Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Dönüştürme Sonrası Sql'de Bulunan PHPBB_ Tabloları

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

Dönüştürme Sonrası Sql'de Bulunan PHPBB_ Tabloları

İleti ynfkr 24 Oca 2009 11:58

Merhaba,

Uzun zaman önce phpbb2 'den phpbb3'e başarılı bir dönüştürme işlemi gerçekleştirdik. Şu an PhpMyAdmin'den girip baktığımızda PHPBB3_ ön ekli tabloların haricinde aynı veritabanı altında eski sürüme ait PHPBB_ tablolarıda bulunuyor. Bu eski tabloları silmemiz bir problem oluşturur mu? Yani sanırım eski tablolar kullanım dışında kalıyor. Silebilir miyim?

Teşekkürler.
ynfkr
kullanıcı
kullanıcı

HTML: İyi
CSS: Orta
PHP: Başlangıç
phpBB3: Orta
Sürüm: phpBB3 3.0.4

Re: Dönüştürme Sonrası Sql'de Bulunan PHPBB_ Tabloları

İleti ynfkr 25 Oca 2009 12:38

Arkadaşlar sanırım tam olarak anlatamadım.

Forum sürümü: 3.0.4
Dil paketi ve dosyaları indirdiğim adres: phpbbturkiye.net
Sorun: phpbb_ ön ekli tabloların silinmesi

Phpbb'yi yeni phpbb3 sürümüne dönüştürürken yeni tablolar için phpbb3_ ön eki vermiştim. Dönüşüm bitti. Her şey yolunda.

Şu an phpmyadmin'den giriş yaptığımda veritabanı altında hem phpbb_ ön ekli hem de phpbb3_ ön ekli tablolar var. Yani olması gereken phpbb3_ ön ekli tablolar harici dönüşüm öncesi foruma ait olan phpbb_ ön ekli tablolarda var.

Forumun yedekleme kısmına girdiğimde bana sadece yeni olan phpbb3_ ön ekli tabloları gösteriyor. Sanırım diğer tablolar dönüşüm öncesi foruma ait olduğu ve kullanılmadığı için gösterilmiyor.

Şimdi eski tabloları silsem bir problem olur mu? Yani forum eski tablolardaki tüm verileri yeni tablolara taşıdı zaten değil mi?
ynfkr
kullanıcı
kullanıcı

İleti ysl52 25 Oca 2009 12:41

phpBB2 için kullanılan phpbb_ yada phpbb2_ önekli tabloları phpMyadmin ile silebilirsin,
phpBB3 eski phpBB2 tabloları kullanmaz...
ysl52
tercüme
tercüme

Kullanıcı avatarı

HTML: Başlangıç
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
Sürüm: phpBB 3.0.7-PL1

İleti ynfkr 25 Oca 2009 12:48

Teşekkürler bilgi için. Kontrol panelden girdiğimde veritabanı 400 küsür mb gözüküyor. Umarım şimdi yarı yarıya düşer. İyi çalışmalar.
ynfkr
kullanıcı
kullanıcı

phpBB2'den phpBB3'e dönüştürme

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir