Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Dosya Ekleme

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

Dosya Ekleme

İleti Mhnds88 10 Şub 2011 14:45

Benim sorunumun büyük olasılıkla izinlerle ilgili olduğunu düşünüyorum ancak tam olarak nereden çözeceğimi bulamadım..
phpBB3 sürümü: 3.0.8
Panonun tam adresi: Localhost üzerinde
Eklentiler / Temalar:yok
Eklentilerin indirme adresi: yok
İşletim sistemi, php ve mysql sürümünüz:php 5.2.0 ve mysql 5.5.8
Sorun çıkan sayfa URL adresi: *

Soru/hata tanımlamaları: Sadece admin olarak giriş yaptığım zaman mesajlara resim veya dosya ekleyebiliyorum. Ancak normal kullanıcı olarak giriş yaptığımda, resim veya pdf ekleyemiyorum mesajlara. Resim göndermeye çalıştığım zaman verdiği hata, "Geçersiz bir resim dosyası göndermeye çalıştınız." pdf, pptx, doc göndermeye çalıştığımda ise "pptx uzantısı kabul edilmiyor." diye bir uyarı veriliyor. Bunu nasıl aşabilirim. Özellikle pdf ve jpg dosyalarının paylaşılacağı üniversite içi bilgi paylaşımı forumu hedeflediğim için bunu kesinlikle aşmam gerekli..

Soru/hatadan önce ne değişiklik yaptınız:Hiç

Soru/hatayı gidermek için hangi yollara başvurdunuz, neler yaptınız: izinleri kontrol ettim
Mhnds88
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: 3.0.8

Re: Dosya Ekleme

İleti mehasin 10 Şub 2011 15:36

doğru anladıysam aşağıdaki resimde gördüğünüz işlemleri uygulamanız sorununuzu çözecektir.

izin.jpg

yönetim panelinde

gönderim> uzantıları yönet kısmında yazdığınız uzantılar olması lazım burayı bir kontrol ediniz.

baktınız olmuyor zipleyin öyle ekleyin :)
mehasin
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.12

İleti Mhnds88 10 Şub 2011 23:32

Yardımı oldu çok teşekkür ederim. Birde burada eklenen dosyaların bazıları indirilmesin istiyorum. Örneğin benim eklediklerim veya yönetici grubundaki kullanıcıların bunun için resimlerin üzerine eklendiğinde sağ tuşu kapatmak veya indirmeyi engelleme nasıl yapılabilir? Bu konuda bilginiz var mı? Yoksa da bulabileceğim bir kaynak tavsiye edebilir misiniz?
Mhnds88
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
Sürüm: 3.0.8

İleti DonkanShinigami 29 Tem 2011 15:14

Mhnds88 yazdı:Yardımı oldu çok teşekkür ederim. Birde burada eklenen dosyaların bazıları indirilmesin istiyorum. Örneğin benim eklediklerim veya yönetici grubundaki kullanıcıların bunun için resimlerin üzerine eklendiğinde sağ tuşu kapatmak veya indirmeyi engelleme nasıl yapılabilir? Bu konuda bilginiz var mı? Yoksa da bulabileceğim bir kaynak tavsiye edebilir misiniz?

sağ tuş engelini aşmak bir ctrl+u ya bakar :D bildiğim kadarıyla phpbb de böyle bir imkan yok. phpbb.com dan eklenti talebinde bulunun birinin hoşuna giderse yapabilir.
DonkanShinigami
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Fırat Akandere
HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB3 3.0.8

İleti haso_excel 19 Eyl 2011 10:53

Merhaba arkadaşlar,

Mesaj panosu sürümü: 3.0.9 ı kullanıyorum yada çalışıyorum 2 gündür. bir doya eklemek istedğimde pdf yada xls uzantılı ne olursa olsun izin vermiyor. Ayarlarını nerereden yapabileceğim konusunda yardım alabilir miyim?
haso_excel
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Hasan Atılcan
HTML: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.9

İleti r00t 15 Ekm 2011 15:37

Yönetim paneli > Mesaj Ayarları > Eklentiler kısmından ayar yapabilirsiniz.
r00t
genel yetkili
genel yetkili

HTML: Orta
CSS: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpbb 3.0.7 PL-1

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir