Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

[RC3] harici sayfada son x konu [1.0.1b]

Re: [RC3] harici sayfada son x konu [1.0.1b]

İleti freiman 11 May 2009 15:35

selamnab yazdı:Merhaba
bu cok işime yaradi elinize sağlik yanliz şöyle bir isteğim olucak

konu baslıkları uzun oldugu zaman tablo yana doğru kayıyor bunu onlemek için mesala 12 harften sonra
... konsun ve tablo duzenıni bozmasin bunu yapmak mumkunmudur?

teşekkurler

kodlarda, başlıkların yüklendiği değişkeni substr fonksiyonu içine alırsanız sorununuz hallolur.
Kod: Tümünü seç
$baslik=substr("$baslik", 0, 12);

kodu incelemedim, o yüzden $baslik adından örnek bir değişken oluşturdum.
freiman
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
CSS: Orta
PHP: İyi
phpBB3: Orta
Sürüm: phpbb3 3.0.4

İleti Woodenlove 31 Tem 2009 17:04

<?php

*/
define('IN_PHPBB', true);
$phpbb_root_path = './../'; // phpBB3'ğ® «urulu olduğµ ¤izin
$phpEx = substr(strrchr(__FILE__, '.'), 1);
include($phpbb_root_path . 'common.' . $phpEx);

// Start session management
$user->session_begin();
$auth->acl($user->data);
$user->setup();

// + setup
$config['exclude_forums']    = ''; // exclude forums id
$config['max_topics']       = '19'; // last xx topic
$config['new_img']         = '../styles/dark-shines/imageset/icon_back_top.gif'; // new image location
// - setup

ama benın attıgım dosya dızını siteadı.net/sdfsf/sfs/sfsf/bio.php bırkac klasor ıcın de ... bu sekılde olursa nasıl yapmam gerekıyor ....
Woodenlove
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.5

İleti Woodenlove 05 Ağu 2009 13:01

Ya bu konuda yardımcı olacak yok mu bu phpbb3 de harıcı sayfada nasıl kullana bılırım acaba bu konuda bır fırkrı olan yok mu....lutfen yardım edın :roll: :roll:
Woodenlove
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti Woodenlove 07 Ağu 2009 11:19

ALEXIS yazdı:recent.php dosyasındaki phpbb3 dizinini doğru ayarlayın, başka birşey yok.

$phpbb_root_path = './'; // phpBB3'ün kurulu olduğu dizin

kendi scriptinize uyarlamak için recent.php deki üstteki ve alttaki html kodları silip (sadece php kodları kalsın), kendi scriptinizde görüntülecek yerde include edin. Sonuçta include ettiğiniz yerde recent.php deki ortadaki tablo çıkacak, bunu css ile kendinize göre düzenleyin. tablo yerine biçimlenmiş ul/li daha iyi olabilir.

ALEXISben bu mod bıraz degıstırdım ve gıne phpbb3 te harıcı sayfa yapılıyorya ona entegre ettım ama sorun su
soyanın bulundugu dızın http://www.siteadi.com/tea/bio.php burda sorunsuz calısıyor sorun yok ..... ama harıcı sayfa olusturma vardıya

dasyaadi.php ve tema ıcıne olusturdugumuz dosyaadi.html ıle sayfa olustura bılıyordukya ben bununla bırlestırdım dosyadi.php ye gırdıgımde tablolar resımler hersey gozukuyor ama ıcerıgı cekmesı gereken yer cekmıyor.....ama olusturdugum sayfa degılde http://www.siteadi.com/tea/bio.php buraya gırdıgımde sorun yok hersey normal olarak calısıyor....

ama soyle bır sıkıntı bana gore egerkı bunu bılırsen belkı daha mantıklı bır cozum soyleye bılırsın....www.siteadi.com/tea/bio.php burda resımlerı cagıran kod su ../images/mod_ek/harfler/harfler_01.gif burda resımler gozukmuyor ama kı dosyaadi.phpyı calıstırırsam eger harıcı sayfayı normal gosukuyor resımler ama ıcerık yok....

dosyaadi.html ise bunları cagırıyor....

<!-- INCLUDE overall_header.html -->
<!-- INCLUDE mod_no/bio.php -->
<!-- INCLUDE jumpbox.html -->
<!-- INCLUDE overall_footer.html -->
Woodenlove
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti Woodenlove 26 Mar 2010 20:22

ALEXIS hazırlamıs oldugu eklentıden yola cıkarak bıraz ugrastım ama sonunda hazırladım.... katkılarından dlayı tesekkurler.... kucuk eksıklerımı gormeme yardımcı oldular...
Ben bu eklentıyı bır kac kısımda kullandım... daha duzenlı bır hale getırmeye calısıyorum suan...
eklenti
url:http://www.high-sound.net/biyografi.php
Woodenlove
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İleti melenuri 13 Haz 2010 10:19

Warning: include(/yeniforum/common.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/defineha/public_html/yenirecent.php on line 40

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/yeniforum/common.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/-------/public_html/yenirecent.php on line 40

Fatal error: Call to a member function session_begin() on a non-object in /home/----/public_html/yenirecent.php on line 43

HAtalarını alıyorum... Yardım ederseniz sevinirim.
melenuri
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: İyi
Sürüm: phpbb3

Önceki

Eklenti Tanıtımları, Duyurular, Güncellemeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir