Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

İmage Resizer Modlarında Hata

İmage Resizer Modlarında Hata

İleti selmankara 21 Tem 2010 12:22

Arkadaşlar merhaba. Ben phpbb son sürümü olan 3.0.7-PL1 kurdum. Ancak neredeyse 2 haftadır uğraştığım halde hiç bir resim yeniden boyutlandırma modunu foruma kuramadım. Gerekli kurulum ve kod eklemelerini aynen uyguluyorun, ama büyük resimlerde küçülme falan olmuyor. Forumları da araştırdım; gerek bu forumda, gerek ise phpbb.com da 5-6 adet image resizer modu kurmayı denedim. Olmadı bir modu 5-6 kere tekrar kurmayı denedim, herhangi bir gelişme yok. Büyük resimler hala çok büyük ve forumda kötü görünüm oluyor. Acaba kullandığım phpbb sürümü ile mi ilgilidir? Bu sürüme image resizer modlarından kurabilen hiç yok mu?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
selmankara
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Çok iyi
CSS: Çok iyi
PHP: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: 3.0.7-PL1

Re: İmage Resizer Modlarında Hata

İleti saka 22 Tem 2010 22:16

Modları kurduktan sonra cache klasörünü temizliyormusunuz?
saka
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpbb3

İleti selmankara 23 Tem 2010 18:47

Tabii, temizliyorum ancak değişen bir şey yok maalesef. 3.0.7-PL1 kullanıp da bu işi çözebilen biri yok mudur hiç acaba :S
selmankara
kullanıcı
kullanıcı

İleti ALEXIS 24 Tem 2010 02:57

Tüm eklentilerde hata olabileceğini düşünmüyorum, bir şeyi eksik yapıyorsunuzdur. Normal cache yerine Tema kısmından temanızı yenileyerek cache temizleyeceksiniz. Yenile butonu var. Bunlar dışında kaynak kodlardan kullandığınız kodların varlığını kontrol edebilirsiniz, özellikle yerleştirilen javasciprt kodlarını.

Ben phpBB3 üzerinde colorbox ile kendim yazmıştım, tüm olay javascript kodlarını yerleştirip tüm resimlere rel="facebox" gibi bir belirteç yerleştirmeden ibaret, onu da bbcode.html den yapıyoruz zaten. Zor bir eklenti değil yani.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

İleti selmankara 25 Tem 2010 20:14

Maalesef yapamadım bir türlü. Onun yerine CSS ile işimi tam anlamıyla görecek bir yöntemi denedim. Çok da güzel oldu. Hem koca koca eklentilerle onlarca çekirdek dosyayı editlemeye de gerek kalmadı.

Resimlere max-width değeri atadım. Resimleri en*boy oranını bozmadan istediğim gibi küçülttü. Harika oldu yani. 32 karakterlik kod ile çözdüm olayı. Anlamakta zorlananlar içi örnek kullanımı;

Kod: Tümünü seç
.postbody img {
     max-width: 800px;
}

800px değerin istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
selmankara
kullanıcı
kullanıcı

Eklenti Sorunlar & Yardım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir