Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

yeni forum eklemek, görünmeme sorunu

Re: yeni forum eklemek, görünmeme sorunu

İleti feamor 12 Oca 2010 03:35

RC1 den hatırladığım bir istenmeyecek bir durum vardı, RC2 için test ettim hala aynı...

2. seviye derinlikteki bir forum da asıl forum altında çıkıyordu. Bunu örneklemek zor olacak ama, aşağıdaki forumların alt alta olduklarını düşünelim:

forum1 -> forum2 -> forum3

forum2, forum1 altında alt-forum olarak görünüyor, ancak forum3 hem forum2 altında hem de forum1 altında görünüyor, oysa forum3'ün sadece forum2 altında görünmesi gerekmez mi ? ( sabri'ye bug )[/quote]

Ben de bu probleme bir çözüm bulmaya çalışıyorum ama henüz bir çözüme rastlamadım, anlaşılan 2.5 senedir aynı problem devam ediyor. Eğer bir çözüm bulduysan paylaşırsan sevinirim.
feamor
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
CSS: Başlangıç
PHP: İyi
phpBB3: İyi
Sürüm: 3.0.6

İleti kerim usta 12 Oca 2010 23:22

Sanırım böyle bir sorun kalmadı.
kerim usta
kullanıcı
kullanıcı

İsim: kerim
HTML: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: Simuzer

İleti feamor 14 Oca 2010 00:20

phpBB3-SEO-Premod_V_3-0-6 daha yeni yükledim, yaklaşık 2haftadır phpbb ile uğraşıyorum ve kullandığım forumda böyle bir sorun vardı. Phpbb 3.0.6 normal versiyonunda böyle bir sorun var mı ondan emin değilim.

Soruna çözümü başka bir forumda buldum. Benim gibi bu problemi yaşayanlar varsa yardımcı olması açısından burada paylaşayım.

"inculde/functions_display.php" dosyasını açın ve aşağıdaki kodu bulun (FIND)
Kod: Tümünü seç
$subforums[$parent_id][$forum_id]['display'] = ($row['display_on_index']) ? true : false;
         $subforums[$parent_id][$forum_id]['name'] = $row['forum_name'];
         $subforums[$parent_id][$forum_id]['orig_forum_last_post_time'] = $row['forum_last_post_time'];
         $subforums[$parent_id][$forum_id]['children'] = array();

Aşağıdaki kodu bir satır sonrasına ekleyin (ADD AFTER)
    $subforums[$parent_id][$forum_id]['p_id'] = $row['parent_id'];

Daha sonra aşağıdaki kodu bulun (FIND)
    if ($subforum_row['display'] && $subforum_row['name'])

ve aşağıdaki kodla değiştirin (REPLACE WITH)
    if ($subforum_row['display'] && $subforum_row['name'] && $row['forum_id'] == $subforum_row['p_id'])

Bu kod değişiklikleri benim problemimi çözdü. Forumların ayarlamasını yaparken, "Açıklama içerisinde altforumları listele" ve "Ana-forum’un açıklaması içerisinde altforumu listele" seçeneklerinin ikisini de evet yaparak alt-alt forum probleminden kurtulmuş oluyoruz :)

Umarım problemi yaşayan başkaları varsa onların da işine yarar.
feamor
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
PHP: İyi
phpBB3: İyi
Sürüm: 3.0.6

Önceki

Kullanım & Ayarlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir