Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

smtp ayarları nasıl olmalıdır?

Re: smtp ayarları nasıl olmalıdır?

İleti CitLemBiK 29 Ekm 2008 21:06

CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Isim Siz
HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB 3.0.6 (Branch)

İleti passenger-forum 04 May 2009 16:09

gösterilen bütün ayarları denedim hiçbir şekilde olmuyor hep smtp sunucusuna bağlanamıyor die bi hata alıyorum
passenger-forum
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpbb3

İleti sonerium 04 Ağu 2009 10:32

passenger-forum yazdı:gösterilen bütün ayarları denedim hiçbir şekilde olmuyor hep smtp sunucusuna bağlanamıyor die bi hata alıyorum

SMTP portu değişti. Eski kullandığın portun yerine 587 girersen sorunun çözülür. TTNET'in konuyla iligli bir duyurusu olmuştu.
sonerium
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Soner
HTML: İyi
PHP: Başlangıç
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB 3.3.0

İleti herod 02 Mar 2010 23:25

Selam arkadaşlar,
Bende de aynı sorun mevcut ve bir türlü çözebilmiş değilim. Sorun benden mi kaynaklı sever'ımdan mı emin olamıyorum. aldığım hata şu:

E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/forum/adm/index.php

Smtp sunucusuna bağlanılamıyor : 0 :

<b>[phpBB Debug] PHP Notice</b>: in file <b>/includes/functions_messenger.php</b> on line <b>910</b>: <b>fsockopen() [<a href='function.fsockopen'>function.fsockopen</a>]: SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages:
error:1408F10B:SSL routines:SSL3_GET_RECORD:wrong version number</b><br />
<b>[phpBB Debug] PHP Notice</b>: in file <b>/includes/functions_messenger.php</b> on line <b>910</b>: <b>fsockopen() [<a href='function.fsockopen'>function.fsockopen</a>]: Failed to enable crypto</b><br />
<b>[phpBB Debug] PHP Notice</b>: in file <b>/includes/functions_messenger.php</b> on line <b>910</b>: <b>fsockopen() [<a href='function.fsockopen'>function.fsockopen</a>]: unable to connect to tls://smtp.gmail.com:587 (Unknown error)</b><br />

ve ayarları değiştirim tls'i ssl yaparsam da

E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/forum/adm/index.php

Smtp sunucusuna bağlanılamıyor : 10060 : A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.

<b>[phpBB Debug] PHP Notice</b>: in file <b>/includes/functions_messenger.php</b> on line <b>910</b>: <b>fsockopen() [<a href='function.fsockopen'>function.fsockopen</a>]: unable to connect to tls://smtp.gmail.com:456 (A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.
)</b><br />

hatası alıyorum. port olarak her iki portu da denedim. hem 456 hemde 587.
SMTP için doğrulama metodu: plain ve giriş olarak da deneim yine olmuyor. acaba atladığım, kodlar içersinde değiştirmem gereken birşey mi var?
herod
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Çok iyi
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: 3.0.6

İleti emregenc 15 Mar 2011 01:21

MAİL GÖNDERMİYOR DELİRDİM...
http://www.ismakineleri.net