Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

mysql bağlantı linkini ekleyince site açılmıyor

mysql bağlantı linkini ekleyince site açılmıyor

İleti trwowdatabase 11 Şub 2011 01:42

arkadaşlar dreamweaverla tasarladığım bir anasayfam var sayfam önceleri hiç problemsiz bir şekilde çalışıyordu ama ne olduysa son 1 haftadır beyaz ekran çıkıyor ve hiç açılmıyor biraz önce bi deneme yaptım oluşturduğum portal sayfasına girmiyor ama phpbb3 ile çalışan tüm sayfalara sorunsuz giriyor daha sonra portal sayfamın en üstündeki mysql bağlantı kodunu silip denediğimde site gayet normal açılıyor mysql bağlantı kodum şu

Kod: Tümünü seç
<?php require_once('Connections/site_baglanti.php'); ?>

acaba sorun ne olabilir arkadaşlar localde site çok güzel çalışıyor ama hosta atınca çalışmıyor veritabanımı ve dosyalarımı silip tekrar yükledim ama nafile düzelmedi arkadaşlar. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar...
trwowdatabase
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Çok iyi
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: 3.0.7-PL1

Re: mysql bağlantı linkini ekleyince site açılmıyor

İleti mehasin 11 Şub 2011 09:57

phpbb3-sorunlar-yardim-f15/beyaz-sayfa-sorunu-cozuldu-t6508.html

bu linki bir inceleyin

özellikle bu linkteki mesaj ve sonrasını. Burada localhosttan sunucuya taşıdıktan sonra yaşanan sorun ve çözümü mevcut.
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.12

İleti trwowdatabase 11 Şub 2011 13:03

teşekkürler cevap verdiğin için ama benim sorunum phpbb3 de değil phpbb3 siteme kendi oluşturduğum portal sayfasından kaynaklanıyor site normalde çalışıyordu ama ne olduysa 1 haftadan fazladır çalışmıyor sunucu bağlantısına baktım mysql yani verdiğiniz sayfadaki cevaba uygun yada buyrun bağlantı dosyamın içeriğini verim sizde bakın

Kod: Tümünü seç
<?php
# FileName="Connection_php_mysql.htm"
# Type="MYSQL"
# HTTP="true"
$hostname_zng_baglanti = "localhost";
$database_zng_baglanti = "zng_veri_tabanim";
$username_zng_baglanti = "zng_tango";
$password_zng_baglanti = "tango123";
$zng_baglanti = mysql_pconnect($hostname_zng_baglanti, $username_zng_baglanti, $password_zng_baglanti) or trigger_error(mysql_error(),E_USER_ERROR);
?>

yukarıdaki kodların bir bölümü değiştirildi güvenlik nedeniyle sitemi altın tepside kendini hacker zanneden mahlukatlara sunmuyim dedim buyrun kod yapısı yukarıda
trwowdatabase
kullanıcı
kullanıcı

İleti basoglanh 12 Şub 2011 01:47

iframe virüsü olabilirmi, genellikle bu tür sorunlar indexlerde oluyor. Açılmayan sayfada farklı kod varmı baktınızmı?
basoglanh
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Hüseyin
HTML: İyi
Sürüm: PhpBB 3.0.5

İleti trwowdatabase 13 Şub 2011 23:49

kodlarda bir değişiklik olduğunu pek sanmıyorum tamamen mysql bağlantısıyla alakalı kodları eklediğimde beyaz sayfa çıkıyor kodlarda yukarıda gördüğünüz gibi acaba serverın desteklememesindenmi kaynaklı onuda bilmiyorum ama önceleri site gayet sorunsuz çalışıyordu yeni olan bir şey bu sorun mysql bağlantımı kaldırınca sorunsuz çalışıyor site yukarıdaki kodlarda bi hatamı var onuda bilmiyorum kodları dreamweaver programı yazıyor ki büyük ihtimal sorun yok ne yapıcam onuda bilmiyorum.
trwowdatabase
kullanıcı
kullanıcı

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir