Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

phpbbtürkiye'den böle beklemezdimm !!

phpbbtürkiye'den böle beklemezdimm !!

İleti RelaX 07 Ağu 2008 11:11

Merhaba Phpbbtürkiye üyeleri ve adminler
ben ReplaX11 alexis taradından banlandım banlanma nedenim ise olayı

ben banlanan kullanıcılar sayfası içinm konu açmıştım link verdiğiler denedim olmadı diğer konu kilitlendiğinden yeni bir konu açtım tabi alexis beklemeyip o konuyuda kapatıcna öm dan yardım istedim öm la yardım etmiyoruz dedi peki neden konu açınca kilitliyor acaba

çünkü denedim olmadı sorunsuz kurdum ama açılmmmıyor yani boşu boşuna banladı beni

sormak istediğim neden durduk yere banladı konu açmaya izin vermiyor sonuçta denedim olmuyor ve yapamadık diye konu açmak mı yasak konu açınca kızıyor peki ne yapmalıyız siteden yardım istemicekmiyiz

bunu sizlere soruyorum ve alexis sana
RelaX
uzaklaştırıldı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: 3.0.2

Re: phpbbtürkiye'den böle beklemezdimm !!

İleti CitLemBiK 07 Ağu 2008 11:22

Phpbbturkiye kurallarindan birkac hatirlatma...

Yöneticilerin (özellikle yüksek seviyeye sahip) yaptığı uygulamalar (ileti silme, ileti düzenleme, kural koyma, uzaklaştırma) hiçbir şekilde sorgulanamaz, hesap sorar gibi yeni konular açılamaz.

Yöneticiler dahil, hiç kimsenin yardım etme zorunluluğu yoktur. Yardım tamamen gönüllü yapılır. Yapılacak olan yardımın büyüklüğü, yardım edecek kişinin yardımseverliğine ve bilgisine kalmış bir şeydir. Hiç bir kullanıcı bir diğer bir kullanıcıyı yardımcı olmamakla suçlayamaz.

Bu kurallara göre , bu basligi acman daha yanlis...

:roll:
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Isim Siz
HTML: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.6 (Branch)

İleti ALEXIS 07 Ağu 2008 11:30

Yetkili arkadaşım uyguladığı kuralları çok iyi biliyor, alıntı ile yazmış zaten. Ancak kullanıcı olayları çarpıtmakta, neden banlandığı zaten karşılama mesajı olarak karşısında, kullanıcı özel mesaj ile yardım istemekten banlanmış.

phpBB Türkiye adam gibi soru sorana yardım eder, sürekli aynı mesajlar ile ortamı çöplüğe çeviren ve herşeyi hazır bekleyen zihtiyetin bu sitede yeri yoktur.

Genel duyurum dahi var, daima gözününüzün önünde, "Özel mesaj ile yardım etmiyoruz". Bir de ALEXIS açıkça yazmış o konu içinde:

Boşuna ısrar etmeyiniz, özelden yardım etmiyorum. Bir süre sonra o kadar can sıkıcı olmaya başlıyor ki, direk banlama yoluna gidiyorum.

Şimdi eğer kuralları ve genel duyuralı okuyup, peşinden biraz da soru nasıl sorulur konusuna çalışır ve doğru düzgün yazılar yazarsanız, multi hesabınıza göz yumabilirim. Bu konuda herhangi bir yere yeni bir başlık açmanız, aynı şekilde cezalandırılmanıza neden olacaktır.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

HTML: Çok iyi
CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Re: Haksızlık !!

İleti muiketi 07 Ağu 2008 13:32

site kuralları ne denli açık olabilir ki daha..

* bu site gönüllük esasına dayanır.. kimse sizin maaşlı çalışanınız değil..
* aynı konuyu 3-5 kere açarak rahatlıyor musunuz bari..
* ÖM kanalıyla yardım edilmediği belirtilmiş.. kaç kez daha belirtilmeli..
* ve son bir rica/öneri site kurallarını okuyunuz.. sizin için bir anlam ifade edecektir.. ve neden haksızlık(!)'a uğradığınız tüm ayrıntıları orada var..
muiketi
yetkili
yetkili

Kullanıcı avatarı

CSS: Orta
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7 PL1

İleti RelaX 07 Ağu 2008 13:49

denediğim halde olamyan bir konu hakkında konu açıyorum ve denemediniz diye konu kilitleniyor bende suçluyum bunda
RelaX
uzaklaştırıldı

Sürüm: 3.0.2

İleti ysl52 07 Ağu 2008 14:00

ReplaX11 arkadaşım yaklaşılmlarını gözönüne alırsak, sana olağanüstü hoşgörüyle yaklaşıldığını söyleyebilirim. Lütfen abi, neolur abi, tarzı sözlerin peşi sıra yeniden yeniden aynı konuyu açmak pek sempatik değil.
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti frater 08 Ağu 2008 07:33

kullanıcıların da hayat verdigini hiç unutmamalı,

banlamak o kadar genel bir söylem ki dünyamızda bunu hepimiz kabul etmeliyiz, arkasından gelen ifadeler pek sempatik ve yerine oturan türden degil, ortada bir kasıt yokken, "yes man" "hi man".. mizah da olsa bu bölüm böyle mi kullanılıyor..

kullanıcılar da böyle enteresan yakşımlar sergiyelebilir mi bir forumdaşına..

bizler de kullanalım böyle tuhaf aşağılar ifadeli ingilizce kelimeler..

banlamak da çözüm degil bu hiç unutulmaya..

bence daha ciddi ve daha ağır, yöneticiler konuyu kapamak yerine tuhaf şekilde uzatıyorlar..
frater
kullanıcı
kullanıcı

İsim: frater
PHP: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: phpbb3.0.2

İleti ALEXIS 08 Ağu 2008 09:04

Hata bende, kapadığım konuyu açtım, sonra üyeler eleştiriye açık değilsiniz yorumu yapmasın diye bu bölüme açılan konuları silmiyorum.
ALEXIS
yönetici
yönetici

Kullanıcı avatarı

CSS: İyi
PHP: İyi
phpBB3: Çok iyi
Sürüm: phpBB 3

Görüş & İstek

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir