Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

phpbb.com web sitesi kapalı olması

Re: phpbb.com web sitesi kapalı olması

İleti ysl52 09 Şub 2009 00:31

http://area51.phpbb.com/phpBB/viewtopic ... 14#p199214
adresinde Acyd Burn tarafından yazıldığına göre, phpbb.com 1-3 gün içinde açılacak.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti l3oomerangg 10 Şub 2009 00:20

Simuzer yazdı:Şöyle bilinen bi kaç forum sitelerini doşalınca kayda değer; VBullettin ve SMF var. Ancak phpBB kullananların sayısı, öyle phpBB3'ün çıkmasıyla pek fazla artış göstermedi kanısındayım. Bu nedenle de, VBulletin phpBB'yi tınlamaz, uğraşmaz.

Ancak, phpBB'nin kendi sistemiyle alakalı bir çökertilme durumu olmasa bile, çoğu php'nin html'nin a'sını bilmeyenler o kadar çoğunlukta ki, phpBB kullananların sayısında azalış, SMF'nin kullanımında artış olacaktır.

Bir site kurduğumuzu varsayalım. Önümüzde ilk etapta genel olarak 3 seçenek çıkar: CMS tarzı, Blok tarzı ve Forum tarzı.. CMS'de; phpNuke, Joomla, Drupal.. Blok'ta; WordPress, Drupal... Forum'da; VBullettin, SMF, phpBB.. phpBB, forum içerisinde %20 bile değildir. VBulletin %60, SMF %30 civarı.. (benim tahminlerim)

phpBB, phpList'i neden tutar bilemem ama eğer tutuluyorsa ya kullanılıyordur ya da kullanılacaktır. Unutulmuş veya kullanmamazlık (ileriye dönük) yapacaklarını pek sanmam.

Şunu unutmamak lazım... phpBB nin son zamanlardaki yükselişi artarak devam edecek... Şu an bana göre vBulletin in en güçlü rakibi phpBB dir... Ve benim gibi bu işe yeni girenlerde elindeki imkanlar dahilinde bu sistemi öğrenmeye çalışacaklardır... phpBB yi komplike bir sistem olarak görmemekle birlikte içine girdikçe diğer sistemlerden daha geliştirilebilir ve her zevke uygun hale getirilebilir bir yapısı var... Sonuçta büyük forumlarda vBulletin kullanılmaya devam edecektir... Kimse hali hazırdaki sorunsuz sisteminden kolay kolay vazgeçmez... Fakat özellikle yeni forum sistemleri, yani geleceğin potansiyel büyük forumları phpBB üzerine kurulu olacak kanısındayım... Gerçi bunu gene en iyi analiz edecek olanlar birden fazla forum sistemi üzerinde çalışmış olanlardır... Bunu bir kurtadam a sormak lazım... Kullanmadığı forum arayüzü kalmadı sanırsam :D
l3oomerangg
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Fatih
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.4

İleti ysl52 11 Şub 2009 02:36

http://www.phpbb.com sitesi açılmış müjde :)
Şifre uzunluğunu en az 8 karaktere çıkarmışlar, eskisini değiştirmeyi denedim öğrendim..
Ayrıca arama henüz çalışmıyor, önümüzdeki günlerde devreye girecekmiş.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti l3oomerangg 11 Şub 2009 03:16

ysl52 yazdı:http://www.phpbb.com sitesi açılmış müjde :)
Şifre uzunluğunu en az 8 karaktere çıkarmışlar, eskisini değiştirmeyi denedim öğrendim..
Ayrıca arama henüz çalışmıyor, önümüzdeki günlerde devreye girecekmiş.

Hayırlı olsun... Gene de bence gereğinden fazla süre kapalı kaldı kanısındayım...
l3oomerangg
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Fatih
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.4

İleti Simuzer 22 Arl 2014 08:34

Ne oldu şimdi :|