Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

İleti yusuf1955 21 Ağu 2007 18:38

phpbb3 de Yerel galeriye Avatar nasıl yüklenir.
yusuf1955
kullanıcı
kullanıcı

İsim: yusuf
HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpBB3 Olympus.

Re: Avatar nasıl yüklenir.

İleti Devrim 21 Ağu 2007 18:51

* Tecrübe ettiğim kadarıyla images/avatars/gallery klasörü içerisine "kategori" olması için bir klasör daha açmalısın.

* Kullanıcı Paneli > Hesap Bilgileri > Avatarınız kısmında gelip Galeriyi Göster dediğinde, bu oluşturduğun "kategori" klasörlerinin adını ve (eğer yaptıysan) içindeki resim dosyalarını görürsün.
Devrim
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Devrim BABACAN
HTML: İyi
phpBB3: Orta
Sürüm: PhpBB3.0.7-PL1

İleti acemiwebcii 01 May 2008 22:57

arkadaşlar benimde avatar ile problemlerim var direk avatar yüklüyorum foto veya resim çıkmıyor, admin panelinden avatar boyutlarını yükselttim ayarladım fakat resim bi türlü gözükmğüyor ne yapmalıyım.
acemiwebcii
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Başlangıç
Sürüm: phpBB3.RC1

İleti muiketi 01 May 2008 23:13

acemiwebcii yazdı:arkadaşlar benimde avatar ile problemlerim var direk avatar yüklüyorum foto veya resim çıkmıyor, admin panelinden avatar boyutlarını yükselttim ayarladım fakat resim bi türlü gözükmğüyor ne yapmalıyım.

Devrim yazdı:* Tecrübe ettiğim kadarıyla images/avatars/gallery klasörü içerisine "kategori" olması için bir klasör daha açmalısın.

* Kullanıcı Paneli > Hesap Bilgileri > Avatarınız kısmında gelip Galeriyi Göster dediğinde, bu oluşturduğun "kategori" klasörlerinin adını ve (eğer yaptıysan) içindeki resim dosyalarını görürsün.

NOT: problemlerinizi açıkça ifade ediniz.. aksi takdirde verilecek cevaplar gerçek anlamda cevaplar olmayacaklardır..
muiketi
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7 PL1

İleti limitsizim 16 Şub 2009 22:50

acemiwebcii yazdı:arkadaşlar benimde avatar ile problemlerim var direk avatar yüklüyorum foto veya resim çıkmıyor, admin panelinden avatar boyutlarını yükselttim ayarladım fakat resim bi türlü gözükmğüyor ne yapmalıyım.

Bedava alanmı kullanıyorsun?
limitsizim
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

Sürüm: phpbb3

İleti ForeverBesiktas 06 Tem 2009 12:32

bende de bu hatayı veryor , hatta eklenti yaptığımda da bir hata veriyor ..

BU AVATAR yüklerken verilen HATA : Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.

BUda EKLENTİ Hatası : Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.

aynı hatayı eklentide de veriyor neyden olabilir arkadaşlar ben fazla anlamam anlayan arkadaşlar beni yönlendirebilirler mi lütfen
ForeverBesiktas
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: phpBB 3.08

İleti RıdvaN 10 Tem 2009 17:49

bende de bu hatayı veryor , hatta eklenti yaptığımda da bir hata veriyor ..

BU AVATAR yüklerken verilen HATA : Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.

BUda EKLENTİ Hatası : Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.

aynı hatayı eklentide de veriyor neyden olabilir arkadaşlar ben fazla anlamam anlayan arkadaşlar beni yönlendirebilirler mi lütfen

Hata mesajında avatarlarınızın yüklendiği klasör bulunamadı,diyor.YKP > Pano Ayarları > Avatar Ayarlarından Avatar depolama yolunu images/avatars/upload olarak belirleyin.
RıdvaN
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Rıdvan
HTML: Orta
Sürüm: 3.0.5

İleti ForeverBesiktas 07 Ağu 2009 12:56

Devrim yazdı:* Tecrübe ettiğim kadarıyla images/avatars/gallery klasörü içerisine "kategori" olması için bir klasör daha açmalısın.

bu anlattığını yaptığım zaman avatar gözüküyor fakat ben bilgisayarımdan yüklemek istediğim zaman o zaman bir yazı çıkıyor olmuyor ..

bu yazı çıkıyor Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.
ForeverBesiktas
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: phpBB 3.08

İleti mconer 20 Mar 2010 21:25

slm, localde forum kurmaya çalışıyorum, inş kısa sürede hosta atıcam, sorunum şu " kullanıcı profilinden avatar belirlemek için girdiğimde avatar galerisini yok olarak gösteriyor. Yönetim panelinde avatar ayarlarından galeriyi aktif ettim yol doğru ama galeriyi gösteri tıklayınca YOK diyor"

yardımcı olursanız sevinirim..
mconer
kullanıcı
kullanıcı

Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti muiketi 28 Nis 2010 12:48

images/avatar/
dizininde yer alan gallery/
altdizini içerisinde yeni dizinler oluşturun..
her bir dizin bir galery grubudur..

ayrıca izinlerin ayarlanıp ayarlanmadığına bakın..

bunlar yetersiz olursa yeni bir konu açıp
şablon kullanarak sorunu dile getirin..
muiketi
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7 PL1

phpBB3 Sorunlar & Yardım