Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Wordpress-Phpbb3 Uyumu

Re: Wordpress-Phpbb3 Uyumu

İleti dursuni 13 Ağu 2007 23:33

Hocam başlayamadım tekrar. Bi daha başlasam yardım isteyecem de.... Yeşil yere geelmedim daha :) Sadece footer ve header'ı halletmek için uğraşabildim.
Benden iş çıkmayacak galiba....
dursuni
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB3 RC7

İleti topakli 14 Ağu 2007 05:41

kendi yaptığım yöntemi sana anlatayım inşallah yardımcı olur..
öncelikle grafik hangi temayı kullanıyorsanız o tema klasörünün içinde theme > images klasörüne atın...
sonra css dosyasını tema kalsörü > theme atın

overal_header.html aç

<link href="{T_STYLESHEET_LINK}" rel="stylesheet" type="text/css" media="screen, projection" /> bul ve altına
<link href="{T_THEME_PATH}/envision.css" rel="stylesheet" type="text/css" /> bunu ekle

<a id="top" name="top" accesskey="t"></a> bul ve altına envision.html dosyasındaki header kısmını ekle

sonra düzenlemeleri kendine göre yap...
topakli
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Topakli
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB3 RC5

İleti dursuni 14 Ağu 2007 16:26

Hocam çok saol ama footer'ı da anlat bari de başlamışken ikisini de ayarlayayım...
Kolay Gele...
dursuni
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti Gri Ambassador 15 Eyl 2007 11:21

Merhabalar hepinize iyi forumlar tam aradığım konu benim bir phpbb3 forumum var bir fotoğraf topluluğu sitesi için fotoğraf galerisi lazımdı bizde wordpress deki fotoğraf galerilerini kullanmayı düşündük bu konuyu okuyunca phpbb3 ilede köprü kurulup birleştirebildiğini öğrendim ancak bi kaç sorum olucak benim

Ben wordpress i kurup phpbb3 ile köprü kurduğumda yükleyeceğim add-on yani fotoğraf galeri eklentisi word press de çalışıcakmı ve wordpress le phpbb3 forumumun renkleri farklı mı olucak yoksa aynı renktemi olucak? Bunlar için bana bir fikir ya da yol gösterebilirmisiniz?
Gri Ambassador
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Burak
HTML: İyi
PHP: Orta
Sürüm: phpBB3.RC5

İleti dursuni 15 Eyl 2007 11:39

Kardeş yükleme işlemleri esnasında göreceksin ki;
- Ya phpBB3 altında bir wordpress kurulumuna
- Yada wordpress altında phpbb3 kurulumu tercihi önerilmekte..
İkisi de ayrı veri tabanlarında ayrı çalışacak şekilde dizayn edilmiş ancak ikisi birbiriyle köprülü olacak...
Yani tüm wordpress eklentileri sürümün ile bir sorun yoksa çalışacaktır.
Ancak renkler konusunda üstteki iki önermeye göre yol alacaktır...
dursuni
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti Simuzer 15 Eyl 2007 12:38

Bu ne ayak ?

http://www.wordpress.com/

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. Fatih 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 2007/195 Nolu Kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this site has been suspended in accordance with decision no: 2007/195 of T.C. Fatih 2.Civil Court of First Instance.
Simuzer
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

CSS: Orta
Sürüm: 3.0.5

İleti topakli 15 Eyl 2007 12:53

slm..
WordPress.com’a Türkiye’den erişim yasaklandı

Şu günlerde ikinci yaş gününü kutlayan WordPress tabanlı ücretsiz blog servisi WordPress.com‘a Türkiye’den erişim Fatih 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2007/195 nolu kararı gereği 17 Ağustos 2007 tarihi itibariyle engellendi. Ülkemiz için üzücü olan kararın gerekçesinin WordPress.com’da açılmış bazı blogların davacının kişilik haklarını zedeleyen yayın yapması olduğu belirtilmiş.

WordPress.com’da dünyanın her yerinden insanların açtığı 1.400.000′e yakın blog bulunuyor. Mahkeme kararı gereği sadece şikayet edilen bloglara değil bütün bloglara erişimin engellenmesi tartışma konusu oldu. Konu hakkında birçok Türk blogunda yazılar yayınlandı, blog yazarları tepkilerini dile getirdiler; forumlarımızda da bu konuda bir tartışma mevcut. Kararın en kısa sürede geri alınmasını ve WordPress.com altında yayın yapan blog yazarlarının mağduriyetinin giderilmesini ümit ediyoruz.

Önemli bir not: Bu konuda bize gelen iletişim mesajlarından ve bazı bloglarda yapılan yorumlardan sonra bir noktada bazı WordPress kullanıcılarının WordPress.com konusunda bilgi eksikliğinin olduğuna şahit olduk. Konuyu açıklığa kavuşturmak adına şu açıklamayı yapmayı uygun görüyoruz:

WordPress Türkiye topluluğumuzun WordPress.com sitesi ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. WordPress Türkiye, WordPress.org‘da yayınlanan açık kaynaklı blog sistemi WordPress’in Türkçe sürümlerini çıkaran, belgelendirmesini yapmaya çalışan ve kullanıcıların yardımlaşması için platform oluşturan bir topluluk sitesi.

WordPress.com ise, isteyen herkesin ücretsiz bloga sahip olmasını sağlayan bir servis ve Automattic şirketinin ticari bir faaliyeti oluyor. Yani ücretsiz blog servisi olan WordPress.com sitesi WordPress.org‘dan ve WordPress Türkiye’den bağımsız bir site.

daha ayrıntılı açıklama için http://www.wordpress-tr.com
topakli
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Topakli
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB3 RC5

İleti ALEXIS 15 Eyl 2007 18:42

http://www.wordpress.com da işimiz yok, geliştirme sayfası http://www.wordpress.org/

.com uzantı alan adı ücretsiz blog servisi.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

İleti meto 12 Ekm 2007 11:46

ben herşeyi yaptım kurulum bitti (modx kurulumu olan Wpu)
http://...............yazıyorum blog.php/ ye yönlendiriyor ayrıca tema bozuluyor nerde hatam var?vede tr bir dil yaması olsa iyi olur wpu ya

HALLETTİM Önemli deil
meto
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Oğuz
HTML: Başlangıç
Sürüm: phpBB3.RC5

İleti punishment 02 Oca 2008 15:47

iki ayrı dizinde birinde wordpres diğerinde phpbb3 kullanıyorum
ikisinde de 0 üye var
ancak bu başlığı görene kadar ikisinin birleştiğini bilmiyordum

sıfırdan anlatımlı bir kurulum bilgisi verebilir misiniz bu konuda
gerekirse yeniden kurarız sıfırdan dosyaları yükleriz ama

hem dosyaların indirme linki hemde kurulum bilgisi veren bir başlık çok iyi olurdu..

şimdiden tşk ederim
punishment
kullanıcı
kullanıcı

İsim: mehmet
PHP: İyi
Sürüm: phpBB3.B5

ÖncekiSonraki

Eklenti İstekleri