Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

eklenti ayarları max resim boyutu çalışmıyor

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

eklenti ayarları max resim boyutu çalışmıyor

İleti bulletiner 01 May 2008 18:35

Yönetim panelimde, eklentiler sayfamda resim ebatları ve resim link boyutları gözükmüyor;
Resim

Bu bir hata mı yoksa bir yerden kapatıldığı için mi böyle?
bulletiner
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Çok iyi
CSS: Çok iyi
PHP: Orta
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB3.RC7

Re: Bu bir sorun mudur?

İleti ALEXIS 01 May 2008 20:38

Ok, sorun yok, bilinçli kapatılmış gibi görünüyor:

includes/acp/acp_attachments.php

Kod: Tümünü seç
'img_max_width'            => array('lang' => 'MAX_IMAGE_SIZE''validate' => 'int:0''type' => false'method' => false'explain' => false,),
'img_max_height'        => array('lang' => 'MAX_IMAGE_SIZE''validate' => 'int:0''type' => false'method' => false'explain' => false,),
'img_link_width'        => array('lang' => 'IMAGE_LINK_SIZE''validate' => 'int:0''type' => false'method' => false'explain' => false,),
'img_link_height'        => array('lang' => 'IMAGE_LINK_SIZE''validate' => 'int:0''type' => false'method' => false'explain' => false,),

'type' => false kısımları yazı/seçim alanınının gösterilmemesini sağlıyor, onların yerine dimension:3:4 veya verdiğim kodların altından uygun seçenekler kopyalanılabilir. Ancak gördüğüm kadarı ile bilinçli kapatılmı, kurcalamasak daha iyi.

Konuyla ilgili sadece bunu buldum, çözüm kolay ancak onlarda kurcalamamış: http://startrekguide.com/community/view ... 94&p=67389
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Re: Bu bir sorun mudur?

İleti bulletiner 01 May 2008 23:19

Teşekkür ederim Alexis,