Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Sitem kayboldu, kaybolmayan site istiyorum

Re: Sitem kayboldu, kaybolmayan site istiyorum

İleti ysl52 28 Şub 2009 13:42

@cozaar, bu kadar zamandır kendin, en azından veritabanı yedeği de mi almadın, site dosyaları ve veritabanı yedeği toplu halde cpanel ile alınabilir. Daha kısa yolu ftp ile dosyaları yedek almak, periyodik olarak olarak da phpMyadmin veya yönetim panelinde veritabanı yedeği alınmalı.

Bunların hiçbirini yapmadıysan, ortada canlı çalışan sitedeki dosyalar ile acil durumlar, deprem yangın gibi hallere karşı host şirketi yedekleme alternatifi olması söz konusu. Bu konuda şirketin sunucu arızası ile kayıp varsa, bu demektir onlar da yedek almıyor, veya yedeği aynı sunucu ortamında tutuyorlar. Bilgisayar çökmesi hard disk arızası olabilir, ancak sunucu sistemlerinde Raid adı verilen tekniklerle birden fazla hard diskin yedekleme ve koruma için kullanıldığı belirtilir. Yani 1+1+1 üç hard diskin birisi bozulursa diğer ikisi sayesinde hiçbir bilgi kaybı olmaz.
Bu durum, hosting personel hatası olabilir, yada hacker girer sunucuya ve bilgilere zarar gelir, hostin şirketi farklı fiziki ortamda veya sunucuda yedek tutmuyorsa herşey havaya uçabilir.
cozaar yazdı:Anlamadığım tek nokta yedek alınmış ama yalnızca üyelerin durduğu mesajların ve diğer bütün verilen kaybolduğu..

Böyle bir şey mümkün mü, mesajların ve diğer verilen kaybolması fakat üye kayıt girdilerinin durduğu..
Sitede üyeler users_table veritabanı tablosunda olur, boyutu küçüktür. Diğer tablolar özellikle posting_table daha büyük olurr. Açıklama inandırıcı değil, users_table varsa diğer tablolar da olmalı, belki bulmaları zaman alabilir.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

Re: Sitem kayboldu, kaybolmayan site istiyorum

İleti cozaar 03 Mar 2009 08:28

phpbb 3.0.4'ü sıfırdan kurdum

veritabanına baktım bütün sorgular duruyor

forum şu an boş eski bilgileri yeni foruma nasıl aktarıcam.. :?
cozaar
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: Phpbb 3.0.4

Önceki

phpBB3 Güvenliği

Kimler çevrimiçi