Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

MyBB ' den phpBB ye dönüştürmek nasıl olur ?

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

MyBB ' den phpBB ye dönüştürmek nasıl olur ?

İleti TRX 13 Haz 2008 00:43

Merhaba,

Yeni açmış olduğum siteye MyBB kurdum çok lazımmış gibi ama tema seçenekleri kısıtlı olduğundan bildiğimi kullanmaya karar verdim..
Site yeni henüz ama 29 mesaj, açılan kategori ve forumlar var, bunlar yüzünden dönüştürme yapmalıyım.. :(

Nette biraz arama sonucu;
"Önce SMF'ye çevir ardından phpBB ye" , "önce phpBB2 ye çevir oradan yükseltme yap" gibi şeyler gördüm bunları yapmalımıyım yoksa hali hazırda MyBB'yi phpBB3'e dönüştürebileceğim bir mod mevcut mu?

Teşekkür ederim.
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Türker İnanmaz
HTML: Orta
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: 3.0.9

Re: MyBB ' den phpBB ye dönüştürmek nasıl olur ?

İleti CitLemBiK 13 Haz 2008 00:52

29 mesaj icin hic ugrasma riskede girme...

Ac sifdirdan bir phpbb3 olsun bitsin derim...

Saygi ve Sevgiler...

CitLemBiK
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Isim Siz
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB 3.0.6 (Branch)

İleti TRX 13 Haz 2008 00:57

Benimde düşüncem oda bi sürü Forum ve kategori açıldı onlar için şeyettimde.. Neyse açılın yeni Site geliyor, tabi yeni sorunlarada hazırlıklı olun :mrgreen:
TRX
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Türker İnanmaz
Sürüm: 3.0.9

İleti Duman6 04 May 2009 09:47

Aynı sorun bizde de var ve üye sayısı, atılan mesaj, açılan başlık ve en önemlisi büyük bir resim arşivi var. MyBB çok kötü bir sistemmiş, kuran arkadaştan öğrendiğim kadarı ile. myBB --> phbbb2 --> phpbb3 'e çevrilmesi konusunda bir öneri var. tek yol bu mudur ?
Duman6
kullanıcı
kullanıcı

İsim: Gökhan Gürlek
HTML: Başlangıç
phpBB3: Başlangıç
Sürüm: 3.0.6

İleti r00t 04 May 2009 12:16

İki yol varmış biri myBBden phpbb2 ye geçmek diğeri myBBden Smfye ondanda phpBB3 e geçmek.
Localhosta myBB kur ve forumunun yedeğini localhosta kurduğun myBB ye yükle, dönüştürmeyi localhosta kurduğun myBB ile yap, böylece başarısız olursan bile veri kaybın olmaz.

Dönüştürme ile ilgili bir doküman bulmuştum (forumda var), smfden phpBB3 e geçişi resimli anlatıyordu dönüştürme hakkında fikir verebilir.
r00t
genel yetkili
genel yetkili

Sürüm: phpbb 3.0.7 PL-1

İleti Duman6 04 May 2009 16:42

peki şöyle bişey yapılabilir mi ? phpmyadmin den sadece üyelikle ilgili tabloları alsam phpbb3 ün tablolarına uayar mı ki ?. Şimdilik sadece üyelikleri kurtarsam da yetebilir. Olmadığı takdir de iki yoldan birini - hangisi daha kolaysa - tercih edeceğim.
Duman6
kullanıcı
kullanıcı

İleti r00t 04 May 2009 17:06

Hayır, öyle bir şey mümkün değil. Öyle olsaydı dönüştürmeye gerek kalmazdı.
Dönüştürme işleminden korkmayın, phpmyadmindeki tabloların phpBB3 tablolarına aktarılmasından daha kolaydır.
Smf için dönüştürme yapmıştım, normal phpBB3 kurmaktan (zorluk veya kolalık olarak) pek farkı yok.
r00t
genel yetkili
genel yetkili

İleti limitsizim 04 May 2009 21:17

Dostum geçiş olayı yok hiçbir sürümdede olmuyor ve güvenlemyin bir sürü geçiş denedim hep sorunlu tek sorunsuz ve güvenli geçiş aynı sistem içinden sürüm geçişleri onun dışında çalışan veya tam çalışan geçiş yok. Kimi üyeleri bozuyor kimi tr karakterleri kimi hepsini kimide direk sadece konuları ceviriyor yanı uğraşma bence...
limitsizim
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

Sürüm: phpbb3

İleti Duman6 07 May 2009 11:08

limitsizim yazdı:Dostum geçiş olayı yok hiçbir sürümdede olmuyor ve güvenlemyin bir sürü geçiş denedim hep sorunlu tek sorunsuz ve güvenli geçiş aynı sistem içinden sürüm geçişleri onun dışında çalışan veya tam çalışan geçiş yok. Kimi üyeleri bozuyor kimi tr karakterleri kimi hepsini kimide direk sadece konuları ceviriyor yanı uğraşma bence...

Anladım o zaman hiç uğraşmanın anlamı yok. Ya ücreti ödeyerek prof. kişilere yaptıracağız ya da uğrasmayıp mybb li sistemi subdomain e atacağız. o zaman eski üyelerin emekleride boşa gitmemiş olur. bizde phpbb3 le yolumuza ve keyfimize devam ederiz.
Duman6
kullanıcı
kullanıcı

İleti r00t 07 May 2009 15:03

Smfnin bazı sürümlerinden phpBB3'e sorunsuz geçilebiliyor. Tabi tüm dönüştürmeler sorunsuz olacak diye bir şey yok. Eski üyelerin emeklerini subdomaine atmak yerine localhostta mybbyi phpBBye çevirmeyi deneyebilirsiniz. Sorun veya sorunlar çıksa bile giderilmeyecek değildirler.
r00t
genel yetkili
genel yetkili

Sonraki

Diğer pano türlerinden dönüşüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir