Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

[RC] phpBB Arcade (1.0.RC9)

Re: [RC] phpBB Arcade (1.0.RC7)

İleti muiketi 18 Şub 2009 11:23

çeviri çoğunlukla yeniden yapıldı/yapılıyor.. bir sonraki sürümde hem phpBB Türkiye dil dosyası ile daha uymlu hem de daha yüksek oranda türkçeleştirilmiş ve düzeltilmiş bir dil dosyası snumu yapılacaktır..

fakat oyun odası ifadesi için daha pratik tek kelimelik bir isim önerisi olursa sevinirim..
muiketi
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7 PL1

İleti CitLemBiK 25 Şub 2009 18:15

Eglencelik nasil. :)
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Isim Siz
HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB 3.0.6 (Branch)

İleti muiketi 25 Şub 2009 20:30

CitLemBiK yazdı:Eglencelik nasil. :)

fena değil.. atari derdim bana kalırsa da şimdikilerin çoğu onu sadece bir marka olarak biliyor.. ya da gene Arcaade olrak çevirilir..

çünkü çerçevelenmiş ve user blog mod eklentilerinin kurulduğu sistemlerde kulanıcı paneli tabları sıkıntılı oluyor.. aynı şekilde ACP ->izinler kısmında da tab problem oluyor..
muiketi
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.7 PL1

İleti CitLemBiK 25 Şub 2009 21:22

Ben ceviriye basliyorum yani eksik kalan yerleri tamamlarim 1 haftaya... Türkce dil dosyasinda birkac tirnak unutuldugu falan icin few arguments hatasi veriyor... Onlari hallettim , birkac yerdede mantik hatasi var...

Bu aralar zaman bulursam bakacagim...
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İleti ysl52 25 Şub 2009 21:29

Bu eklenti %s değişkenlerin sırası değişmesine izin vermeyen dil değişkenlerine sahip. Sanki sadece İngilizce varmış gibi yapılmış, o sebeple bir iki Türkçe çeviri düşük cümle halinde görünüyor.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti CitLemBiK 25 Şub 2009 21:33

ysl52 yazdı:Bu eklenti %s değişkenlerin sırası değişmesine izin vermeyen dil değişkenlerine sahip. Sanki sadece İngilizce varmış gibi yapılmış, o sebeple bir iki Türkçe çeviri düşük cümle halinde görünüyor.

Yok yaniliyorsun diledigin gibi degistirebiliyorsun olmazsa temadan bile degistirebiliyorsun zaten mantik olarak türkceye cok uygun degiskenlerin siralamasi...

Bir örnek vermem gerekirse...

Kod: Tümünü seç
   'ARCADE_LAST_PLAY'                  => 'En son %s toplam (%s) puanla (%s) oyununu oynadı',

Anlami söyleki.,..

En son Nerin'in toplam (75) puanla (Palyaço avcısı) oyununu oynadı
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İleti ysl52 25 Şub 2009 22:24

CitLemBiK yazdı:Yok yaniliyorsun diledigin gibi degistirebiliyorsun olmazsa temadan bile degistirebiliyorsun zaten mantik olarak türkceye cok uygun degiskenlerin siralamasi...

Bir örnek vermem gerekirse...

'ARCADE_LAST_PLAY'                  => 'En son %s toplam (%s) puanla (%s) oyununu oynadı',
Doğru anlatamadım sanırım, bir cümlede 3 farklı %s olsun, ingilizcedeki sırayı aynen Türkçe cümlede kullanmazsan düşük cümle olabilir. Bu duruma karşı bazı eklenti yazarları, %2s, %1s gibi terimler seçerler, o durumda sırayı değiştirmede problem çıkarmaz.

Jane 78 puanını Bowmaster oyununda aldı
ifadesi ingilizce için uygun olabilir, ama ben değiştirmek isterim, %s ve %2s olsa mümkün.
Jane Bowmaster oyunundan 78 puan aldı
Kulağa hoş gelen doğru tercüme için eklenti ile oynamak gerek
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti CitLemBiK 01 Mar 2009 12:03

Muiketi o degiskenleri hallettim aslinda ilk sunumumda halletmistim , sanirim sen degistirmissin yeniden...

Mesela söyleki few argument hatasini almamamiz icin ve mantikli bir cümle olusturmak icin...

'ARCADE_FULL_DONE'                => '%s oyununu oynadığınız için teşekkürler.<br /><br />%s%s oyununu tekrar oynamak için buraya tıklayınız.%s<br /><br />%s%s kategorisine geri dönmek için buraya tıklayınız.%s<br /><br />%sOyun odası ana sayfasina geri dönmek için buraya tıklayınız.%s',

YANLIS OLAN MESELA.

Oyuna geri dön PACMAN.

DOGRU OLAN

Pac oyununa geri dön.

Bu zaten komple bir link oldugu icin pacman oyununa geri dön cümlesi daha mantikli gibi...

Neyse zaten dil dosyasiyla pek oynamiyorum , sadece birkac cümle , <br> falan düzeltiyorum... , umarim RC8 hemen cikmazda yine tepetaklak olmak eskisi gibi , bu arada 2 haftaya kalmaz phpbbturkiye'den silinen dil dosyalarimi , yeniden yükleyecegim... Acil olan dil dosyalari varsa Ö.M ile teklif edebilirler...
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İleti CitLemBiK 03 Mar 2009 02:44

Muiketi izninle ilk iletini düzelttim , komple türkcelestirdim her yanini , eklenti yazarinada türkce dil dosyasini gönderdim...

Bazi türkce karakterleri unutmus olabilirim , türkce klavye kullanmadigimda ötürü onlari Rc8'de düzeltirim artik...

Yoklugumda bu dil dosyasini yanliz biramadigin icin cok tesekkürler... Yoksa cok ugrastiracakti beni eklemeler , cikarmalar vs...

Iyi günlerde kullanin...
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

Re: [RC] phpBB Arcade (1.0.RC9)

İleti CitLemBiK 15 Ağu 2009 10:57

Eklentinin türkce dil dosyasi 1.0.0 (RC9) versiyonuna yükseltilmistir...
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

ÖncekiSonraki

Eklenti Türkçe Dil Dosyaları