Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

konu sayfalandırmada önceki - sonraki linki

Forum kuralları
Makale ve yazılardan sonra sadece makale hataları, güncellemeler ile ilgili iletiler yazabilirsiniz, lütfen makale konusuyla ilgili soru sormayınız yardım istemeyiniz.

İsteyen herkes makale ekleyebilir, eklenen makaleler yetkili tarafından incelenip onaylanırsa yayına alınacaktır. Eklediğiniz makalelerde telif haklarına uymak zorunludur.

Sitedeki tüm yazı ve makaleler Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 lisansı ile korunmaktadır. Alıntı şartları sayfasını mutlaka okuyunuz.

konu sayfalandırmada önceki - sonraki linki

İleti ALEXIS 07 Kas 2007 18:24

Test: phpBB3.RC7, prosilver

Konunun sonunda her ne kadar önceki - sonraki bağlantıları olsa da, bu tür bir özelliği sayfa numaralarının olduğu kısımda göstermek oldukça kolay. Bu yapacağımız değişiklik sayfalama fonksiyonunda zaten mevcut olup varsayılan olarak pasif tutulmuştur.


[ AÇ ]

viewtopic.php

[ BUL ]

Kod: Tümünü seç
$pagination = generate_pagination(append_sid("{$phpbb_root_path}viewtopic.$phpEx", "f=$forum_id&t=$topic_id&$u_sort_param" . (($highlight_match) ? "&hilit=$highlight" : '')), $total_posts, $config['posts_per_page'], $start);

[ SATIRİÇİNDE BUL ]

Kod: Tümünü seç
$start

[ SATIRİÇİNDE SONRASINA EKLE ]

Kod: Tümünü seç
, $add_prevnext_text = true


Satırımız tam olarak şu hale gelecek yani:

Kod: Tümünü seç
// If we've got a hightlight set pass it on to pagination.
$pagination = generate_pagination(append_sid("{$phpbb_root_path}viewtopic.$phpEx", "f=$forum_id&t=$topic_id&$u_sort_param" . (($highlight_match) ? "&hilit=$highlight" : '')), $total_posts, $config['posts_per_page'], $start, $add_prevnext_text = true);


Bu da örnek resmim:

Resim

--------------------------------------------------------
Makale Hakkında

Yazar: Sevdin Filiz
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

İleti: 3628
Kayıt: 03 Arl 2006 08:57
HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Geliştirme ve kod değişiklikleri


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron