Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Genel Hata SQL ERROR [ mysql4 ] Incorrect string value:

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

Genel Hata SQL ERROR [ mysql4 ] Incorrect string value:

İleti arifozal 12 Ağu 2008 01:08

Sürüm : phpBB 3.0.2
Kurulu Modlar : Yok

Arkadaşlar forum sitemi daha yeni kurdum sitenizden bakarak. Hazır reklam modu vardı acd_ad sanırım onu eklemeye çalıştım ama bi hata verdi bende vazgeçip kaldırdım

ve ondan sonra hangi dosyada değişiklik yaparsam yapayım stillerden - şablonlar - yenile diyerek önbellek temizleye çalıştığımda yukarda yazdığım başıkla başlayan bir hata mesajı alıyorum bilmiyorum nereden kaynaklandığını yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi çalışmalar diliyorum
mesajın devamı :

Kod: Tümünü seç
Genel Hata
SQL ERROR [ mysql4 ]

Incorrect string value: '\xFEturul...' for column 'template_data' at row 1 [1366]
SQL

UPDATE phpbb_styles_template_data SET template_id = 1, template_filename = 'overall_header.html', template_included = 'memberlist_leaders.html:message_body.html:memberlist_view.html:index_body.html:report_body.html:login_forum.html:login_body.html:search_body.html:ucp_register.html:search_results.html:faq_body.html:mcp_header.html:mcp_approve.html:confirm_body.html:memberlist_email.html:viewtopic_body.html:viewonline_body.html:ucp_resend.html:ucp_remind.html:memberlist_body.html:memberlist_body.html:ucp_header.html:viewforum_body.html:ucp_agreement.html:posting_layout.html:', template_mtime = 1218485681, template_data = '<!DOCTYPE html PUBLIC \"-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN\" \"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd\">\n<html xmlns=\"http://www.w3.org/1999/xhtml\" dir=\"{S_CONTENT_DIRECTION}\" lang=\"{S_USER_LANG}\" xml:lang=\"{S_USER_LANG}\">\n<head>\n\n\n<meta http-equiv=\"content-type\" content=\"text/html; charset={S_CONTENT_ENCODING}\" />\n<meta http-equiv=\"content-style-type\" content=\"text/css\" />\n<meta http-equiv=\"content-language\" content=\"{S_USER_LANG}\" />\n<meta http-equiv=\"imagetoolbar\" content=\"no\" />\n<meta name=\"resource-type\" content=\"document\" />\n<meta name=\"distribution\" content=\"global\" />\n<meta name=\"copyright\" content=\"2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group\" />\n<meta name=\"keywords\" content=\"\" />\n<meta name=\"description\" content=\"\" />\n{META}\n<script type=\"text/javascript\"><!--\ngoogle_ad_client = \"pub-6051948842455344\";\n/* 728x90, olu�turulma 10.08.2008 */\ngoogle_ad_slot = \"6618646716\";\ngoogle_ad_width = 728;\ngoogle_ad_height = 90;\n//-->\n</script>\n<script type=\"text/javascript\"\nsrc=\"http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js\">\n</script>\n<title>{SITENAME} &bull; <!-- IF S_IN_MCP -->{L_MCP} &bull; <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->{L_UCP} &bull; <!-- ENDIF -->{PAGE_TITLE}</title>\n\n<!--\n phpBB style name: prosilver\n Based on style: prosilver (this is the default phpBB3 style)\n Original author: Tom Beddard ( http://www.subBlue.com/ )\n Modified by: \n \n NOTE: This page was generated by phpBB, the free open-source bulletin board package.\n The phpBB Group is not responsible for the content of this page and forum. For more information\n about phpBB please visit http://www.phpbb.com\n-->\n\n<script type=\"text/javascript\">\n// <![CDATA[\n var jump_page = \'{LA_JUMP_PAGE}:\';\n var on_page = \'{ON_PAGE}\';\n var per_page = \'{PER_PAGE}\';\n var base_url = \'{A_BASE_URL}\';\n var style_cookie = \'phpBBstyle\';\n var onload_functions = new Array();\n var onunload_functions = new Array();\n\n <!-- IF S_USER_PM_POPUP -->\n if ({S_NEW_PM})\n {\n var url = \'{UA_POPUP_PM}\';\n window.open(url.replace(/&amp;/g, \'&\'), \'_phpbbprivmsg\', \'height=225,resizable=yes,scrollbars=yes, width=400\');\n }\n <!-- ENDIF -->\n\n /**\n * Find a member\n */\n function find_username(url)\n {\n popup(url, 760, 570, \'_usersearch\');\n return false;\n }\n\n /**\n * New function for handling multiple calls to window.onload and window.unload by pentapenguin\n */\n window.onload = function()\n {\n for (var i = 0; i < onload_functions.length; i++)\n {\n eval(onload_functions[i]);\n }\n }\n\n window.onunload = function()\n {\n for (var i = 0; i < onunload_functions.length; i++)\n {\n eval(onunload_functions[i]);\n }\n }\n\n// ]]>\n</script>\n<script type=\"text/javascript\" src=\"{T_TEMPLATE_PATH}/styleswitcher.js\"></script>\n<script type=\"text/javascript\" src=\"{T_TEMPLATE_PATH}/forum_fn.js\"></script>\n\n<link href=\"{T_THEME_PATH}/print.css\" rel=\"stylesheet\" type=\"text/css\" media=\"print\" title=\"printonly\" />\n<link href=\"{T_STYLESHEET_LINK}\" rel=\"stylesheet\" type=\"text/css\" media=\"screen, projection\" />\n\n<link href=\"{T_THEME_PATH}/normal.css\" rel=\"stylesheet\" type=\"text/css\" title=\"A\" />\n<link href=\"{T_THEME_PATH}/medium.css\" rel=\"alternate stylesheet\" type=\"text/css\" title=\"A+\" />\n<link href=\"{T_THEME_PATH}/large.css\" rel=\"alternate stylesheet\" type=\"text/css\" title=\"A++\" />\n\n<!-- IF S_CONTENT_DIRECTION eq \'rtl\' -->\n <link href=\"{T_THEME_PATH}/bidi.css\" rel=\"stylesheet\" type=\"text/css\" media=\"screen, projection\" />\n<!-- ENDIF -->\n\n</head>\n\n<body id=\"phpbb\" class=\"section-{SCRIPT_NAME} {S_CONTENT_DIRECTION}\">\n\n<div id=\"wrap\">\n <a id=\"top\" name=\"top\" accesskey=\"t\"></a>\n <div id=\"page-header\">\n <div class=\"headerbar\">\n <div class=\"inner\"><span class=\"corners-top\"><span></span></span>\n\n <div id=\"site-description\">\n <a href=\"{U_INDEX}\" title=\"{L_INDEX}\" id=\"logo\">{SITE_LOGO_IMG}</a>\n <h1>{SITENAME}</h1>\n <p>{SITE_DESCRIPTION}</p>\n <p style=\"display: none;\"><a href=\"#start_here\">{L_SKIP}</a></p>\n </div>\n\n <!-- IF S_DISPLAY_SEARCH and not S_IN_SEARCH -->\n <div id=\"search-box\">\n <form action=\"{U_SEARCH}\" method=\"post\" id=\"search\">\n <fieldset>\n <input name=\"keywords\" id=\"keywords\" type=\"text\" maxlength=\"128\" title=\"{L_SEARCH_KEYWORDS}\" class=\"inputbox search\" value=\"<!-- IF SEARCH_WORDS-->{SEARCH_WORDS}<!-- ELSE -->{L_SEARCH_MINI}<!-- ENDIF -->\" onclick=\"if(this.value==\'{LA_SEARCH_MINI}\')this.value=\'\';\" onblur=\"if(this.value==\'\')this.value=\'{LA_SEARCH_MINI}\';\" /> \n <input class=\"button2\" value=\"{L_SEARCH}\" type=\"submit\" /><br />\n <a href=\"{U_SEARCH}\" title=\"{L_SEARCH_ADV_EXPLAIN}\">{L_SEARCH_ADV}</a> {S_SEARCH_HIDDEN_FIELDS}\n </fieldset>\n </form>\n </div>\n <!-- ENDIF -->\n\n <span class=\"corners-bottom\"><span></span></span></div>\n </div>\n\n <div class=\"navbar\">\n <div class=\"inner\"><span class=\"corners-top\"><span></span></span>\n\n <ul class=\"linklist navlinks\">\n <li class=\"icon-home\"><a href=\"{U_INDEX}\" accesskey=\"h\">{L_INDEX}</a> <!-- BEGIN navlinks --> <strong>&#8249;</strong> <a href=\"{navlinks.U_VIEW_FORUM}\">{navlinks.FORUM_NAME}</a><!-- END navlinks --></li>\n\n <li class=\"rightside\"><a href=\"#\" onclick=\"fontsizeup(); return false;\" onkeypress=\"fontsizeup(); return false;\" class=\"fontsize\" title=\"{L_CHANGE_FONT_SIZE}\">{L_CHANGE_FONT_SIZE}</a></li>\n\n <!-- IF U_EMAIL_TOPIC --><li class=\"rightside\"><a href=\"{U_EMAIL_TOPIC}\" title=\"{L_EMAIL_TOPIC}\" class=\"sendemail\">{L_EMAIL_TOPIC}</a></li><!-- ENDIF -->\n <!-- IF U_EMAIL_PM --><li class=\"rightside\"><a href=\"{U_EMAIL_PM}\" title=\"{L_EMAIL_PM}\" class=\"sendemail\">{L_EMAIL_PM}</a></li><!-- ENDIF -->\n <!-- IF U_PRINT_TOPIC --><li class=\"rightside\"><a href=\"{U_PRINT_TOPIC}\" title=\"{L_PRINT_TOPIC}\" accesskey=\"p\" class=\"print\">{L_PRINT_TOPIC}</a></li><!-- ENDIF -->\n <!-- IF U_PRINT_PM --><li class=\"rightside\"><a href=\"{U_PRINT_PM}\" title=\"{L_PRINT_PM}\" accesskey=\"p\" class=\"print\">{L_PRINT_PM}</a></li><!-- ENDIF -->\n </ul>\n\n <!-- IF not S_IS_BOT and S_USER_LOGGED_IN -->\n <ul class=\"linklist leftside\">\n <li class=\"icon-ucp\">\n <a href=\"{U_PROFILE}\" title=\"{L_PROFILE}\" accesskey=\"u\">{L_PROFILE}</a>\n <!-- IF S_DISPLAY_PM --> (<a href=\"{U_PRIVATEMSGS}\">{PRIVATE_MESSAGE_INFO}</a>)<!-- ENDIF --> &bull; \n <a href=\"{U_SEARCH_SELF}\">{L_SEARCH_SELF}</a>\n <!-- IF U_RESTORE_PERMISSIONS --> &bull;\n <a href=\"{U_RESTORE_PERMISSIONS}\">{L_RESTORE_PERMISSIONS}</a>\n <!-- ENDIF -->\n </li>\n </ul>\n <!-- ENDIF -->\n\n <ul class=\"linklist rightside\">\n <li class=\"icon-faq\"><a href=\"{U_FAQ}\" title=\"{L_FAQ_EXPLAIN}\">{L_FAQ}</a></li>\n <!-- IF not S_IS_BOT -->\n <!-- IF S_DISPLAY_MEMBERLIST --><li class=\"icon-members\"><a href=\"{U_MEMBERLIST}\" title=\"{L_MEMBERLIST_EXPLAIN}\">{L_MEMBERLIST}</a></li><!-- ENDIF -->\n <!-- IF not S_USER_LOGGED_IN and S_REGISTER_ENABLED --><li class=\"icon-register\"><a href=\"{U_REGISTER}\">{L_REGISTER}</a></li><!-- ENDIF -->\n <li class=\"icon-logout\"><a href=\"{U_LOGIN_LOGOUT}\" title=\"{L_LOGIN_LOGOUT}\" accesskey=\"l\">{L_LOGIN_LOGOUT}</a></li>\n <!-- ENDIF -->\n </ul>\n\n <span class=\"corners-bottom\"><span></span></span></div>\n </div>\n\n </div>\n\n <a name=\"start_here\"></a>\n <div id=\"page-body\">\n \n <!-- IF S_BOARD_DISABLED and S_USER_LOGGED_IN and (U_MCP or U_ACP) --> \n <div id=\"message\" class=\"rules\">\n <div class=\"inner\"><span class=\"corners-top\"><span></span></span>\n <strong>{L_INFORMATION}:</strong> {L_BOARD_DISABLED}\n <span class=\"corners-bottom\"><span></span></span></div>\n </div>\n <!-- ENDIF -->' WHERE template_id = 1 AND template_filename = 'overall_header.html'

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 158
CALL: dbal->sql_error()

FILE: includes/acp/acp_styles.php
LINE: 2474
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: includes/acp/acp_styles.php
LINE: 275
CALL: acp_styles->store_templates()

FILE: includes/functions_module.php
LINE: 471
CALL: acp_styles->main()

FILE: adm/index.php
LINE: 74
CALL: p_master->load_active()
En son arifozal tarafından, 13 Ağu 2008 18:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
arifozal
kullanıcı
kullanıcı

İsim: arif
HTML: Başlangıç
CSS: Orta
PHP: Orta
phpBB3: Orta
Sürüm: 3.0.2

Re: Genel Hata SQL ERROR [ mysql4 ] Incorrect string value:

İleti arifozal 12 Ağu 2008 01:15

mysql.php dosyasını saf dosyayla değiştirince arama yaptığımda sorun çıkmıyor. ama stillerden yine önbellek temizlemesi yapmaya çalıştığımda yukarıdaki hatayı veriyor arkadaşar
arifozal
kullanıcı
kullanıcı

İleti arifozal 12 Ağu 2008 21:48

arkadaşlar yardım edecek kimse yokmu bana lütfen yardım edin
arifozal
kullanıcı
kullanıcı

İleti ysl52 12 Ağu 2008 22:33

Reklam modunu kurmadan önce aldığın dosya yedeklerini geri yükle, buna rağmen sorun çözülmezse reklam modu yüklemeden önce aldığın veritabanı yedeğini de geri yükle.

Ayrıca yardıma yardım açısından ilk mesajını da yardım isteme şablonuna göre günceller ve hata mesajını da [code] hata [/code] arasına alırsan daha düzgün görünür.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

CSS: Başlangıç
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti ALEXIS 13 Ağu 2008 05:15

Sorun çok basit, herhangi bir tema dosyasında Türkçe karakter kullanmış ve o dosyayı UTF8 yapmamışsın, doğal olarak o dosya derlenirken Türkçe karakter de takılır.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

İleti arifozal 13 Ağu 2008 18:58

alexis kardeşim çok güzel söylemişsin gerçekten ama ben anlayamadım yani sorunu anladım ama tam olarak nerden gidereceğimi bilmiyorum.soruu gidermek için ne yapmam lazım yazarsan çok sevinirim kardeşim kolay gelsin
arifozal
kullanıcı
kullanıcı

İleti ALEXIS 13 Ağu 2008 19:08

overall_header.html dosyasını aç, veya oraya include ettiğin adsense yi eklediğin html dosyayı aç:

oluşturulma 10.08.2008

diye bir yazı olacak, orada Türkçe harf olan ş yi kullandığın için bu hatayı veriyor, mutlaka ş kullanacaksan o dosyayı editörün ile "UTF8 without BOM" olarak kaydet, yok yapamıyuorsan ş yi s yap veya sil gitsin.

Ve aklında olsun, hiçbir tema dosyasında direk Türkçe veya başka sorun çıkaran harf kullanamazsın. MUtlaka dosyayı UTF8 yapman veya Türkçe yazı kullanmaman lazım. Sebebi de veritabanında derlenmiş temna bilgilerinin saklandığı alanın UTF8_bin olması...
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

İleti yigido58 13 Şub 2011 20:47

merhabalar
benim sitede böyle bir hata var
bunun neden kaynaklanabilir aceba bir bilgisi olan varmı
hata yetkili kayıtlar mesaj raporlarında
site önceden baska bir adreste idi onun süresi bitince yenilemedim ve sürüm 3.0.6 idi
üc aydır kapalı kaldı simdi tekra yeni bir isim alıp siteyi 3.0.8 güncelledim bir kac hata verdi site onları düzenledim bir bu kaldı bu hata haricinde site gayet düzgün calısıyor
bu hatayı düzetmeme yardım ederseniz sevinirim simdiden tesekur ederim

phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 91: key() [function.key]: Passed variable is not an array or object
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 96: Invalid argument supplied for foreach()
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 91: key() [function.key]: Passed variable is not an array or object
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 96: Invalid argument supplied for foreach()

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/karagol08/domains/karagolkoyu.biz/public_html/includes/functions.php:3706) in /home/karagol08/domains/karagolkoyu.biz/public_html/includes/functions.php on line 2641

Genel Hata
SQL ERROR [ mysql4 ]

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ASC LIMIT 50' at line 9 [1064]

SQL

SELECT r.report_id FROM phpbb3_privmsgs p, phpbb3_reports r WHERE p.message_reported = 1 AND r.report_closed = 0 AND r.pm_id = p.msg_id AND r.post_id = 0 ORDER BY ASC LIMIT 50

BACKTRACE

LINE: 175
CALL: dbal->sql_error()

LINE: 222
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: includes/db/dbal.php
LINE: 170
CALL: dbal_mysql->_sql_query_limit()

FILE: includes/mcp/mcp_pm_reports.php
LINE: 240
CALL: dbal->sql_query_limit()

FILE: includes/functions_module.php
LINE: 507
CALL: mcp_pm_reports->main()

FILE: mcp.php
LINE: 238
CALL: p_master->load_active()
yigido58
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: 3.0.8

İleti sultani141 25 Şub 2011 21:26

Merhabalar;

bende ise aynı sorunun farklı bir versiyonu mevcut, forumda da arattım ama benzer sorun bulamadım.
kullanıcı adında "ş" harfi veya diğer türkçe karakter içeren kullanıcılar login olduklarında aşağıdaki hatayı alıyorlar, diğer kullanıcılarda sorun yok.

QL ERROR [ mysql4 ]

Incorrect string value: '\xC5\x9Fizo' for column 'username' at row 1 [1366]

Bu sayfa açılırken bir sql hatası oluştu. Bu problem devam ederse lütfen bir yönetici ile iletişime geçin.
Lütfen mesaj panosu yöneticisine ya da webmaster’a bildirin:

sizce nedir bunun çözümü?

forumu phpbb 2.0.23'den 3.0.8'e güncelledim, kullanıcı isimlerini de bozuk taşımıştı tek tek değiştirmiştim türkçe karakterleri doğrularıyla.
sultani141
kullanıcı
kullanıcı

İsim: baris
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpbb3.0.8

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir