Web sayfamız sadece phpBB 3.0.x sürümlerine destek vermektedir. Konu açmadan, ileti yazmadan önce lütfen site kuralları sayfamıza göz atınız.

Dönüştürmeden sonraki sorunlar

Forum kuralları
Lütfen bu bölüm ve alt bölümlerde yardım isterken "yardım isteme şablonu" nu kullanınız.

Dönüştürmeden sonraki sorunlar

İleti okan 29 Haz 2008 15:45

Merhabalar.
Kullandığım sistem phpbb2plus'tu.Önce phpbb2'ye ordan da phpbb3'e geçtim.Aktarım başarılı geçti.Ancak şuanda aşağıdaki sorunları yaşıyorum.Yardım ederseniz sevinirim.

+Kayıt esnasında güvenlik kodunu göstermiyor.gd desteğini kaldırdım falan yine olmadı.son çare kapattım yoksa üye olunmuyordu.nasıl düzeltebilirm?

+Mesela arama yaparken eğer dönüştürmeden önceki konuları göstermiyor,sadece dönüştürmeden sonraki yazılan kelimeleri gösteriyor..Eğer dönüştürmeden sonra yazılmış aranan kelime yoksa sonuç bulunamadı diyor.nasıl düzeltilebilir?

+Phpbbden dönüştürünce türkçe karakter problemi oluştu.nasıl düzeltebilirim? Araştırma yaptım ancak bi sonuç elde edemedim.

+Bir sorun daha var :(.eposta kullanılamıyor.yani mesela şifremi unuttum diyorum mail gönderildi diyor ancak mail falan yok.yeni kayıt açtım hoşgeldin mailide gelmedi.??
Bunu da nasıl düzeltebiliriz?

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
İyi Geceler
En son okan tarafından, 29 Haz 2008 20:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
okan
kullanıcı
kullanıcı

HTML: Çok iyi
CSS: Başlangıç
PHP: İyi
phpBB3: İyi
Sürüm: 3.0.5

Re: Dönüştürmeden sonraki sorunlar

İleti CitLemBiK 02 Tem 2008 11:02

okan yazdı:+Mesela arama yaparken eğer dönüştürmeden önceki konuları göstermiyor,sadece dönüştürmeden sonraki yazılan kelimeleri gösteriyor..Eğer dönüştürmeden sonra yazılmış aranan kelime yoksa sonuç bulunamadı diyor.nasıl düzeltilebilir?

Arama tablolarini yeniden indeksle , yönetim panelinden , bakim sekmesinden...

okan yazdı:+Phpbbden dönüştürünce türkçe karakter problemi oluştu.nasıl düzeltebilirim? Araştırma yaptım ancak bi sonuç elde edemedim.

Veritabaninin utf8 desteklediginden emin ol , eger eminsen phpbbturkiye'deki utf8 ile ilgili sorunlari olan kullanicilarin basliklarini incele...

okan yazdı:+Bir sorun daha var .eposta kullanılamıyor.yani mesela şifremi unuttum diyorum mail gönderildi diyor ancak mail falan yok.yeni kayıt açtım hoşgeldin mailide gelmedi.??
Bunu da nasıl düzeltebiliriz?

Smtp kullaniyorsan kapat...

Simdilik aklima bunlar geliyor... :)

Sabah sabah fazla birsey gelmeside düsünülemez zaten...

Saygi ve Sevgiler...

CitLemBiK
CitLemBiK
genel yetkili
genel yetkili

Kullanıcı avatarı

İsim: Isim Siz
HTML: Orta
CSS: Başlangıç
PHP: Orta
phpBB3: İyi
Sürüm: phpBB 3.0.6 (Branch)