale ve yazılardan sonra sadece makale hataları, güncellemeler ile ilgili iletiler yazabilirsiniz, lütfen makale konusuyla ilgili soru sormayınız yardım istemeyiniz.

İsteyen herkes makale ekleyebilir, eklenen makaleler yetkili tarafından incelenip onaylanırsa yayına alınacaktır. Eklediğiniz makalelerde telif haklarına uymak zorunludur.

Sitedeki tüm yazı ve makaleler Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 lisansı ile korunmaktadır. Alıntı şartları sayfasını mutlaka okuyunuz.

Googlede Sitenizin Yükselmesine Yardımcı Olucak Yöntemler

İleti limitsizim 10 Kas 2007 11:06

Googlenin birçok kiriteri vardır genelde herkez seo ugraşları icindedir ama google her zaman özgün içerige bakar google hakkında seo hakkında çok bildigimi söylyemem ama kendi uyguladıgım ve verim aldıgım birkaç yöntemi size sunucam ama öncelikle en öenmli yükselme özgün içerikten gecer bunu beliteyim özgün içerik size googlede saygınlık kazandırır.

Faydası Olan Çok Basit Ama Etkili Oldugunu Gördügüm Bazı Yöntemler:

1-İlgili Kelimeler
İletilerinizin sonuna özellikle sadece resim içeren iletilrin sonuna o iletiyle ilgili kelimeleri yazın.
Örg;
Resim
Bunu yapmamızdaki amaç mantık şudur o mesaj icin resim icin ilgili kelimeleri yazarsak googlede 'görsel' aramalar dışında resimler web aramalarındada kelimeler isabet ederek cıkarlar sadece resim eklerken bu tip ilgili kelimeleri koymak basit mantıklı ve etkilidir.

2- Hatalı Kelimeleri İsabet Alma
Genelde Hiç Görmedim ama Benim Kullandıgım bir yöntem 'Hatalı kelimeleri İsabet Alma ' diyorum ben mantık şu misal bir yazınız var yada resim altına ilgili kelimeleri yazdınız genelde yapılcak hatalarıda bu kelimelerin içine ayzın örg; Norton yazısı genelde okunuşununda verdigi etkiyle Narton Şeklinde yazılır siz ilgili kelimelere narton yazarsanız arama yaparken hata yapan birini sitenize çekebilirsiniz.(Bence en etkili ve az kullanılan yöntem ben daha önce hiçbir yerde görmedim kendi sitem harıc :D )

3- Site Harıtası Eklenyin
Sitenize mutlaka site harıtası ekleyip googleye tanıtın bu sayede googleye yol göstermiş oluacksınız google sitenizde ne var ne yok daha rahat bulucak.

4-Web Yöneticisi Araçları
Son zmanalrda Türkce olmasının etkisiyle hemen hemen herkez duymuştur buyurda hesap oluşturup sitenizi google nasıl görüyor veya hangi aramalrda siteniz çıkıyor çıkanlar icinden sırası ve bu aramalarda siteniz çıktıgında kaç defa tıklanmış gibi 1-2-3... haftalık şeklinde istatisliklere bakabilir ve google tarama hızı gibi bazi özellikleri ayarlıya bilirsiniz üstelik google burada geniş istatislik sunuyor ulaşılamayan bölümleri size gösteriyor siteniz için güzel ve verinli bir araç.

5-Reklam Degişin:
Tanıdıgınız veya güvendiginiz diger sitelerle reklamd egiştirin reklam degiştirdiginiz sitelerin yayın türkleri ve yayın yelpazesi size uygun olması reklamın daha yararlı olmasını saglar fakat yayın türü aynı olmasa bile reklam degiştirmenin faydası gene olucaktır örnegin sinema sitesi yapıyorsunuz ve tadıgınız onlien satış yapan site var onla reklam degiştirdiniz girenlerin büyük çogunluğu sinemaya ilgisi az olabilir ama 20 kişi girdiginde 3 tanesi sinemayla ilgili olup sitenizi görse gene sitenize faydası olur.

6-Resimlerinize Sahip Çıkın:
Genelde bildiginiz gibi bir bilgi internette kopyalama yöntemiyle yayılır ve aynen alınır resim kullandıgınız yazılarda resimlerin üzerine mutlaka site adresinizi girin alıntı yapanlar direk resimleri alıcagı için resimler sayesinde sitenizin emegini korumuş ve emeginizin çalınmasını birazda olsa önlemiş olursunuz bu içerigin kopyalanması olayı size reklam olarak geri döner her içerigi alan kişinin sitesi googlede cıktığında konu görüntülendiginde resimlerdeki adresinizde çıkar.Emeğinizin karşılıgını reklam olarak alırsınız.

NOT:
Yeni başlıyanlara yada bilmeyenlere ufak ama etkili yöntemleri yazdım umarım faydası dokunur arada kendimin keşveddigi (tabiki başkasıda bulmuştur ama ben deniyerek buldum anlamında diyorum) yöntemlerde var örnegin hatalı gelimeleri isabet alma gibi yazım hatalarıne el verdigince dikkat etmeye çalıştım.

----
BİLGİ:
Yazar: limitsizim
limitsizim
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpbb3