Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Professional drop down 6'yi phpbb3'e entegre etmek...

Forum kuralları
Bu forumdaki konular uygulanmak için değil, bir tema veya fikrin geliştirme aşamasında diğer geliştirici ve kullanıcılar ile fikir alışverişi içindir.

Professional drop down 6'yi phpbb3'e entegre etmek...

İleti CitLemBiK 17 Şub 2008 07:37

Startrekguide forumununda kullandigi oldukca hos bir eklentiyi paylasmak istiyorum , kendileride zaten Buradaki baslikta paylasmislar...

Mod (script , menu vs...) acilir kapanir ayrintili menüler yaratmaya yariyor... Maalesef her temaya uyumlu degil , BF_Vista temasi icin tam düzenlemeleri zaten yukarda verdigim linkde görebilirsiniz... Ben zorda olsa bunu VistaX (yeni adiyla AeroBlue) temasina entegre etmeyi basardim...

Forumumdan aldigim ekran görüntüsü asagida , reklam olmasin diye bircok yeri karaladim kusura bakmayin...

Resim

Bu menüyü buradaki sayfadan indirebilirsiniz... Ve yine bu sayfadan ingilizce demosuna bakabilirsiniz (bir fotograf sitesi icin yapilmis demo sanirim)...

Indirdiginiz dosyadaki .css dosyasini template .css'nin icine entegre edince size kalan sadece overall_header.html editlemesi... BF_Vista temasi icin editlemeler startrekguide forumunda mevcuttur (Bkz:ilk link)... Diger temalar icinde zorda kaldiginiz yerde yardimci olmaya calisirim...

Tabiiki her temaya uyumlu degil bu menü , örnegin subsilver'de cok kötü durur eminim... :)

Ben .css dosyasi ile bayagi bir oynadim , bazi gereksiz resimleri sildim , .css koddlarini editledim vss...
Sizde .css kodlarini kendi siteniz icin editleyebilirsiniz...

Iyi günlerde kullanmaniz dilegiyle...

Saygi ve Sevgiler...

CitLemBiK
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Isim Siz
HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB 3.0.6 (Branch)

Re: Professional drop down 6'yi phpbb3'e entegre etmek...

İleti limitsizim 17 Şub 2008 14:03

hoş bir mrnüye benziyor bazı üyeler hatt cogunlugu kullanıcı paneli ayzısını ve yanındaki resmi göremğiyorlar üstelik sitenin en üstünde olmasına ragmen belki artık bu ekten sonra bu sorular kesilir.
limitsizim
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpbb3

İleti Devrim 09 May 2010 21:20

Çok teşekkürler.

Benim çok işime yarayacak. Özellikle harici php sayfaları yoluyla makale vb. yazı başlıklarını bu menü ile toparlamak çok güzel olacaktır.

Menünün görünümünü Prosilver'a uyarladıktan sonra css'lerin template'e nasıl entegre edileceği noktası soru işareti oluşturdu kafamda. Yani entegreden kastımız href'e uzuun adres şeklinde yazmak değildir sanırım değil mi? Ya değilse o zaten akla gelen ilk hareket diye düşündüm.
Devrim
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Devrim BABACAN
HTML: İyi
Sürüm: PhpBB3.0.7-PL1

İleti Devrim 10 May 2010 02:55

Tekrar merhaba.

Bir üstteki iletimden bu yana çok mesafe kattettim kendimce. :) Bu menüyü kendi siteme adapte ettim. Ama daha estetik olarak şekillenmesi gerekecek. Yukarıdaki entegre işini şu şekilde yaptım:

:arrow: Css dosyasını "styles/prosilver/theme/" klasörüne attım. Overall_header.html dosyasındaki diğer link tag'larının altına da;
Kod: Tümünü seç
<link href="{T_THEME_PATH}/pro_dropdown_6.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
satırını yerleştirdim. İlk denemede css dosyası görüldü.

:arrow: Daha sonra da overall_header.html dosyasındaki <ul> taglarını modifiye ederek menüyü o kısma yerleştirdim. Margin, line-height vb. değerlerle oynayarak daha iyi bir yerleşim sağlanabilir.

Benim ilk etaptan iki resim:

dropdownmenu1.jpg

dropdownmenu2.jpg

Paylaşmak istedim. Tekrar teşekkürler.
Devrim
kullanıcı
kullanıcı

İleti cedric 11 May 2010 08:52

Güzel bir eklenti, Prosilver için kurmak istedim ama bu kodlar pek karışık, neyi nereye koyacağımı çözemedim. :?
cedric
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.7

İleti Devrim 12 May 2010 23:03

Ben bir üstteki iletimde kabaca anlatmaya çalıştım. Onları uygulayın. Menüye ait resim dosyalarını da "styles/prosilver/theme/" klasörüne atabilisiniz.

Yukarıda yazdığım gibi, <link> tag'ında css dosyasının yolunu vermiş olduğumuz için de, css dosyası içerisinde resim dosyaları için
Kod: Tümünü seç
background: url(images/pro_dropdown_6/six_1.gif)
şeklinde yazmak yeterli olacaktır.

Overall_header.html içerisine gömmeniz zor olmayacaktır sanırım. Profilinizde php ve phpbb bilginiz "orta" görünüyor.
Devrim
kullanıcı
kullanıcı

Tema Geliştirme

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir