Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Word Explanations 0.1.0

Re: Word Explanations 0.1.0

İleti turko 29 Şub 2008 20:23

merhba, yönetim paneli/gönderim ayarlarından "Allow explaining words in posts: Yes" i seçip göndere bastığımda şöyle bir hata alıyorum: (ayrıca kelimeleri gireceğim paneli de göremedim!)

Kod: Tümünü seç
Genel Hata
SQL ERROR [ mysql4 ]

Duplicate entry 'enable_explanation' for key 1 [1062]

SQL

INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value, is_dynamic) VALUES ('enable_explanation', 1, 0)

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 158
CALL: dbal_mysql->sql_error()

FILE: includes/functions.php
LINE: 156
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: includes/acp/acp_board.php
LINE: 438
CALL: set_config()

FILE: includes/functions_module.php
LINE: 471
CALL: acp_board->main()

FILE: adm/index.php
LINE: 74
CALL: p_master->load_active()

bu nedir? nasıl düzelir?
turko
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB3 Gold

İleti kuaza 09 Nis 2008 22:20

bunu yukledimde bir turlu adminde yerini bulamadim mod olarakda ekledim ama yok cikmiy...
kuaza
kullanıcı
kullanıcı

İsim: kuaza deMorr
HTML: İyi
phpBB3: İyi
Sürüm: Gold 3.0.0

İleti IcEman 09 Nis 2008 22:24

Sistem - Modül yönetimi - Yönetim Paneli - modül ekle kutucuğu içinden "Word Explanations" modülünü aktif hale getirin ..

kuaza yazdı:bunu yukledimde bir turlu adminde yerini bulamadim mod olarakda ekledim ama yok cikmiy...
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

phpBB3: Orta
Sürüm: phpBb 3.0.8

İleti kuaza 10 Nis 2008 12:48

yaptim yine olmadi acaba modu kurarken biseymi atladim tekrar gozden gecireyim..

yok eksik bisey yok ama modul aktif duzenleme bolumu butonu cikmiyo galiba bir arkadasim linkini yollayabilirmi kendi linkini

65465465165165615616&i=phpbb_seo&mode=settings

sadece kirmizi tarafi
kuaza
kullanıcı
kullanıcı

İleti Devrim 15 Nis 2008 15:04

Evet ben de kurdum 3.0.1 üzerinde. Ama aynı şekilde Admin Panelinde Mod'la ilgili sekme görünmüyor...
Gönderim Ayarlarındaki, "Allow explaining words in posts: Yes" durumunda zaten.

Başka hiçbir hata görülmüyor. Ama dediğim gibi Admin Panelinde mod'la ilgili sekme yok. Tekrar tekrar kontrol ettim ama tekrar edeceğim...
En son Devrim tarafından, 17 Nis 2008 18:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Devrim
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Devrim BABACAN
Sürüm: PhpBB3.0.7-PL1

İleti IcEman 15 Nis 2008 22:21

Devrim yazdı:Admin Panelinde mod'la ilgili sekme yok. Tekrar tekrar kontrol ettim ama tekrar edeceğim...

IcEman yazdı:Sistem - Modül yönetimi - Yönetim Paneli - modül ekle kutucuğu içinden "Word Explanations" modülünü aktif hale getirin ..

"Allow explaining words in posts: Yes" bu eklentide böyle bir özellik göremedim .. bu eklenti ile ilgili birşey mi ?
IcEman
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: phpBb 3.0.8

İleti Devrim 17 Nis 2008 17:59

turko yazdı:merhba, yönetim paneli/gönderim ayarlarından "Allow explaining words in posts: Yes" i seçip göndere bastığımda şöyle bir hata alıyorum: (ayrıca kelimeleri gireceğim paneli de göremedim!)

Kod: Tümünü seç
Genel Hata
SQL ERROR [ mysql4 ]

Duplicate entry 'enable_explanation' for key 1 [1062]

SQL

INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value, is_dynamic) VALUES ('enable_explanation', 1, 0)

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 158
CALL: dbal_mysql->sql_error()

FILE: includes/functions.php
LINE: 156
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: includes/acp/acp_board.php
LINE: 438
CALL: set_config()

FILE: includes/functions_module.php
LINE: 471
CALL: acp_board->main()

FILE: adm/index.php
LINE: 74
CALL: p_master->load_active()

bu nedir? nasıl düzelir?

Kurulum esnasında verilen SQL sorgusunda "phpbb_" yazılı yerleri "phpbb3_" yapıyorum. Çünkü forumu kurarken veritabanında tablolar öyle oluşuyor. Kurulumun anlatıldığı sayfadaki SQL sorgularını çalıştırdın mı? Ya da bir sql dosyası olarak veritabanına yükledin mi?
Devrim
kullanıcı
kullanıcı

İleti Devrim 17 Nis 2008 18:05

IcEman yazdı:..."Allow explaining words in posts: Yes" bu eklentide böyle bir özellik göremedim .. bu eklenti ile ilgili birşey mi ?
Özür dilerim Iceman; o yukarıdaki iletimde "Pano Ayarlarındaki" demişim, "Gönderim Ayarları" olarak düzelttim.

Evet, Gönderim Ayarları'nda, "Allow explaining words in posts: Yes" olarak görünüyor.

DÜZELTME: (Buradan sildiğim yazılarımda mod'un çalışmadığı yazılıydı).

Mod bende, 3.0.1'de çalıştı. Kendi adıma özür dilemek isterim; Mod'lar konusundaki tecrübesizlikten...

Admin Panel > SİSTEM > Modül Yönetimi > Yönetim Paneli:
Iceman'in dediği gibi açılır menüden modülü seçip Modül Yükle dedikten sorna aynı sayfadaki modül listesinde görünüyor zaten. Onun karşısında "Aç" halinde bulunuyor. Açınız. :)

Ancak bundan sonra Admin sayfasında bir sekme olarak görüyoruz modülü...

Tecrübesizlik. :)
Devrim
kullanıcı
kullanıcı

İleti Devrim 18 Nis 2008 09:55

dursuni yazdı:Türkçe karakter sorunu var, onu nasıl çözebiliriz?
:arrow: PhpMyAdmin' girip, phpbb_explanations tablosuna tıklayın.
:arrow: Sağ kısımda "3 adet Alan" sıralanıyor. Bunlardan "word" ve "explanation" olanlarını işaretleyip "Seçilileri değiştir" deyin.
:arrow: Yeni gelecek sayfada, bu ikisinin karşılantırmaları Sweeden vb. birşey görünüyor. Onları utf8_turkish_ci yapın ve Keydet yapın, tamamdır...

:!: Yalnız, Pano Admin Panelinden yaptığınız mevcut girdiler yine sorunlu görünür. Onları ya silip tekrar girin ya da PhpMyAdmin'den "word" ve "explanation" alanlarına elle müdahale ederek düzeltebilirsiniz...

:idea: Aslında SQL'i bilen bir kişi, bu modun kurulumunu anlatan sayfadaki sql kodu üzerinde direkt değişiklik yaparak halledebilir bunu. Ben şöyle bir inceledim ama phpbb_explanation tablosunu oluştururken "karşılaştırma"nın nasıl utf8 yapılacağını bilemedim. :)

Öte yandan bu mod'un ufak bir eksikliği mevcut. Eğer açıklanmasını istediğiniz kelimeler, ileti içerisinde ön veya son ek alarak varsa, yazılım bunu farkedemiyor. Ancak, ek öncesi apostrof kullanılırsa açıklama geliyor...

Kolay gelsin...
Devrim
kullanıcı
kullanıcı

İleti kuaza 25 Nis 2008 21:22

allah rizasi icin sitesinde bu mod kurulu olan birisi bana modulu admin sayfasinda duzenledigi yerin linkini versin, kendi siteadmin sayfasini degils adece bu alttaki kirmisi bolumu istiyorum bakim acilacakmi ...

65465465165165615616&i=phpbb_seo&mode=settings

sadece kirmizi tarafi
kuaza
kullanıcı
kullanıcı

ÖncekiSonraki