Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

[3.0.4] mavilim [1.2]

Re: [3.0 Gold] LLVB [1.0] VBulletin Görünümlü Sitil

İleti ysl52 04 Oca 2008 12:00

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 4#p3366734
Soruyu soran tasarımcı sonunda vbulletin dan gelen cevabı yazmış
It is a no-go.

Alexis'in dediğ gibi
prosilver>vbulletin uyarlamalı temanın GPL olması gerekeceğinden takılmış olmalı..
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti Akansu 04 Oca 2008 14:04

ALEXIS yazdı:Bu tema konusunda ben biraz kararsızım, üstteki logo vb ye ait gibi görünüyor. Bu konunun benzerini bir de phpbb.com'a açın bakalım tepkiler nasıl olacak.

Keşke yeterli İngilizcem olsada kendime güvenip phpbb.com 'da başlığı açabilsem. Bu kadar açıklamayı mümkün değil İngilizcede yapamam . :cry:

Ayrıca Tema dillerarası kullanıma açık değil şuan için, tema dosyalrına yazılmış birçok Türkçe kelime var, onlarıda Link1 , Link2 vs.. ayırıp işte buraya istediğinizi yazın şu dosyayı açıp kendi dilinizde birşeyler yazın oraya falan gibi açıklamalar yapmak gerekiyor ki uzun iş (:

Acak şuan 3 karar vermiş bulunuyorum .

a-) Temanın ismi değiştirilecek. VBulletin kelimesi hiç kullanılmayacak.
b-) Logo değiştirilecek.
c-) Benim bu tema olayından hiçbir çıkarım yok. Hobi olarak kendi sitem için yaptım ve paylaşmayı sevdiğim için yayınladım, konuyla fazla uğraşmak istemiyorum en ufak bir pürüzde sitil yayından kaldırılacak.

ALEXIS yazdı:Bizim için bir önemi yok, ama etik işte, bu güne kadar hep uymaya çalıştık.

Ben de etik-dışı birşey yaptığımı düşünmüyorum. Umarım yanılmıyorumdur.Birgün yanıldığımı anlarsam beni en çok bu üzer.

Yorum ve görüşleriniiz için teşekkür ederim arkadaşlar, benim için çok faydalı oldu bu söyleşi.
Bu konuyla ilgili tecrübesi, bilgisi yada görüşü olan hiç çekinmeden yazabilir bu başlığı takip edeceğim,
Dediğim gibi benim hiçbir çıkarım yok, hiç olmadı kaldırırz yayından olur biter
Akansu
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Akansu
HTML: Orta
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
Sürüm: phpBB3

İleti ysl52 04 Oca 2008 20:35

üstteki linkten, vbulletin ın prosilver görünümlü temayı istemediği düşünülürse, izin istendiğinde asıl orjinal temasının benzerinin de başka bir forum yazılımı altında olmasını istemez diye tahmin edilir.

Ancak, colorizeit denilen sitillerin yazarı CyberAlien, sitesinde sadece renkleri değiştiriyorum lisansı phpbb ye ait yazıyordu..
Burdaki LLVB sitili de benzer şekilde subsilver temelli olur ve renkleri değişirse, colorizeit tarzı bir şekilde renklendirilmiş subsilverXXX türevi bir güvenli formata girebilir. Başka bir sitile benzediğinden değil ama renkleri ile de beğeni de toplayacağından..
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
PHP: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti d-gan 05 Oca 2008 22:27

yasal değildir aynısı smf için yapılmıştır ve uyarı alınılmıştır. son derece sakıncalı bir durum vbulletin yetkililerinin her türlü yasal işlem başlatma hakkı vardır kullananların ve dagıtanın başı yanma söz konusudur...
d-gan
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Dogan Yorgan
HTML: İyi
CSS: İyi
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.3

İleti Akansu 06 Oca 2008 02:26

Teo yazdı:yasal değildir aynısı smf için yapılmıştır ve uyarı alınılmıştır. son derece sakıncalı bir durum vbulletin yetkililerinin her türlü yasal işlem başlatma hakkı vardır kullananların ve dagıtanın başı yanma söz konusudur...

Olabilir... Daha önce PhpBB içinde yapılıp sorun olduğunu duymuştum..

Ancak onlar VBulletine ait grafikleri kullanmışlar diye biliyorum.. Burada öyle birşey söz konusu değil.

Sadece renkler VBulletin'nin varsayılan temasına benziyor..Yinede dediğim gibi "Kimseye hesap vermek yada uzun uzun laf anlatmak istemiyorum" kaldırız bir pürüz olursa olur biter..

Yasal İşlem konusunda da yanılıyorsunuz.. VBulletinin daha doğrusu jelsoft yetkilerinin hiçbir yasal işlem hakları yok.. En fazla yapabilecekleri sunucu sahiplerine mail yazmak ve yayınının durdurulmasını istemek olur. Sunucu sahplerinin biraz akılları ve bilgileri varsa bunu önemsemezler.

Üstüne üstlük bugün Türkiye'de yüzlerce site VBulletinin kaçak versiyonunu kullanıyor ve sunucular ya kendilerine ait oldukları yada sunucu sahiplerini tanıdıkları için sitelerine hiçbirşey yapılamıyor.
İşte asıl mesele budur, asıl yasa-dışı olan budur. Asıl VBulletin demek budur. Çünkü ortada gerçekten VBulletine ait birşeyler vardır( KODLAR) ama burada VBulletine ait ne var ? Size soruyorum buyrun oarada VBulletine ait birşey gösterin...

Renkleri VBulletinin tekeline almak gibi lüksü var mıdır?
Akansu
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti muiketi 06 Oca 2008 15:36

-- konu dışı --

konu gereksiz yere uzuyor.. arkadaş güzel bir çalışma yapmış.. ellerine sağlık..

yasal açıdan herşey ortadadır.. grafikler lisanslanabilir renkler değil.. ortada vb grafiği olmadığına göre tartışacak birşey yok..

smf için yapılan vb stilde grafiklerde dahildi ve sorunun kaynağı grafiklerdi..
muiketi
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3.0.7 PL1

Re: [3.0 Gold]mavilim[1.1]

İleti Akansu 12 Oca 2008 10:02

Burada geçen konuşmalar ışığında temayı tamamen yeniledim ve yeni sürümü yayınladım arkadaşlar.
İyi günlerde kullanın .. (:

Saygılarımla,
Akansu
Akansu
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

Re: [3.0] mavilim [1.1]

İleti doctoralone 12 Oca 2008 13:19

güzel bir çalışma olmuş. tema benim tarzım değil belki ama birçok kişinin istediği birşey olduğunu düşünüyorum. vb ismini değiştirdiğin de iyi olmuş :) eline sağlık
doctoralone
kullanıcı
kullanıcı

phpBB3: Başlangıç
Sürüm: 3.0.8

Re: [3.0] mavilim [1.1]

İleti yaku 12 Oca 2008 14:46

Yeni sürümle elestirilere set cekilmis gibi görünüyor. Xhtml dönüsümü harika. Sabri ünal'in itirazi -en azindan bu noktada- olmayacaktir artik :)

Emek gosteren kim olursa olsun, onore edilmesi ve desteklenmesi gerektigi kanisindayim. -Destek ve tesvik amacli olarak- sitenize uye olacagim. Basarili calismaniz icin tebrikler, tesekkürler..
yaku
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: phpbb3.gold

diger sayfalarda giris sorununa sorun

İleti kuaza 27 Mar 2008 16:57

arkadsalar basliktaki butun yazilari okudum, bana biraz aciklama yapma hakki dogdu gibi :)

oncelikle tmayi yapan arkadsimizin verdigi ejorfman ornegi cok dogru, kaldiki bu ornekleri cogaltabiliriz, temada benim vbulletine benzettigim tek birsey var oda renkleri renklerinde lisanslanamayacagini her akli olan insan bilir, grafikleride, yeni konu konuyu cevapla gibi degistirirssiniz, ortada bir sorun kalmaz,

tamamiyle bir hak idda etmeleri icin temadaki kodlarin dahi ayni olmazi gerekmektedir, ki kiyafet alaninda da bir cok taklit cikmasina rahmen yasal bir sorun cikmamakta, siz onu birakin burada sadece renk alintisi yapilmaktadir, baska birsey varmi acaba ..

konuya fikir vermeniz guzel olmus ben su anda sitemde bu sitili kullaniyorum ve halende gelistiriyorum, suan icin vbulletin ikonlari kullaniyorum ama yakinda kendi ikonlarimi tasarlayip kullanmaya baslayacagim ki grafikleri buyuk ihtimal lisanslanmstir..

gel gelelim diger bir konuya temada eksik olan bir sey var bir konu okudugunuzda, o konu sayfasinda ustten uye girisi yapamiyor olmaniz, bu altta verdiklerimi yaparsaniz, hem giris olacaktir hemde konuyu okudugunuz sayfaya geri doneceksinizdir??

Not : ajax login modundan edittir, fazla karistirmadim biraz temaya uyarladim..

temayi ilk *gereksiz* gormustum konuyu ilk orada aciklamistim :

birazda ben yardim edim :)

oncelikle bunun yarari ve amaci, bir konu okurken giris yapilamiyor bu temayla, asagidakileri uyguladiginizda bu sorun ortadan kalkmaktadir:

demo site-ayrica kullandigim site : http://www.kuaza.org

arkadasimi tebrik ediyorum bu sitedeki ilk konum orjinal vbulletin temasiydi o bunu yapmis gelistirmek icinde bizde yardim edelim, ilk adim benden hepsini bu arkadastan beklemeyelim, ki bence bu alttaki sorun un duzeltilmesi cok onemliydi.. koaly gelsin

bu linkten eklentiyi indirin :

http://rapidshare.com/files/102089559/p ... za.org.zip

icerisinden cikani gerekli dizine atin :

Dosya Kopyalaması

Kopyalanan: root/language/en/mods/prime_quick_login.php
Kopyalanacak: language/en/mods/prime_quick_login.php

sonrasinda altta yazdiklarimi yapmaniz yeterli :

Aç: includes/functions.php

BUL :
Kod: Tümünü seç
   $url = redirect($url, true);

Sonrasina ekle :
//-- mod: Prime Quick Login -------------------------------------------------//
   $template->assign_var('AUTO_REFRESH', $time);
//-- end: Prime Quick Login -------------------------------------------------//

Bul :
   // application/xhtml+xml not used because of IE

oncesine ekle :
//-- mod: Prime Quick Login -------------------------------------------------//
   $user->add_lang('mods/prime_quick_login');
   $redirect = $user->page['page_dir'] ? '' : '&redirect=' . urlencode(str_replace('&', '&', build_url(array('_f_'))));
   $template->assign_var('S_LOGIN_ANYWHERE', append_sid("{$phpbb_root_path}ucp.$phpEx", 'mode=login' .  $redirect));
//-- end: Prime Quick Login -------------------------------------------------//

sonrasinda burasi cok onemli :

styles/mavilim/template/menu1.html i aciniz editlemek icin

icerisindekileri bununla degistirin :

<!-- IF not S_USER_LOGGED_IN and not S_IS_BOT and S_LOGIN_ANYWHERE and not AUTO_REFRESH -->
         <form method="post" action="{S_LOGIN_ANYWHERE}" style="float:left;position:relative;">
            <table width="100%" cellspacing="0">
<tr>      
<td width="50%"><span class="genmed">{L_USERNAME}:</span><br /><span class="genmed">{L_PASSWORD}:</span></td>
   <td width="50%"><input class="post" type="text" name="username" size="10" /><br /><input class="post" type="password" name="password" size="10" /></td>

<td width="50%"  nowrap="nowrap"> <!-- IF S_AUTOLOGIN_ENABLED --><span class="genmed">Hatırlasın mı?</span> <input type="checkbox" checked="true" class="radio" name="autologin" /><!-- ENDIF --><br /><input type="submit" class="btnmain" name="login" value="{L_LOGIN}" />
</td></tr>
</table>
   {S_FORM_TOKEN}
   </form>
         <!-- ENDIF -->

<table width="100%" cellspacing="0">
<tr>
<td class="genmed">
<!-- IF not S_IS_BOT -->
<!-- IF S_USER_LOGGED_IN -->
<strong>Forumumuza&nbsp;HoÅŸgeldiniz,&nbsp;{L_LOGIN_LOGOUT}</strong><br />
{LAST_VISIT_DATE}<br />
<!-- IF S_DISPLAY_PM --><a href="{U_PRIVATEMSGS}">Özel Mesajlarınız:</a>&nbsp;{PRIVATE_MESSAGE_INFO}<!-- ENDIF -->
<!-- IF PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD -->&nbsp;ama&nbsp;{PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}ınız var<!-- ENDIF --><!-- ENDIF --><!-- ENDIF --></td></tr></table>

ve artik diger konu okudugumuz sayfalardada giris yapmak kolaylasacaktir :)
kuaza
kullanıcı
kullanıcı

İsim: kuaza deMorr
HTML: İyi
phpBB3: İyi
Sürüm: Gold 3.0.0

ÖncekiSonraki

Tema Tanıtımları, Duyurular, Güncellemeler

Kimler çevrimiçi