Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

siteye radyo veya canli tv ekleme

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

siteye radyo veya canli tv ekleme

İleti carlotti1997 06 Ekm 2012 01:22

merhaba arkadslar
ben daha ilk sitemi kurdum ve bircok sorunum oluyor bunlardan birisi siteme rodyo eklemek istiyorum ama nasil yapacagimi bilmiyorum birkac yerde radyo kodlarini gurdum ama nereye yazacagimi bilemedigim icin yapamadim.ve 2 gun unce AdSense ye basvurdum ama reklam kodunuda nereye yapistiracagimi bilmiyorum
yardim edermisniz :oops:
carlotti1997
kullanıcı
kullanıcı

İsim: abdullah
HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: 3.0.10

Re: siteye radyo veya canli tv ekleme

İleti TRX 06 Ekm 2012 04:29

Merhaba Abdullah, phpBB Türkiye'ye hoşgeldin!

Yeni bir forum oluşturmaya karar verdin ve tercihin phpBB'den yana oldu. Oldukça harika bir seçim! Fakat phpBB nedir ne değildir bu konu hakkında pek bir fikrin yok sanıyorum.
Bunlarla ilgili okuman gereken bir kaç bağlantı sunacağım. Yok yok hemen celallenme bunları okursan saatlerce yada günlerce cevap beklemeden sorularına anında çözüm bulacaksın. Çünkü bizlerde aynı yoldan geçtik aynı sorunlarla karşılaştık küçük küçük makaleler hazırladık. Bir çok soruya cevap bulduk. Bunlarıda Makaleler bölümü altında topladık.
Fakat benim tavsiyem hemen makaleler bölümünü incelemeye başlamadan önce phpBB'yi bir incelemen olacaktır. Onun içinde phpBB3 Başlangıç Bilgilerinden başlayabilirsin.
Bir çok şey sana karmaşık gelebilir takıldığın bir yer olursa eğer "yardım isteme şablonunu kullanarak sorunu sorabilirsin.

Radyo olayına gelecek olursak, bunun phpBB ile yakından uzaktan alakası yok. Burası phpBB destek forumudur. Bunun için HTML ve CSS öğrenerek radyoyu foruma entegre edebilirsin. Fakat tecrübelerime dayanarak söylüyorum; başta çok hoş gözüksede aslınad işlevsel değil aksine kullanıcı kaçıran şeye dönüşebiliyor.
Düşünsene sen müzik oynatıcından bir sevdiğin bir şarkıyı dinliyorsun ve girdiğin siteden garip bir reklam müziği geliyor. Dinlediğin şarkının içine ediyor. O sitede durur musun? Bende öyle düşünmüştüm. :)

Adsense olayına değinecek olursak, internetten gelir elde etmek gerçekten çok iyidir. Fakat adsense oldukça katı kuralları olan bir sistemdir. Aslında basittir kuralı özgün olacaksın. Bununda detayına girmiyorum çünkü yine phpBB ile alakalı bir konu değil. Lakin sadece adsense kodlarını nereye yapıştıracağını makaleler içinde yer alan reklam yerleştirme bölümünü inceleyebilirsin.

Başarılar.
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Türker İnanmaz
HTML: Orta
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: 3.0.9

İleti carlotti1997 06 Ekm 2012 12:10

cevabin icin tesekur ederim ama benim ogrenmek istedigim o kodari nereye nasil yapistiracagim luften bunun cevabinin suylermisin ve saol rodyo fikri banada cok iyi gelmemisti arkadaslarin zoruyla eklicektim ama vazgectim
:lol:
carlotti1997
kullanıcı
kullanıcı

İsim: abdullah
HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: 3.0.10

İleti carlotti1997 06 Ekm 2012 16:36