Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Sayfama Giremiyorum CHMOD YARDIM

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

Sayfama Giremiyorum CHMOD YARDIM

İleti srcn1990 16 Arl 2012 01:02

Selamlar arkadaşlar siteye yeni kayıt oldum gerçekten cok büyük yararı var her konuda her alanda çok renkli bir forum..sizden yardım istiyorum ben kendime video sitesi açtım fakat izin ayarlarıyla (CHMOD) ayarları ile oynadım FTP den site klasörüme sağ tıklayıp Chmod'tan Tüm izinleri kaldırdım klasör içeriğine ulaşamıyorum :S

Tekrar İzin vermeye çalıştığımda Aynı Bu şekilde bir yazı çıkıyor
lütfen yardımlarınızı 4 göz ile bekliyorum iyi çalışmalar dilerim.

Site komutunu chmod 0000 /dublajmekan.likesyou.org gerçekleştiremiyor. CHMOD komutunun, Windows FTP sunucularında değil de sadece Unix FTP sunucularında mümkün olduğuna dikkat edin..
srcn1990
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: PhpBB3 5.3.14

Re: Sayfama Giremiyorum CHMOD YARDIM

İleti ErAy 16 Arl 2012 14:09

Windows web hosting mi kullanıyorsun?

Linux web hosting
; hosting hizmeti vermesi amacı ile kullanılan sunucularda Unix işletim sistemi alt yapısı ile kurulan ve Unix sistem kodlarını kullanarak çalışan bir web sitesi barındırma sistemidir

Windows Hosting
Windows hosting, asp, asp.net , Microsoft SQL yazılımlarını çalıştırmak için kullanılan bir platforma sahiptir. Bu alanda php yazılımlardan ziyade asp yazılımlar kullanılmalıdır.

Linux Hosting
Linux hosting, php tabanlı yazılımlar için ideal ortama sahiptir, bazı php yazılımların gereksinimleri olan ek modullerin tamamı linux sunucular üzerine rahatlıkla kurulabilirler.

Windows Hosting ve Linux Hosting Ortak Noktaları
Her iki platform üzerinde de HTML ve FLASH objeler rahatlıkla çalışır.
Her iki platform üzerinde de PHP Çalışır.Ancak yukarıda da değindiğimiz gibi php için en ideal ortam linuxtur.
Her iki platform üzerinde de MYSQL bulunur.
Her iki platform üzerinde de Email hesabınız olabilir, outlook , live mail gibi programlarla email alıp gönderebilirsiniz..

Hangisini Seçmelisiniz
Eğer php tabanlı bir forum , portal yada benzeri bir yazılım kuracaksanız Linux tercih etmelisiniz.

Eğer asp tabanlı access veritabanı kullanan bir yazılım kullanacaksanız Windows tercih etmelisiniz.

Hangisini seçeceğini halen bilmiyor ve basit html tarzında bir site kullanacaksanız yada sadece email kullanacaksanız Linux tercih etmeniz kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu arayüzü sebebiyle tavsiyemizdir.

Alıntıdır...
ErAy
kullanıcı
kullanıcı

Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
HTML: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB 3.0.11

Re: Sayfama Giremiyorum CHMOD YARDIM

İleti srcn1990 16 Arl 2012 21:25

Çözümü Ticket atıp halettim teşekkür ederim ilgin için :)
srcn1990
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: PhpBB3 5.3.14

phpBB3 Sorunlar & Yardım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir