Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

web adresi girdigim zaman HTTP 406

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

web adresi girdigim zaman HTTP 406

İleti spy2000 12 Eyl 2007 15:11

phpBB3 sürümü: 3.0.RC5
Panonun tam adresi:www.cizforum.com
Dil paketini indirdiğiniz adres:
Eklentiler / Temalar: probb
İşletim sistemi, php ve mysql sürümünüz:
Sorun çıkan sayfa URL adresi:

Soru/hata tanımlamaları:
1-kullanici profil alaninda web adresi kismina http:// ile baslayan gecerli bir web adresi girilmesi durumunda gonder e bastiktan sonra Internet Explorer cannot read this webpage format (HTTP 406) hatasi aliyorum. aslinda bu hatayi yonetim panelinde ve diger alanlardada web adresi girmesi durumnda geldigini farkettim
2-Probb temasinda altta bulunan dogumgunleri kismi gelmiyor. bunu getirmenin bir yolu varmi?
3- ifadeleri tamamen degistirmek istiyorum, yerine yenilerini koymam yeterli olmadi acaba hangi dosyalar uzerinde calismaliyim?

Tesekkur ederim
Soru/hatadan önce ne değişiklik yaptınız:
1-tema degistirmis olabilirim

Soru/hatayı gidermek için hangi yollara başvurdunuz, neler yaptınız:
spy2000
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB3

Re: web adresi girdigim zaman HTTP 406

İleti ALEXIS 12 Eyl 2007 15:47

Bu tür bir hatayı daha önce yazmışlardı, kesin bir cevap çıktığını sanmıyorum.

* İlk önce .htaccess dosyan varsa, bunun adını değiştir, düzelmez ise tekrar .htaccess haline getir.

* mod_security kaynaklı olabilir, .htaccess dosyan var sonuna ekle,i yoksa bir tane oluşturup içerisine vereceğim kodları ekle, bu kodlar mod_security yi sizin siteniz için devre dışı bırakacaktır:

Kod: Tümünü seç
# mode security OFF
<IfModule mod_security.c>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>

* Şu adreste IE nin hata kodları var (meraklılar için, hata çözümü yok): http://windowshelp.microsoft.com/Window ... c1033.mspx

Eğer bu yazdıklarımdan herhangi biri işe yararsa, buraya yazarsan, kesin bir çözüm üretmiş oluruz ve aynı hatayı alacaklar arkadaşlar için bir kaynak olacaktır.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Re: web adresi girdigim zaman HTTP 406

İleti spy2000 15 Eyl 2007 13:12

ikinci yontem yani verdiginiz kod sorunu cozdu, tesekkur ederim. diger sorunlarim icin yanit verecek olanlar olursa simdiden tesekkurler.
spy2000
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB3

Hata Mesajları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir