Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Explorer Tarayıcıda Oluşan Görüntü Bozukluğu

Re: Explorer Tarayıcıda Oluşan Görüntü Bozukluğu

İleti basoglanh 23 Mar 2011 00:16

Sitende kayıt bölümünde hata mevcut belki görmemişsindir. ;)
basoglanh
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Hüseyin
HTML: İyi
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: PhpBB 3.0.5

İleti mehasin 24 Mar 2011 09:16

basoglanh yazdı:Sitende kayıt bölümünde hata mevcut belki görmemişsindir. ;)

Haber verdiğiniz için teşekkür ederim dediğiniz gibi görmemiştim.

Kod: Tümünü seç
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/ucp/ucp_register.php on line 532: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3272: Invalid argument supplied for foreach()
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/ucp/ucp_register.php on line 537: array_merge() [function.array-merge]: Argument #1 is not an array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/ucp/ucp_register.php on line 537: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/ucp/ucp_register.php on line 539: Invalid argument supplied for foreach()
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4898: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3813)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4900: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3813)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4901: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3813)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4902: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3813)

Kayıt sayfasında çıkan hatalar bunlar nasıl giderilebilir?
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.12

İleti mehasin 29 Mar 2011 17:09

TRX yazdı:CSS gibi kodlarınızı HTML olarak değilde CSS olarak ekleyin.

Örneğin aşağıdaki kod için yeni bir CSS dosyası oluşturup stylesheet.css isimli dosyaya @import url("*.css"); şeklinde eklemelisiniz.
Bu ve buna benzer bir kaç XHTML dil hatalarınız mevcut onları bulup (line kısmının yazan numaraya tıkladığınızda HTML kodunu görebilirsiniz.) temizleyebilirsiniz.

Hocam bu mesajı biraz daha detaylı anlatır mısınız? XHTML dil hataları mevcut demişsiniz bu hataları nasıl bulabilirim. Bir de neredeki line kısmında yazan numaraya tıklayınca html kodunu görebilirim tıklanılabilien bir line kodu göremedim.
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

İleti TRX 29 Mar 2011 19:48

Daha önceki iletilerimde şunları yazmıştım. XHTML ile ilgili.

Line yanındaki numaralar içinde w3'ü deneyebilirsiniz;
http://goo.gl/Zeap7

TRX yazdı:Ayrıca makaleler kısmında şu iki konuyuda irdelemenizi tavsiye ederim.
  1. XHTML ve W3C [Validator]
  2. prosilver temasında standartlara uymayan span kullanımları
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Türker İnanmaz
HTML: Orta
CSS: Orta
Sürüm: 3.0.9

İleti mehasin 21 May 2011 11:12

Öncelikle bu konudaki yardımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim.

Görünen hatalardaki kodları buldum açıklamada yazdığına göre "style" kodu "body, /body" içerisinde olmamalı "head, /head" içerisinde olmalı gibi açıklamalar var internette kontrol ediyorum hatanın göründüğü kodlar "head, /head" içerisinde. "Body" kodu "head, /head" kodundan sonra başlıyor

Hocam bu sorunlar ile uğraştım hatalar ikiye düştü ikiye düşürmek kısa sürdü şimdi fırsat buldukça kalan iki hatayı gidermeye çalışıyorum ama malesef bir türlü yapamadım. Bu iki hata için ne yapmam gerekir, yapmam gerekenler hakkında fikir verebilir misiniz?
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

İleti TRX 23 May 2011 07:08

Muhtemelen overall_header.html dosyası içerisindedir.

-- BUL --
<style type="text/css">
#content div { margin:0; padding:0;}
#content div ul { margin:0; list-style: none;}
#content div ul li {
font-size: 12px;
margin: 1px 0;
background: #F2F2F2 url('http://mehasin.com/forum/styles/prosilver/imageset/icon_post_target.gif') no-repeat 4px 50%;
padding:5px 0 5px 20px;
}
#content div ul li:hover { background: #E9E9E9 url('http://mehasin.com/forum/styles/prosilver/imageset/icon_post_target_unread.gif') no-repeat 4px 50%;}
#content dt {
font-weight: bold;
font-size: 12px;
padding: 3px;
}
#content span { font-size : 9px; color : #666666; }
</style>

-- KES ve ÖNCESİNE EKLE --
</head>

-- BUL --
<link href="http://mehasin.com/forum/styles/prosilver/template/ui-tabs/jquery-ui-1.7.2.custom.css" rel="stylesheet" type="toplisttopic.css" media="screen, projection" />

-- KES ve ÖNCESİNE EKLE --
</head>

Aslında herşey şurada yazıyor, lakin ingilizcem yetersiz olduğundan alayamamıştım. Siz "head, /head" kodunu bildirine kadar.
The element named above was found in a context where it is not allowed. This could mean that you have incorrectly nested elements -- such as a "style" element in the "body" section instead of inside "head" -- or two elements that overlap (which is not allowed).

One common cause for this error is the use of XHTML syntax in HTML documents. Due to HTML's rules of implicitly closed elements, this error can create cascading effects. For instance, using XHTML's "self-closing" tags for "meta" and "link" in the "head" section of a HTML document may cause the parser to infer the end of the "head" section and the beginning of the "body" section (where "link" and "meta" are not allowed; hence the reported error).

"Kes ve Öncesine ekle" gibi bir komut yok fakat bu durum için özel olarak türetildi diyebilirim. Hatamız en başından beri standartlara uymamak, "<head> Standartlara göre buraya HTML'e şekil verecek kodlar girilmeli.</head>" bizim yaptığımız ise "head" etiketleri arasına yazmamız.
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İleti mehasin 23 May 2011 09:36

Yok hocam bu kodlar overall_header.html içerisinde değil.

Verdiğiniz kodlar top_list_topic.html içersinde bu dosya içerisinde verdiğiniz düzenlemeyi yapınca hata sayısı artıyor.
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

İleti TRX 23 May 2011 09:55

O halde, oradaki kodları kesip. overal_header.html içinde <head></head> etiketleri arasına eklemeyi deneyin.

Büyük ihtimalle çözüme kavuşacağını umuyorum.
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İleti mehasin 23 May 2011 10:57

Hocam dediğiniz yolu izlemek sorunu halletti şu anda hata vs. kalmadı teşekkür ederim.

Görüntü bozukluğunun düzelip düzelmediğini başka bir makinadan kontrol ettiğimde onun sonucunuda yazarım.
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

İleti mehasin 31 May 2011 20:51

xhtml hatalarını giderince görüntü bozukluğu düzelmedi bu sefer görüntüyü resimdeki gibi düzenledim görüntü düzeldi. Tekrar teşekkür ederim yönlendirmelerinizle xhtml ve css hatalarını gidermiş oldum.

a.jpg
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

Önceki

Tema Sorunlar & Yardım

Kimler çevrimiçi